Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (19)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

quote:
Originally posted by bb_yasmi

tot asa la bidon de 5l am luat si eu. dar nu o sa o mai incalzesc!!

ank si daca vrea sa pape noaptea sau dimi devreme mergi sa ii incalzesti apa??

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

mami si bubulina IASMINA ALYSSA 31.10.2007




BB, eu beau de vreun an de zile numai apa plata, imi cumpar mereu bidoane de 5 l, dar Dan imi spune mereu ca bidoanele alea se umplu cu furtunul in conditii nu tocmai igienice... Ma rog, nu tin cont de chestia asta cand e vorba despre mine, dar pt bebe nu m-as risca...


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

quote:
Originally posted by Daria23

fetelor mai sunteti pe aici?
ce mai faceti?
Noi avem o problema de cateva zile incepem seara un show de nu mai stiu ce sa fac....are niste dureri de burtica si face niste gaze apoi se potoleste....dar dureaza pana ii trece cam 1 ora sau 1:30 .
Voi nu aveti probleme sa elimine greu gazele sau nu stiu ce sa fie...maine avem 3 lunite si inca colici?? nu stiu ce sa cred?!!ajutati-ma va rog cu ceva sfaturi....ca m-am gandit sa merg la doctorita cu ea sau nu stiu ce sa fac.

Poze Daria


Daria, la unii bebelusi colicii trec la trei luni, dar la altii dureaza chiar pana la 6 luni (sper sa nu fie si cazul nostru)... depinde de fiecare copil. Si Lucas inca mai are dureri de burtica, stiu asta fiindca in timpul noptii se chirceste, se agita, geme, si daca il pun pe burta mea se linisteste. Si el face 3 luni peste cateva zile...

Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Se pare ca iar sunt prima la trezire.....n-am facut cafea dar cine vrea un iaurt degresat e binevenit !

mami de Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daria23 spune:

neata' m-am trezit si eu, adica noi ....multumesc de raspunsuri fetelor....ii dau sab simplex si ceai de chimen dar ceaiul nu prea vrea sa-l bea...poate si pentru ca nu-i pun zahar ca alaptez doar san ...eu m-am tot gandit sa nu fie ceva mai grav si sa merg sa o vada un medic pediatru bun ca medicul meu de familie e si pediatru daca ma duc la ea ii dau cu ceva in cap cat ma enerveaza cum trateaza copii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daria23 spune:

quote:
Originally posted by mihuta

Se pare ca iar sunt prima la trezire.....n-am facut cafea dar cine vrea un iaurt degresat e binevenit !

mami de Sophia



mihuta venim si noi la un iaurt ca poate ne mai trec colicii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daria23 spune:

Jasmin012 LA MULTI ANI SI MULTA FERICIRA ALATURI DE CEI DRAGI TIE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana8188 spune:

Pussi, mersi mult pentru raspuns! Stau in dubii daca sa schimbam sau nu pentru ca cica nu se gaseste asa usor Humana 1+; daca raman fara laptic? ce ma fac? ca nu mai schimb inapoi dupa aia....Am intrat pe site la Vavian si acolo nu scrie ca ar aduce si Humana 1+; la tel nu raspunde nimeni...poate nu lucreaza samabata.

Laptele praf l-am preparat inca de la inceput cu apa plata de care nimeream sa cumpar; in general cumpar borsec sau dorna; au gustul cel mai apropiat de apa normala, adica n-are gust de minerale. Apa o incalzesc, nu o fierb decat pentru ceai.

Si Alexandra mea trage parturi ceva de groaza; mai da si ragaituri, dar rar; eu ii dau ceai de chimen si fenicul, fara zahar, facut din seminte cumparate la cutie de la plafar, nu din pliculet; este si babycalm, ceai de plante care contine si fenicul si chimen, dar mie mi se pare ca asta din seminte functioneaza mai bine. Ah si luam si Debridat pentru dureri de burtica de 2 ori pe zi, dimineata si seara, iar ocazional, la niste crampe mai incapatanate, mai luam si bonnisan.

Jasmin012 La multi ani!!! si multa sanatate tie si lui Lucas!!!




Oana de Ana Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

quote:
Originally posted by bb_yasmi

tot asa la bidon de 5l am luat si eu. dar nu o sa o mai incalzesc!!

ank si daca vrea sa pape noaptea sau dimi devreme mergi sa ii incalzesti apa??

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

mami si bubulina IASMINA ALYSSA 31.10.2007





BB_yasmi
Trebuie neaparat sa incalzesti apa pentru lapte!!! Altfel nu are aceleasi proprietati si risti sa pateasca fata ceva! Toata mancarea ei trebuie sa fie la 37 grade Celsius ca sa nu aiba probleme cu burtica!

Alexia Diana
5 Nov. 2007
poze
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

Iete ca apuc sa dau o cu lapte!

Alexia Diana
5 Nov. 2007
poze
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Neata
Am venit la cafea
Jasmin LA MULTI ANI!!!!!!!!!
Eu sunt pe aici si vreau sa ma mulg ca plecam mai tarziu in parc si sa avem provizii

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput