***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (53)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

am scris un mesaj lung, dar din pacate uitasem sa ies de pe parola fetelor de la durerea unei pierderi ca am facut capitol nou ptr acolo.....asa ca va aparea un mesaj de la sufletistele dar sint eu pepsi! si mai e si moderat in plus!

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

tot eu, am vrut sa va zic ca am citit zilele astea in cartile de diversificare ce le avem pe mailul comun, si la pagina 3 meniu ptr copii intre 1-3 ani scrie si citez
"ora7-8 250-300 g CAFEA cu lapte ....." ma opresc aici. pai si ma miram ca medicii recomanda sarea inainte de 1 an! bineinteles ca nu TOTI medicii, de ex andrada si paflo am vazut ca citesc si stiu. poate la unele vi se va parea normal sa-ti trezesti copilul de 1 an sau 2-3 ani cu o cafeluta experso cu lapte dimineata, dar pe mine una ma lasa fara cuvinte. clar e ca eu nu=l voi trezi pe dominic cu o gurita de cafea.....nici macar cacao cu lapte nu-i dau, laptele il primeste simplu e mai sanatos.

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns timur spune:

Pepsica: Deci de la un an ne bem cafeaua cu juniorii?? Cu fumatul cum o fi? Tot de la un an? Prezervativele i le cumparam de la 2 ani. Sau poate atunci o fi deja prea tarziu.

Laura, mami de Alexandru (16.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Buna dimineata!
LA MULTE LUNISOARE SARBATORITILOR DE AZI!

pEPSI, mersik de urari.Petrecerea a fost chiar surpriza si sotul nu s-a asteptata.A fost asa pt ca ieri pana spre seara ba afost la svv, ba cu alte treburi plecat si eu numa' bine am reusit sa fac pregatetile fara sa-si dea seama!
David a stat cu noi pana pe la 22.30 si, evident, ca a fost in centrul atentiei!Era asa mirat de cata lume e, se alinta, urmarea pe fiecare in parte ca nu-i cunostea pe toti asa bine.....a fost tare haios!
Dar apoi l-a luat sora mea la ea.A fost prima noapte fara pitik si mi s-a parut tare aiurea!Invitatii au plecat pe la 2.30, noi ne-am culcat pe la 3 si ceva iar la 8 deja eram in picioare(obisnuita sa fiu treaza deja la ora asta).Acum plecam sa-l luam!Mi-e asa dor de el!Se pre ca a cam marait azi-noapte putin, le studia pe sor'mea si mama la 3 dimineata si nu stia probabil mititelul ce-i cu ele acolo!

Sanatate capsuneilor bolnaviori!

Doxinu, felicitari pt mersul in 4 labute!

David de cand merge de-a buselea, refuza sa mai meraga de manute!Nu stiu ce sa mai fac!Prefera sa se lase pe vine si sa misune asa!
Acum.....ma intreb:Oare nu va merge greu in picioare prinzand gustul mersului in 4 labute?Am auzit ca cei care merg asa, vor pleca mai greu in picioare, preferand sa misune ca se deplaseza mai repede pe unde vor!

O zi buna va doresc!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4a6d3bdb13f907e3635902&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">SARBATORI

DAVID
Alyna si David (22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CHOWPERSA spune:

Liviana(lbelciug) acum am citit subiectul de la nasterea unei stele pe care l-ai deschis tu acum cativa ani in legatura cu dr.Conci Stelian de la Polizu, si care este redeschis acum.Daca il citeam atunci POATE era mai bine , ti-as fi raspuns ce parere am eu de dl doctor fiindca in afara de ce mi s-a intamplat mie auzisem si de "nasterile" lui care mai mult nu aveau loc din diferite "motive".

POZA INGERAS
LA BAITA
PRIMA ZAPADA
LA PETRECERE

ALEX-GABRIEL(05.05.2007)

MINUNILE EXISTA, TOTUL E SA AI INCREDERE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Multumim pentru felicitari!Acum toata casa este a luni iar io nu mai fac nimic si ma uit ca proasta la el!Cel mai mult ii plac prizele!
LA MULTE LUNICI SARBATORITILOR DE AZI

Ioana mamy de Stefan Bogdan 13.06.2007

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vas spune:

Ceau fetele!
Nu am mai scris de doua zile asa ca era necesar un mesaj si din partea mea.
Ckristina ce scumpa e micuta ta. Cu ochelari e smechera tare.
Elteka, l-am admirat si eu pe Elias.Ce mare s-a facut. De cand nu m-am mai uitat la poze mi s-a parut asa de schimbat.......E scump foc.
Pepsi, nici mie nu mi se pare normal sa-i dau copilului cafea .De altfel Eliza nu va bea cred ca mult timp pentru ca noi nu bem deloc.
Eu incerc pe cat posibil nici ciocolata sa nu-i dau. Macar pana va creste putin ca oricum va incepe ea sa ceara. Sau poate nu, ca de exemplu eu i-am dat intotdeauna iaurt simplu, iar aseara a primit un iaurt de fructe si am zis sa-i dau sa guste, dar nu i-a placut deloc. Poate nu o sa semene cu mine care sunt disperata dupa ciocolata. SPER !!!!!!!!
Alyna 24, ai vazut ce greu e daca ne invatam cu piticii in jurul nostru. Ma tot gandesc cand va trebui sa incep munca cat imi va fi de greu fara Eliza in preajma.

Despre noi va zic ca suntem bine, nu avem probleme , sper din suflet sa nu apara. Eliza merge in patru labe, se ridica de ce apuca, unde prinde ceva e sus, chiuie de fericire. Imi vine sa o mananc toata.
Cu papica ne mai chinuim cateodata, dar in general ne descurcam. Mi se pare oricum ca mananca destul de putin, dar nu vreau sa o fortez ca dupa aia sa o refuxe si pe asta putina care o vrea. Asa ca perseveram ......, nu ne lasam.
Ne-a iesit si dintisorul care ne chinuia......

SAnatate multa la capsuneii cu febra!!!!!
Kay, ma bucur ca Soniuta e bine.

va las ca deja e prin hol, la papuci.



Sunt mamica
poze
13.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CHOWPERSA spune:

Fetelor mai stie cineva ceva despre dideip ?Era f. activa si dintr-o data nu mai apare.
Bine ca sunt mai multe fete care nu prea mai scriu
ELTEKA eram curioasa ce mai face Dolofanel S-AU POATE AM SARIT EU CAP..
Stiu ca sunt multe fete care doar urmaresc ce scriem dar asa din cand in cand macar cate un semn despre pitici ar fi binevenit.



POZA INGERAS
LA BAITA
PRIMA ZAPADA
LA PETRECERE

ALEX-GABRIEL(05.05.2007)

MINUNILE EXISTA, TOTUL E SA AI INCREDERE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ckristina spune:

fetelor care este parerea voastra de copii crescuti cu caini alaturi?eu as vrea sa i iau unul biancai dar nu pot sa ma hotarasc nici daca e bine si nici ce rasa(in cazul in care ar fi bine).
CHOWPERSA as vrea si parerea ta,te rog.

www.dropshots.com/ckristina" target="_blank">CRISTINA si BIANCA(05.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CHOWPERSA spune:

Iti multumesc ca imi ceri parerea in mod special.

Eu ti-as recomanda sa cresti copilul alaturi de un animal, catelul fiind cel mai indicat, dar nu acum.
Nu acum, nu fiindca e prea devreme pentru copil ci fiindca trebuie sa achizitionezi un puiut de catel pe care trebuie sa il cresti cu grija ca pe un copil mic, trebuie sa strangi dupa el(pipi si caca) fiindca nu ai voie sa il scoti din casa pana in jurul varstei de 6 luni si numai dupa ce a facut toate vaccinurile sa il hranesti regulat din 4 in 4 ore(asta tot pana la 6 luni cand incep sa se reduca mesele pana la 2 pe zi) ; si nu prea cred ca vei avea timp sa te ocupi si de catel si de copil in acelasi timp iar daca ai pe cineva in familie care spune ca o va face(sotul) "minte" tot pe tine va cadea greul.
De aceea spun sa mai astepti dar daca totusi esti hotarata eu ti-as recomanda un golden retriever(labrador auriu), cainele copiilor.
Sau efectiv alege o rasa care vrei si poti sa ma intrebi apoi daca e ok.-dar ai grija nu din rasa coker spaniel sau pekinez fiindca sunt cateii cu incidenta cea mai mare de a musca stapanul.
In rest eu recomand oricui a creste un catel alaturi de copil si invers.Este unul dintre aspectele relatiei om-caine in care omul este principalul beneficiar, deoarece prietenia cainelui este una dintre cele mai benefice experiente in dezvoltarea psihicului, a sufletului puiului de om. Copilul invata de la caine sa iubeasca si sa comunice, chiar si sa fie mai ordonat, invata ce inseamna sa fii responsabil de viata altcuiva.
Astept sa te decizi si poti sa ma intrebi ce vrei.

POZA INGERAS
LA BAITA
PRIMA ZAPADA
LA PETRECERE

ALEX-GABRIEL(05.05.2007)

MINUNILE EXISTA, TOTUL E SA AI INCREDERE

Mergi la inceput