Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (89)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

La multzi ani tuturor sarbatoritzilor de azi, mici si mari!

Eu ma bag la kuki, ca-s cam nauki...
...la cat de obo ma simt, cred ca trebuie sa verific daca i-am dat pijama at all - ca poate-l gasesc in patutz cum l-am facut, bietul baietzel!

Piciulika, mami de Michael (8.10.2007) www.unserbaby.ch/geomo/content.html" target="_blank">
Situl lui Michael - parola o stim toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

fetele poate sa ma ajute cineva sa-mi zica cum fac un document in format electronic???????


andreea

http://community.webshots.com/user/andreeagogo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

pup si io fetele cucuitele!
m-am prins in niste treburi pe net,si-am uitat cit e ceasul,fug la nani,rapid!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Andreea, am insomnie - imi dau cu presupusu': orice doc ce poate fi citit pe PC e in format electronic. Adica netiparit.
Fetelor, spunetzi-mi daca presupusu' e corect.
Celia, multzumim. M-am uitat si eu la frumosii tai Stii ca sunt superbi - si nu doar din perspectiva ta, de Mami.
...iar incercarile cu leaganul in curand sunt la nivel de Gene-Lungi.

Bee la tine ma tot gandeam de-am reintrat acuma. Nici mie nu-mi curg sanii. Si totusi, cand a trebuit sa mulg (ca dl nu avea apetit) au iesit 180ml dintr-unul. Lasa ce zic restul - tu vezi obiectiv ca e bine. Ei ar trebui sa te sustzina si incurajeze si admire pentru eforturi! Eu sigur o fac!
Si al meu are faze mai tzitzilite si apoi altele cand abia mananca - mai mult seara papa, in rest cam degusta. Si iar vin alte vremuri...
O sa apuci si tu sa te odihnesti un pic, lasa. Si NU TE LASA DESCURAJATA atata vreme cat lui ii merge bine si tzie itzi e suportabil. Cand altzii ma "compatimesc" le spun: pentru ce stau acasa?!
Pupici multzi de la ursuletz si mami a lui.


Piciulika, mami de Michael (8.10.2007) www.unserbaby.ch/geomo/content.html" target="_blank">
Situl lui Michael - parola o stim toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Zic si eu LA MULTI ANI sarbatoritilor!!! Sa ne traiti si sa fiti fericiti!!!

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Hai sa ncerc sa raspund si eu pana nu uit ce vreau sa spun...

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:


Pentru cele 6 lunisoare implinite dulcetei Miruna Ioana de mami Lia_B

Pentru cele 5 lunisoare implinite:
Papanashului Mihai Sebastian de mami Ceamica
Papanashului Andrei de mami Aeperju
Dulcetei Giulia de mami Cristina85ss
Dulcetei Alexandra Elena de mami A_alinta

Mishuta!!!

Tatalui tau Sabina!!!

Sotzului tau Sim!!!





Isabela de
Vlad Matei (22 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Neata si de la noi, azi suntem cam matinale ne-am trezit de la 7 si am si bagat o masina la spalat.
Fata mea e foarte activa deja, papat, kkut, adoarme ea in curand.
La multi ani si de la noi sarbatoritilor de azi.
Eu am zile cand am sanii plini, imi curge laptic mult si zile cand ma intreb de unde trage ca ii simt usori si goi. Am incercat sa-mi dau seama de motiv.
Doamne mai avem si noi putin pana la diversificare, dar nu cred sa avem probleme ca o vad o mare mancacioasa.
Vad ca azi nu a dat nimeni cafeluta , o dam noi azi, dar noi bem cu mai mult lapte si fara cofeina. Dam si noi ce putem.
Sa aveti o zi minunata.

Mamica fericita de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Buna dimineata!
Se pare ca azi dau eu cafeaua pt ca e cam liniste pe aici...
Numia eu sunt nelinistita pt ca Tudor a facut vaccinul ieri si i-a scazut drastic apetitul. Am vazut ca asta e prima reactie trecuta in prospect dar tot ma ingrijorez pt ca a papat 300 ml de lapte ieri, pireul de mar si 100 ml cu cereale.Dar azi dimineata de cand s/a trezit refuza orice ii ofer desi a baut 160 ml la 2 noaptea.
A mai patit cineva asa?
Ce sa-i fac?
Are si putina febra (37 cu 6) ...i-am dat Panadol... el e vioi dar nu mananca.
Cat dureaza simptomele astea?

Melania, mami de Tudorica fara frica
http://community.webshots.com/user/melaniatud



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Papanash lasa ca asa am patit si eu.Am bagat masina de spalat si mi-am amintit de rufe a doua zi la pranz.Culmea este ca intre timp mai bagasem niste rufe in ea
Ana pai ce sa il stric?La cat de mult calc eu...o data pe saptamana si atunci in sila...mai bine astept sa se strice...poate pana atunci s-o inventa si fierul care calca singur(ca aspiratorul ala smecher)
Ma bucur ca ti-a dormit baiatul.A mea,n-ar dormi daca ar fi dupa ea...

Erina grija mare cu prosusele 100 yen shop ,mai ales pentru bebei.Sunt majoritatea "made in china"...si aici cel putin e un scandal montru pentru ca chinezii folosesc prea multe substante chimice.Mai cumpar si eu produse 100 yen,insa nu pentru bebelina.
Betty ma bucur ca bb Mario este un mancacios.Doamne ajuta cu bb2,cand va vad asa hotarate...ma tenteaza iar un gand...
Sibv o verisoara de-a Erikai,din partea lui tasu' a crescut de bebelus fiind cu doua pisici...si n-a patit nimic.Mie acuma imi e frica si de parul de caine...mai vine pe la noi socrela cu cateaua si uneori mai gasesc pe hainutele Erikai fire de par.
greyerash ce ochisori frumosi albastri.
daniela de prisos sa mai spun ca Eboneea e dulce foc sio domnisoara in toata regula.


Erika are nasul infundat.Banuiesc ca o fi vreo forma mai usoara a racelii mele.Sper sa nu o apuce mai tare.Azi a fost tare cumintica dupa ziua de ieri cand m-a terminat.
Am hotarat,consiliu de familie.Pe 1 martie incepem diversificarea.Acum am inceput sa facem pregatiri,cum ar fi.Stat la masa in scaunel si invatam sa manuim lingurita


Jurnal de mogalneata-click login,user:septoct2007@yahoo.com ,parola o stiti.
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput