"solzisori" pe cap

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns deeapui spune:

Si la Alex a mers foarte bine samponelul special de la Mustela. Eu il dadeam dimineata cu ulei de migdale, inainte de baie il pieptenam mai apasat si apoi il spalam. Si au disparut repede. Da oricum, e ceva normal la bebelusi...

Deea31+ , www.totsites.com/tot/alexandru_tita" target="_blank">Alex si Bianca Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Salut!
si gemenutele mele au avut, dar una a avut mai mult. noi am rezolvat-o cu untura curata de porc (dinaia, topita, la borcan). ne-a spus o tanti mai in varsta din bloc. sera le dadeam cu untura incalzita un pic si puneam o caciulita (caciulita aia trebuie s-o speli de mai multe ori pe urma, ca ramane mirosul in ea), iar dimineata periam cu o perie deasa pentru copii. am repetat asta de cateva ori, dar eu le dadeam cu untura si inainte (cam cu o jum. de ora ) dar si dupa baie, sa se moaie bine pana a doua zi dimineata, ca am incercat o data fara sa fie moale si s-a inrosit tare rau pielicica de pe caput...
va dorim sa treceti peste asta, noi am scapat (si eu am auzit multe voci spunand ca toti copii fac).
la toate mamicile!
dalina, mami de gemenute Anita & Miriam (un anisor si 8 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonadinca spune:

Noi am scapat de ele cu ulei de masline si samponul Klorane. De cand o spal cu acest sampon nu au mai aparut altele.

Aplicam ulei de masline, lasam un pic sa se inmoaie, dupa care incercam sa le desprind cu pieptanul ei de bebelus. Insa tb sa insisti cand speli parul...de doua ori aplicat samponul ca a doua zi parul sa nu fie incarcat.

Aceasta crusta am inteles, de curand, ca ar avea si alte semnificatii...

Norica si Simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

simona, spui ceva si lasi propozitia in aer?? fa-ne sa intelegem! ce alte semnificatii??

Mergi la inceput