Piticlontzi de iulie-august 2004 (247)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

quote:
Originally posted by mamagiuliei

Leeloo, ce bine suna reteta ! Pofta mare sa aveti cu totii ! Cum ti au iesit analizele ??? Ce mai face bb din burtik, cum te simti ? Ce zice Stefanut de burtik ???



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada




Pai nu sunt gata inca analizele (bine, cred ca vreo doua sunt gata, dar le iau pe toate odata) - cred ca pe la sfirsitul saptaminii viitoare - au zis ca ma suna ei! In rest burtika e bine - creste de ma sperie si imi e din ce in ce mai greu - abia astept eco de pe 6 martie sa vad cit a mai crescut bebica...singura chestie care ma deranjeaza este ca in continuare, dimineata (bine, nu chiar in fiecare zi) tot mi se intimpla sa ... Stefan pare in continuare foarte incintat, lui ii plac bb-lushii mici, sper sa-i placa si de frate-sau !

Roberta - multa sanatate!!

Gabriela 26+ cu si Stefan David (8 Iulie 2004)Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Leeloo, cum sa nu l placa pe junior ? Ai fost tare simpatica ! Imi pare rau pt accidentele matinale ... dar stii tu, mai ai oleaca. Si noi asteptam rezultatele analizelor si ecograful !
Roberta, deci scoatem ca nu ai grija de tine ??? Ha ?



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Ceva poze de la gradinaritul de ieri:
http://good-times.webshots.com/photo/2729453240100032467whoMzI?vhost=good-times

In alta ordine de idei mi-am luat masina de piine (Roxana nu stiu daca are doua palete si cuva orizontala), nu are design deosebit dar avea cele mai bune opinii de la cumparatori...

http://www.amazon.com/Panasonic-SD-YD250-Automatic-Bread-Maker/dp/B00005QFL0

Roxana felicitari pt slabit..La mine este grava situatia:))
IOana am vazut ca deja te-ai adaptat...la 'verde"
Robi sanatate multa
Adela si eu cred ca ca-i obosit...
Monica, asteptam poze
Adnrea sanatate Mateiasului..


Simbata ma duc la coafor, m-am programat la..permanent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Buna seara,

Sa stiti ca si Vic are zile in care sta la tv cu degetul in gura si cu perna preferata in brate...si sta chiar si 4, 5 ore daca il las, am tot incercat eu sa-l trag de limba si am descoperit ca sau nu dormise destul (mai rar) sau se certase cu alti copii (mai des) si el ia ft in serios aceste "discutii".

O data chiar a refuzat sa se duca la gradi pentru ca nu stiu cu cine s-a certat si nu mai sunt prieteni. I-am explicat ca se vor impaca si gata.

Gabi si eu sunt "de-a clientului", dar vreau sa trec la agentie. Nu stiu daca voi reusi ceva in acest sens. As vrea sa fiu project manager sau client account manager pentru inceput. Sa vedem ce iese.

Masina mea de paine nu a venit in tara (importatorul nu a adus modelul) si cica e programata sa vina in 5 martie. Mai astept.

Imi pare tare rau ca Matei e bolnavior si Stef e maraita...rabdare, rabdare, rabdare...eu cand nu mai pot, trag aer adanc in piept si-mi spun ca oricum tot eu va trebui sa ma ocup si sa rezolv, asa ca ar fi bine sa ma calmez sa-mi fie chinul mai usor. Si merge tactica. Si mai fac si eu rabat la calitate.

Carti cu autocolante mai sunt la diverta, au unele cu masini, avioane, etc o nebunie. Mie imi plac alea care au autocolante refolosibile (lipesti, dezlipesti, lipesti, dezlipesti si tot asa de vreo 5 ori merge pana se strica lipiciul).

Giulika are ruj? Frate... ce-ti e si cu fetele din ziua de azi Daria eu glumesc, tu sa nu te superi...

Roxana eu te admir pentru aplicatia ta spre culinarie si mie imi place, dar nu sunt asa riguroasa ca tine.

Alice unde estiiiii?

Roberta dar de ce sa muncesti asa mult de ziua ta? Mai ia si tu de pe la magazine, 2 branze, 3 mezeluri, rosii, castraveti, 3 platouri cu pateuri si praji si te-ai scos. Hai.. cel mult inca doua salate si niste oua umplute... Eu asa fac intotdeauna. E adevarat ca de ziua lor cumnatele mele indoaie masa frate, nu alta, asa e moda in moldova, eu as cadea lata sa gatesc atat.

Sambata ma duc la o nunta - Crowne Plaza. Cat o fi tacamul???? sa nu ma fac de ras...aveti idee?

revin maine seara, mi-am impus sa nu deschid dc ul dela job ca s-a dus dreaq ziua de munca si chiar am treaba. Pupici.



Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata neata!
Oliv sa stapanesti sanatoasa masina, cred ca e ca a lui Gabi. vad ca dimensiunea cuvei e cam patrata (6 x 5 x 6.5 inchi) si cantitatea de faina mare deci... pune-o la treaba. si aveti grija cat mancati ce mi-a placut gradinaritul vostru, bravo bravo!!
Robi uite aici reteta: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=88241 pupicei si ai mai multa grija de tine, da? te rog frumos!
Andries, pe mine gatitul ma relaxeaza, e un adevarat hobby cum mai e la job? cum s-a adaptat Mircea cu mama ta?
herhehe Gabi super faza cu "sper sa il placa si pe fra-su" asa e si Pat... ma gandesc daca ar face la fel cu vreun frate/sora.
la noi azi e frumos si caldut, se simte aer de primavara.... super!
sa aveti o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Neata fetele!
Kim - vazut masina de piine - e model asemanator cu al meu, doar ca a mea are si dispenser automat de seminte, ciocolata, etc. Spor la "piinarit"! Eu tocmai ce am facut una de dimineata - asa ca la micul dejun am mincat piine aburinda cu salam, mozzarella si rosii !! Mi-au placut si pozele cu gradinaritul - astept cu interes sa vad ce fel de rosii va rodi jardiniera lui Uka!
Ioana - m-am uitat pe retetele masinii de piine si exista una pentru "piine cu ciocolata sau stafide" - cred ca asta e reteta de care vorbeai tu - am uitat sa o copiez, dar ti-o scriu luni!

Aseara am fost la al doilea logoped (ca de la prima, cum v-am zis, am plecat deprimata rau...) - de data asta situatia a fost cu totul alta - in primul rind mi-a placut tipa - a fost foarte pozitiva si mi-a dat multa incredere - sa vedem acum daca si profesional e la fel de ok. Prima lectie va fi saptamina viitoare, marti seara. Deci tineti-ne pumnii, cu ajutorul lui Dumnezeu poate isi da si el drumul la vorbe in curind!


Gabriela 26+ cu si Stefan David (8 Iulie 2004)Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineataaa !
Alice, unde esti ???
Kim, asteptam si mult spor la facut painica !
Leeloo, mult spor la vorbit, eu tin pumnii stransi stransi ! Pupam burtik !
Andries, mare dreptate ai cu Dc ul si munk ... Sa mai pui poze cu flacaii.

Mey, voi ziceti de paine: la noi in casa mancam asa: io paine de casa de la o brutarie (din`aia de se coace de 3 si 5 kg, k la tzara), taica`mio paine neagra-neagra, Giulik paine cu muuulte cereale si seminte(am descoperit una dementiala, plina cu seminte de dovleac, restul nu le am recunoasut). Si pe langa noi, papa toti porumbeii din parc unde merge Giulik dupa gradi si animalele din curtea nepotilor dadacii :-)



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna dimineata!
Multumesc Roxi de reteta, chiar o sa incerc maine sa produc cozonac.

Eu sunt neagra de suparare ca iar mi s-a stricat calculatorul de casa, cred ca il arunc de la etajul 9, abia am schimbat hardul si iar a murit complet

In rest, sa va zic ca am inceput un program de mers pe jos zilnic cate o ora cu Matei, tati il ia de la gradi la 5 si il tine la magazin pana ajung eu la 6 fara ceva apoi mergem pe jos acasa aproape o ora, eram ingrjorata ca nu sta afara aproape deloc de cand cu gradi. E ca un catel scapat din lesa, se bucura asa de mult de "excursiile" cu mami!

Maine mergem la bunica mea la tara (sunt foarte trista, are 91 de ani si nu stiu cat o sa o mai avem printre noi, se simte din ce in ce mai rau dar tot singura se ingrijeste) si intreaba de ceva timp de noi si nu vreau sa raman toata viata cu ceva pe suflet...

Duminica s-a anuntat o zi de primavara in toata regula, asa ca sper ca vom sta mai mult pe afara.

Daca nu mai pot intra astazi, week-end frumos tuturor!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Neata!

Azi dimineata am mancat paine aburinda... . Avem un Moulinex, face paine de maxim 1 kg (ma temeam ca e cam mica, dar e ok), 12 programe, face si marmelada (dar cred ca toate fac). A iesit foarte buna si gustoasa, au mancat si copiii. Suntem incantati. A costat 2 milioane jumate.

Roxi, te-am visat azi-noapte. Ai venit prin Sibiu si ne-am intalnit undeva si atat imi amintesc ca te admiram intr-una, ma gandeam "ce haine frumoase are si ce manichiura impecabila..."

Am vazut pozele si filmuletul cu Uka. Tare faine, va pupam!

Gabi, bafta la logoped! Conteaza foarte mult persoana cu care va lucra!

Daria, pupici voua! Mai aveti muci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Mitzu, multumim de intrebare, aspiram la greu, dar atat. Aseara pediatra a controlat o, a ras de mama`sa paranoica si atat. E ca o rinita, copila e vesela, mananca bine, azi a mers la gradi k ia dat ok pediatra, deci nu m am putut opune.
Tudor cum e cu ochisorii ?
Dar ce pofta imi faceti cu painea asta aburinda ...
Roberta, ai dus cupilu` la alt orl ist ?
Rox, a trecut buba lui Pat ?
Ema, voi cum sunteti ?
Liaaa, racelile au trecut ???
Amironeanu, voi cum sunteti ?
Pako, pitestetnii mici ???
Sper k nu mai e nimeni bolnavior in gashk ...



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput