***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (53)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ckristina spune:

kid, cum se simte capsunelul???de la bianca

www.dropshots.com/ckristina" target="_blank">CRISTINA si BIANCA(05.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninutza spune:

Alegrutza, pentru Oliver

Ali24, pentru Rafael Albert

Ciuffy , pentru Nicolae Spiridon

IrinutzaS , pentru Stefan


Pozici de februarie
Pozici de ianuarie
Filmuletze

Miruna Maria, 5 iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

quote:
Originally posted by ckristina

kid, cum se simte capsunelul???de la bianca

www.dropshots.com/ckristina" target="_blank">CRISTINA si BIANCA(05.06.2007)




internat la spital cu maica-sa cu tot!!!

s-a innecat in timp ce se juca si nu mai putea sa respire.

l-au aspirat in nas si in gat si a ramas sub observatie.

totul pare ok.



Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


Poze Vladut

Filme Vladut
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

kid imi pare tare rau ca sinteti in spital, multa sanatate sa fie la micut!

ckristina, sint total de acord cu ce a scris chowpersa despre catei. eu, am avut ciini de pe la virsta de 10 ani, ultimul meu catel l=am adus cu noi aici cind am venit, si l=am avut cind era dominic mic. sfatul meu este sa-ti iei un ciine cind, copii sint mai mari, adica constientizeaza ca au ciine, ptr ca altfel va fi greu in primul an pina cind catelul e si el pui si trebuie sa te ocupi bine de el. la noi a fost usor din punctul asta de vedere ca pepsi avea 4 ani cind s-a nascut dominic, era pekinez, si musca daca era calcat sau se simtea atacat, nu l=a piscat decit o data pe dominic fara sa lase urme, l=a atentionat, este si o rasa de ciini nervosi, nu as lua un ciine de genul terierilor, cel mai bun este labradorul sau goldenul, sint rasele cele mai recomandate cu astia mici. oricum daca intr=o zi imi voi mai lua ciine(si sigur va veni ziua aceea ptr ca-mi sint tare dragi, dar astept sa mai creasca copilasii) voi lua tot un labrador, golden sau tera nova. sint minunati cu copii, dar trebuie si spatiu unde sa fuga.ma opresc aici ca altfel umplu pagini

florentina, am ris la ce ai zis, dominic nu bea pepsi, a gustat doar de citeva ori, in general bea sucuri naturale si alea maxim 1 pe zi

alyna, ma bucur ca a iesit bine petrecerea si v-ati simtit bine

vas, cu cafeaua si eu am vazut parinti care le dadeau cafea(si nu dinaia de care vorbea moberi, ci dinaia cu cafeina lavazza) intr=o cana mica. ciocolata i-am dat lui dominic pe la 3 ani prima data, si nu din cauza alergiei, ca i-am dat dinaia neagra, dar doar de gust. nici acuma ca nu mai e alergic nu consuma regulat, ptr ca avind cafeina il agita nu e bun excesul, iti zic sincer eu le dau la copii tot ce e mai bun si cum trebuie, si eu maninc nesanatos si porcarii(ei nu tot timpul......dar calc pe linga)

moberi, nu am inteles exact intrebarea cu intarcatul si pastratul laptelui,

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina Roman spune:

Aoleu, Kid, cred ca ati trecut prin clipe groaznice...Uite un sa va faceti bine repede!

Fetelor, e criminal sa dormi cu 2 copii bolnavi in aceeasi camera...cand de-abia adoarme unul, se trezeste celalat,unul tuseste, celalalt e mucos, asa am tinut-o toata noaptea si sunt treaza de la 6, ca dupa ce a papat Cipri, s-a trezit si Tudor sa ceara ceai si asta micu a crezut ca-i rost de joaca daca a vazut ca si frate-su e treaz...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Doxinu, felicitari!!!! Orice etapa din viata puiului e importanta, dar pai acum cand incep sa umble singurei...

Motannel cum mai e Teodora??? Sper ca e mai bine si DOAMNE AJUTA s anu mai fie bolnavioara niciodata!!!!

Carstea.... mie nu-mi vine sa cred ca laptaresul meu... biberonarul meu.... sugativa mea, ca nu stiu cum sa-i mai zic..... a devenit FAN LINGURITA!!!! Si DOAMNE cat ma mai stresam la inceput ca prefera sanul biberonului, apoi ca prefera biberonul linguritei.... si uite acum.... De bine de rau il prind la inghesuiala... si ii dau in jur de 600-700 ml lapte pe zi... in 3 mese... dar nu reusesc mai mult... si uneori mai pun iaurt sau lapte in piureul de la pranz...

Flore, PUTERE MULTA sa treci peste momentul asta.... si sa se faca bine puiutii!!!

