Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (89)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

DEVYLLA MA INNEBUNESTI CU POZELE TALE DIN jAPONIA....
De fiecare data cand vad mesajele tale imi amintesc ca vreau sa ajung in Japonia....cred ca ti-am mai spus....
Fain acolo...banuiesc


Sotul meu a fost de 2 ori si imi povesteste mereu...ne uitam pe poze
Promit ca ajung si eu!!!

http://community.webshots.com/user/melaniatud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

buna dimineatza fetele,eu sunt tare fericita de dimineatza,m-am trezit tare bine dispusa
Ebonee doarme si nu cred ca o sa se trezeasca curand fiindca aseara a adormit abia pe la 11,isi iubeste tare mult somnul,e la fel ca taicaso`
devylla ma bucur ca iti place Ebonee,si mie imi place de aia o tin ca scaiul de mine cand sunt acasa

va pregatesc cafelutza si o tai la munca,va pupacesc


sa aveti o zi frumoasa,



_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz spune:

Sabina, sa traiasca tati tau! Asta da curaj, sa te duci in alta tara la o anumita virsta !

Sim, inca o data sa traiasca sotiorul, sa se bucure ani multi si fericiti de asa nevestica ! si de copilash

Sabina Y, sper ca nu are nimc Erika. Succes cu operatiune "diversificarea".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:


Buna dimineata!Ce de sarbatoriti avem azi!

La multi ani! mami Mishuta

si La multi ani! dulceturilor si papanasilor

Miruna Ioana de mami Lia_B
Mihai Sebastian de mami ceamica
Andrei de mami aeperju
Giulia de mami cristina85ss
Alexandra Elena de mami a_alinta


La multi sot de Sim!
La multi ani tatai de Sabina!


Betty, mie mi se pare ok sa ii dai piersica, stiu ca e recomandata ca fruct de inceut, o sa ii dau si eu Antoniei cand vom incepe diversificarea.

Danielle, tare dulce si dragalasa este bonee!

Greyeras, am admirat-o si pe dulceata voastra, ce ochi frumosi are !

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

neatza si de la noi.
azi sunt harnica!gatesc!ptiu...sa nu ma deochi!
eliza isi face somnul de frumusete si am zis sa intru si eu nitel.
melania - pai 37.6 in funduletz nu e febra!peste 38 se considera febra, eu asa stiu.
sabina y - succes cu diversificarea si multa sanatate erikai.
pupam toate fetele, in ce ordine vor.
ma duc la treaba!

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Melania[/bcand masori febra in funduletz mai scazi intotdeauna 4 unitati, iar apoi cand sare peste 37.5 e considerata febra.

Devylla pai ma bate gandul ca altfel imi ies din mana si nu mai am curaj sa o iau de la capat. Acum sunt antrenata cu trezirile noaptea...este mult mai usor sa ma acomodez cu un alt bebe. Peste cativa ani o sa mi se para iarasi un cosmar perioada de inceput...plus ca este bine ca sa fie diferenta mica de varsta intre ei.

[b]Sim
La Multi Ani sotului, sa fie sanatos si sa fiti fericiti

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Am vazut ca ati povestit majoritatea cum au decurs lucrurile cu nasterea bebicilor.
Si povestea mea e destul de interesanta asa ca m-am hotarat sa o impartasesc si forumistelor.
Povestea incepe cu decizia de a avea un bebe la destul de mult timp dupa casatorie (in 2002, eu aveam 22 de ani, sotul 25) mai precis pe la sfarsitul lui 2005. Cu toate ca aveam toate analiyele facute si dpdv clinic eram ok si eu si sotul sarcina mult dorita intarzia sa apara.Am pus acest lucru pe seama stresului de la serviciu.
Intre timp ne-am mutat din Bucuresti la Iasi - orasul natal al sotului, deoarece sotul meu pusese pe picioare o afacere proprie pe care nu o putea conduce de la distanta.
Dar sarcina tot nu aparea...iar analize...iar investigatii...nimic



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

quote:
Originally posted by melaniatud

DEVYLLA MA INNEBUNESTI CU POZELE TALE DIN jAPONIA....
De fiecare data cand vad mesajele tale imi amintesc ca vreau sa ajung in Japonia....cred ca ti-am mai spus....
Fain acolo...banuiesc


Sotul meu a fost de 2 ori si imi povesteste mereu...ne uitam pe poze
Promit ca ajung si eu!!!

http://community.webshots.com/user/melaniatud

Daca aveti drum incoa...va primesc cu drag.
Chiar,sa mai uploadez niste poze...in ultima vreme am lasat fotografia cam pe ultimul plan


Jurnal de mogalneata-click login,user:septoct2007@yahoo.com ,parola o stiti.
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Va multumim frumos pt urari!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Prisi, gabitz, danielle, piciulika, isabeluta, adimercedes, mandarinutza - sunteti tare dragutze!

Noi ne pregatim de iesit afara! E o vreme superba!

Sa aveti o zi buna! Noi sigur o sa avem pentru ca detinem una bucatica dragutza de sarbatorit pitic!!!! hihihi! Ce mare e baiatul mamei! Yupiiiii! Si cand ma gandeam la inceput...ce mult mai e pana la 5 luni...... na ca am ajuns si aici...sa dea Domnul sa fim sanatosi si mai departe!

Multa sanatate va doresc si voua si...don't worry be happy!

Va pupacim!

emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Buna dimineata,

Multumesc de cafea, astazi chiar mi-am pus intr-o cana cu lapte cam jumatate e cescuta de cafea, m-am trezit cu o durere de cap si ameteala, mi-e frica sa-l iau pe Cristi in brate, ma scurg pur si simplu.Am papat si am baut cana de lapte cu cafea( dupa un an jumatate are un gust cam naspa cafea)sper sa-mi revin, eu zic ca este de la oboseala, poate a crescut putin si tensiunea( nu am avut pb cu tensiunea, in sarcina prin luna 4 ma mai durea capul si aveam tensiunea putin ridicata)....sper sa-mi revin repede, ca nu am pe cine sa chem sa stea cu mine azi( cu Cristi) sotul are o sedinta super importanta....asa ca tb sa ma pun pe picioare.


Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput