Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (85)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Vin si eu cu intarziere sa spun sarbatoritilor de astazi , atat bebici cat si mamica melaniatud.

...si tot pe aceasta cale, Vladi isi exprima gandurile lui.

Andreea si bb Vladimir (03 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Uauuu Aniast ce declaratieeee!!!

Isabela de
Vlad Matei (22 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

buna seara fetelor,am lipsit cateva zile si vad ca ati scris,nu gluma
eu nu am avut net,adica am avut dar sotul meu a scos de pe net un antivirus care s-a dovedit a fi un virus jalnic ce mi-a nenorocit computerul si tot,norocutzul lui ca aveam salvate pozele pe CD-uri,
nu am reusit sa citesc nimicutza din urma,doar ce am prins printre picaturi,
multa sanatate bebelushilor bolnaviori si mai ales Andreiutzului de Nana care am vazut ca s-au intors acasa,sper sa se faca bine cat mai curand.
Ebonee e o mare smecheroaica de bebelusha,nu sta nici o clipa,nu s-a mai trezit noaptea de pe la 3 saptamani,nu am treaba cu ea,cu exceptia a 2-3 zile cand s-a trezit pe la 5 ca sa pape,in rest doarme dusa de pe la 9-10 seara pana la 8-9 dimineata,chiar dupa ce ies din casa sa merg la scarbici ea face ochi,norocutz cu sorumea care nu ma lasa deloc,adica nu o lasa pe Ebonee
toata ziua tzipa cat o tine gura si se cearta cu jucariile,se intoarce de pe spate pe burta si invers,o pun in patutz intr-o pozitie si in 5 minute zici ca face gimnastica,e tare haioasa,nu stie sa planga,e zambileste toata ziua cu o gura pana la urechi si tot asa multumesc Lui Dumnezeu ptr asa copil cuminte,
eu muncesc de luni pana vineri acum,dar deja am primit programarea la clinica unde trebe sa ma invetze cum sa prepar piureurile si mesele bebelushei (miercuri la 13:00) si deja nu mai pot respecta programul asta de 5 zile,am fost si duminica trecuta,nu ma mai tine ca acasa ma iau astia de odihnita,iar cu Eboneee mor de nu stau sa ma joc si sa o ingrijesc,

va pup,incerc sa mai citesc cate ceva din urma...




pozici
Ebonee(02/10/`07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Asa, datele reviziei tehnice: 6.600, 71 cm (slabut dar lung) Ne-a dat pt. tuse Eurespal. I l-am dat de ieri si sper sa nu ma insel, deja sunt imbunatatiri. Azi n-a tusit decat de 2 ori si nu urat. I s-a mai auzit pe gatut o secretie, dar parca nu asa tare ca inainte. Doamne ajuta sa scapam odata.

Despre decalotare: n-o prea fac, dar pediatra nici nu se uita la putzulica lui la control. Cred ca face un control nitel superficial, dar ma uit eu mai atent la el. Rox, bine ca Andrei e bine.

Sabina si Yaya faine titluri ( nu ca as intelege eu prea mult). L-am pus pe sotzu' sa-mi explice El e desteptul familiei, eu sunt doar frumoasa . Si daca tot se poarta bancurile sa va zic si eu unul: Cica o femeie frumoasa ii propune lui Einstein sa faca un copil impreuna ca sa iasa frumos ca ea si destept ca el, la care sus-numitul ii raspunde: "Si ce ne facem daca iese urat ca mine si prost ca dvs.?"

Betty, o sa-ti fie mai greu la inceput ca nu o sa mai fie 'al tau' in totalitate, dar este si acesta un pas obligatoriu

Al meu s-a trezit iar cu chef de vorba. E un DULCE

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

pfii m-a terminat Cristi astazi,

marait continuu, numai in brate.m-a rupt.si urla cumplit.niciodata nu mi-a mai facut una ca asta.

Betty ce bine a crescut Mario.
Cristi are doar 7450 de grame si peste o sapt va implini 6 luni.
in comparatie cu ceilalti papanashi e mult mai slabut.
s-a nascut 3560.

de mancat mananca bine, cel putin in ultimele 2 sapt a mancat ft ft bine.
dar nu se pune.

asta este.
ce sa-i fac daca seamana cu taicaso.





AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Nana, sunt mai bune vestile. Stiti acum cu ce va confruntati. Nu va faceti probleme pt. intarzierea lui Andreiutz frumos si scump. Sunt convinsa ca va recupera foarte, foarte repede. El este un luptator iar cu asemenea parinti minunati si iubitori nu are cum sa fie altfel. Ma bucur ca ati ajuns acasa, poate va mai linistiti si voi intr-un mediu familial, e totusi casuta voastra si nicaieri nu e mai bine decat acasa. Ne rugam cu totii pt. voi. Va pupam si va imbratisam cu drag pe toti trei.

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

noapte buna

AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Buna seara ! Mariaaaaa, hai ca a inceput schimbul 3 !

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Diwana , mor de curiozitate, ce ti-a explicat la titlul meu?
nu de alta, da uneori ,nici eu nu mai stiu ce inseamna

Betty...ma crezi ca am emotii pentru tine? Doamne Doamneeeeeeeeeeeeeeeeee!!!

pana la urma ce-i dai de mancare?



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Noi am plecat azi in vizita la o colega de-a mea de birou care e gravi in 7 luni si jumatate. Am plecat de acasa pe la 2 si jumatate, soare, frumos afara... La ora 16 ma suna sotul si-mi zice ca in centru ninge. Ei, as, ce ninsoare, noi ne uitam pe geam si nici un semn de ninsoare, era senin. In Militari nu ningea, asa ca am stat linistita. Peste vreo ora se uita iar colega mea pe geam si-mi zice: "ninge si aici, dar inca nu s-a pus zapada". Eu deja incep sa ma gandesc ca ar trebui sa plecam spre casa, dar n-aveam cum ca Maria dormea. La ora 18 deja era iarna in toata regula afara, asa ca am trezit printesa si ne-am pus pe telefoane, sa chema taxi. Da' de unde sa gasim, nimeni nu avea masini disponibile. Pana la urma a plecat tati de la serviciu si a venit sa ne salveze, dar a facut de la Palatul Parlamentului pana in Militari 1 ora si jumatate aproape . Si pana acasa, in Berceni, am mai facut tot atat
Uite asa am ajuns acasa la ora 22, am sarit si peste baie... Na, ca plimbare mi-a trebuit. Cand am plecat eu de acasa era primavara si m-am intors in plina iarna.

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput