Fulguleti de nov-dec 2006 (153)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns shoshika spune:

Seara buna!
Hop si eu! Am sarit din cada sa vad ce mai faceti...si am salvat si retetele intre timp. :)
Vad ca va laudati cu retete... Sa va povestesc patania mea de azi. I-am facut lui Tudor cartofi frantuzesti... Doamne, cat de buni au iesit!!! Nici n-a vrut sa guste! Daca-i lasam castronul la indemana mi-l punea in cap. Lingurita a aruncat-o cat colo. Am fost asa dezamagita... Dar mi-am revenit repede si-am impartit frateste cu tatal lui. Am ras tot!
Asiza, felicitari pt nepotel! Sa se refaca mami a lui repede!

In rest, am uitat tot ce-am vrut sa zic...

Noi suntem bine. Azi am intrat in casa chiar cand incepea ninsoarea si cand m-am uitat pe geam si-am vazut ce frumos e afara... nu mi-a venit sa cred. Eu tot asteptam primavara, dar...

scuzati-mi mesajul zapacit, dar pic de somn. va pup! noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Neatza,
Asiza, Felicitari!!!! Refacere grabnica Danei, sper sa ii si vad in curand....
Donia, eu am nevoie de energie...
Aseara Luca a fost tare marait, eu deprimata, am ridicat un pic vocea, ce nu imi sta in fire deloc, si asa a plans Luca si eu pe langa el.. imi pare atat de rau.... nu stiu ce sa fac sa trec de starea asta fara sa ii transmit energia si stresul meu.... am mai fost informata, inca neoficial, ca ma voi ocupa si de cealalta sectiune de la Oradea, asta inseamna drumuri acolo de dimineata pana seara, chiar si 2 zile .
Simo, cu intarziere iti urez LA MULTI ANI!!!
Acs, ne vedem in butoi? Eu astept sa-mi arunce Ktrinelu' o cafea buna, buna, ca nu am chef de alcool
Diana, imi pare rau ca nu am ajuns dar venim in martie; imi place listutza
Ruxandra, distractie placuta la spectacol
Azi e zi de sedinte.. ma duc si eu la treaba

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006) varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flore26 spune:

Neatza!!

YAGMUR pana una, alta, ia de aici o cafea ca e gata...presimt ca ai nevoie urgenta de ea...iar daca sunt 2, si mai bine...
ASIZA sa/ti traiasca nepotelul , sa fie sanatos si voi pe langa el ...
ACS hai iesi din butoi...vine primavara, infloresc florile, copacii, canta pasarelele, ne ai pe noi aici , hai si tu la o cafea, dar la suprafata, ca daca o arunc, se alege praful de ea...
RUXANDRA spectacol? wow!!! noi n/am mai fost de foarte mult timp la un film, sau la opera...de fapt de cand am nascut
SIMO
Ce fac eu cu lucrurile Alessiei...le dau nepotelei mele, care e asteptata pe lume, pana vineri...daca nu vine pana vineri, atunci sora mea se interneaza si ii va fi provocata nasterea . De abia astept...am niste emotii....
Despre CONCEDIU: tot in Antalia, dar prin septembrie Inca nu am luat legatura cu agentia de turism...
Am primit de Sf. Valentin asta, nu cu ocazia lui, dar s/a nimerit...deci...anul asta, pe 24 aprilie implinim 9 ani de cand eu si Nicu ne/am cunoscut...prietenii nostri din Italia, care se roaga de noi de ceve ani sa mergem la ei, dar noi am tot amanat, s/au gandit sa ne faca o surpriza...asa ca ne/au cumparat bilete de avion ( dus/intors ) pentru Venetia, in data de 25...asa ca, din 25 pana in 30 aprilie suntem in Italia...o sa mergem in Roma, Milano, ma rog, unde ne duc ei, doar suntem invitati
Acum sa va zic de noi: Alessia e bine, papa bine, doarmeeeee bine, putin agitata din cauza de dinti 6 si 7, dar in rest bine. A inceput sa se urce pe mobila, folosind olita pe post de scara ...am mai facut niste poze, trebuie doar sa le descarc...
Un PITIC: CATI CM AU COPIII VOSTRI????
O prietena foarte buna, din copilarie, are un bb de 4 luni, alimentat cu lapte praf. Are o mare problema: ziua doarme, iar noaptea se joaca, rade, etc, de la 23 la 8 dimineata. la 8 se culca. CUM SA/I SCHIMBE PROGRAMUL?
Am o fata kkta la picioare, asa ca va las, ca am ametit . Va pup si revin...

Flore Alessia Liane (16-12-2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

FLORE,Ale are 78 cm!!!

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)

"Life can give you a hundred reasons to cry,but you can give life a thousand reasons to smile"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

Fetele din Bucuresti,eu voi fii acolo incepand din data de 8 martie pana in 10 martie,la congresul de estetica aplicata,am rezolvat unde va sta Ale pana vin,la o familie de mare incredere,deja ma agit ce sa le duc,..daca se vor descurca..dar va fii in siguranta,voi sta linistita....cred..dar cert e ca trebuie sa merg.Congresul se va tine la sala Polivalenta,imi caut unde sa stau prin zona,poate stabilim o intalnire...bineinteles ,cine vrea!!!
pupici


Adina si Alessia Maria(30.10.2006)

"Life can give you a hundred reasons to cry,but you can give life a thousand reasons to smile"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:

YAGMUR nu pot sa-ti ofer decat niste indesati bine !
FLORE David are 79 cm,dar de ce zici ca e pitic????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

multumim de sfaturi
ne-am hotarat la modelul www.buburuza.com/Scripts/prodView.asp?idproduct=331" target="_blank"> acesta,asteptam sa ia tati salariul


ne-am dat timp de gandire o saptamana sa decidem impreuna(toti 3) daca s-o intarc sau nu...,nu se mai poate continua asa...,are nenumarate treziri noaptea...,ziua doarme max 1 ora 30...,mananca din an in paste,este f nervoasa...,noi santem ametiti de oboseala...,simt ca nu mai pot...
de ieri ma tot uit la ea si o intreb daca vrea sa renuntam la tz si-mi da din cap ca "da",n-as vrea sa fac ceva impotriva vointei ei...,n-as vrea sa o supar in nici un fel...,vreau sa-i mai las o saptamana sa decida ea daca este pregatita...,in timpul asta renuntam la dormitul toti 3...,m-am mutat cu ea in pat,doar noi doua...si acum astept sa vad daca nu cumva o deranja tati...sau ea chiar a devenit obsedata de tz...,pt ca,daca este o obsesie intr-adevar,eu nu mai pot continua...,ne este la fel de greu la amandoua...,imi este imposibil sa nu dorm decat cateva ore/noapte atatea zile la rand...,nu mai zic ce-i acumulat deja de atatea luni de zile...si apoi cum sa fiu fresh/rabdataore/inteegatoare?!
simte cel mai mic foshnet...,al meu sau al lui Claudiu si se trezeste plangang...,apoi tz si somn de voie pana la urmatoarea miscare a mea sau a lui...
de doua luni de zile are canini umflati de stau sa sparga...si nimic...,abia astept sa scapam de chinul eruptiilor...
in rest toata ziua alearga...,eu ma trezesc rupta de oboseala...,ea este fresh...,nu pot sa inteleg de unde atata energie frate...,din odihna nu!,din mancare,nu!...,de unde bai nene?!
eu am devenit dependenta de ciocolata...si cafea...,mai nou pepsi...,altfel nu am sanse sa tin pasul cu ea...,nu mai zic ce dureri de stomac si de ficat,am...
si apoi,sincer va spun...,sper ca intr-o zi cu soare sa-mi doarma si mie Crinuta cate 5 ore legate noaptea si ziua cel putin 2...si nu am vazut copil alaptat care sa aiba obiceiul asta...,deasta cred ca intarcatul este rezolvarea...

va multumesc pentru sustinere




Mamica de Crina Maria (1 Nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

DANDUSA,bafta cu dormitul,sper sa si revina Crinuta!!

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)

"Life can give you a hundred reasons to cry,but you can give life a thousand reasons to smile"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

quote:
eu am devenit dependenta de ciocolata...si cafea...,mai nou pepsi...

Dandusa: nu cumva de aici se trage si energia ei?Eu stiam despre cofeina k se transmite prin laptele matern ....



Madalina26
+Darius Cristian ( 14.12.2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

dandusa modelul ala de scaun e f ok, la noi a fost pe locul 2 doar ca d nu prea incapea bine. pt voi cred ca o sa fie super. pupam chinezoaica

diana si david 03.12.06



Alaptatul Help-line. Pentru un copil fericit si increzator www.euro.who.int/document/WS_115_2000FE.pdf?language=english" target="_blank">OMS recomanda

Mergi la inceput