Kid, citeam si ma gandeam ca poate a facut puiul tau o viroza si tot asteptam s azici de la ce e febra.... si cand am vazut ca s-a inecat.... Doamne, sunt convinsa ca ai trait niste clipe.... Sanatate multa la capsunel!!!


Alyna24, ma bucur ca a iesit bine petrecerea si mi-a parut bine sa ne vedem (chiar si asa intamplator!!! ) in parc ieri... DAVID este o VEDETA!!! Imi placea mult cum statea el si privea lumea....

PS: promit sa revin...... si cu date despre noi.... dar momentan... privesc cu melancolie in urma si ma intreb: "Doamne, unde-s colicile??? Ca ce liniste era.... "
Didi... cata dreptate aveai...ca unde ma grabesc atata sa creasca copilul? Nu ma plang dar ajung la vorba ta si la expresiile mamei care zice: "COPII MICI=GRIJI MICI, COPII MARI= GRIJI MARI"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamari spune:

Kid - sa se faca bine Vladut si sa ajungeti repede acasa!

DidiAlex - ce mare e David! Am bagat un ochi si pe la filmulete. Vroiam sa te intreb ceva: ai scris tu de Craciun ca i-a adus Mosu' o masinuta lui David, pe care s-o impinga pt a invata sa mearga. Ce marca e? Si cam cat a costat la voi? Are si functii din alea pt dezvoltarea vorbirii? Sunt in germana? Sau cantecele? Ca iar e sotulache in Viena 2 saptamani si as vrea sa-l trimit sa cumpere masinuta copilului, dar pe net am gasit mai multe feluri si m-am ametit: cH i CCo 2 in 1 sau 4 in 1, inca unele de la fisher P rice...

Anca si Andrei Cristian (28 mai 2007)
poze sept-oct
poze nov-dec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Didi ai sters link-ul?
Am pus si noi poze noi.

Mami de Livia (08.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

kid multa sanatate la capsunel!Sa dea Dumnezeu sa fie totul bine!

Ioana mamy de Stefan Bogdan 13.06.2007

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

TRICOURI FETITE SI BAIETEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

quote:
Originally posted by chiquitita

Didi ai sters link-ul?
Am pus si noi poze noi.

Mami de Livia (08.06.2007)



Nu, il gasesti in "vi-l"


Ancamari, caut acu niste link-uri


am revenit..

deci mosu' la adus pe asta, dar daca as fi fost la primul copil si cu inca 1 in plan as fi ales de lemn. Da-i omului mintea din urma...Am vazut la cresa cand mergea Robert ca foloseau numai din lemn, gen cele de la Haba. Sunt mult mai rezistente la zgaltzielile lor. Poate pt ala 0,01% te hotarasti sa iei totusi unul mai bun.

Masinutze, stiu ca Elteka avea una la Dolo, in poza de Craciun. Sunt foarte bune. Io cand il scoteam pe R in park faceau curse cu masinutze. El le-a primit si prima nu a fost cine stie ce, urmatoarea, o miniatura de bmw e prea avansata totusi pt David. De asta il am pe masinutza galbena. Care de fapt e a Norei. Important, la o astfel de masinutza e sa fie cat mai stabila, sa nu se rastoarne cu ei, sa aiba intr-o prima faza spatar si sa ajunga cu picioarele pe sol. io le-am gasit fff utile la cap. jucarele la copii pana 1 an si dupa.

Pt copii de varsta lor, mai sunt bune cele pe culori, le mai vezi la noi in poze, nu neaparat de firma, io mai am primite din ro din piata sau le-am luat de aici de la un Flohmark (talcioc), cu 4 sau 5 E si in magazin as fi dat 40. Sau mai incolo puzzle de lemn. Si carti cartonate. Nu sunt neaparat pe germana, poza conteaza. R a inceput cu cartile pe la 1 an si ceva dar, Nora pana intr-un an era deja cu caticele dupa ea. Noi i-am luat lu R la 10 luni o casa pe acoperis avea diverse cuburi si usi si masini cu chei.

Sau jucarele de aiciR a primit-o la Craciun cand avea 1 an si 3 luni dar il vad acum pe David ca pierde detul de mult timp cu bielle pe sarma. si un calutz e bun, acum l-am dus in boxa ce D e inca mik de el.sau asta e bun, l-am vazut de la 1 an la vecina mea.

Acum depinde si de copil. Io am doi si-s diferitzi, si au aceeasi parinti.

am gasit si masinutza care e cea mai convenabila pret / calitate www.mytoys.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/de/-/DEU/DisplayProductInformation-Start sid=K90nJlW5d8wnJhJ7jD1HLlSzFYx5QtaFDdA=?ProductSKU=de_DE-1468097" target="_blank">aici

Ceea ce am retinut si aplic. daca pe jucarie scrie 2 ani stiu ca e prea avansata pt un copil de 1 an.
Daca mai ai intrebari, incerc sa raspund..

Mergi la inceput