* Bucurii de sept-oct 2006 * - (109)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Unde e centrul ala de joaca de la Moldova, la ce etaj, please?

*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)
Asteptam primavara
Hai sa slabim! Greutate: 63 kg (1.70 m)
Deadline: 1 martie 2008, Target: 3 kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpik_lui spune:

Va servesc si eu cu TORT de Valentine's Day, tinand cont ca e sarbatoare facem exceptie de la dieta

Mirabela ce tortulet ai mai pregatit pt aztazi? Uite aici ai modele cate vrei

Itzy sotului si petrecere frumoasa!

*************************************************************

Anca, mamica de Luca (17.10.2006)
Poze Luca, www.onetruemedia.com/shared?p=1b1d8202eeec5393b9d6a5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmuletz, www.youngnutrition.net/member/tickers/72401/ticker5.png" target="_blank">Uite ce mare sunt!!!
"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte"
Greutate: 68 kg (1.62 m), Deadline: 01.03.2008, Target: 3 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Buna ziua fetele

Mai aparem si noi dupa indelunga absenta - motivata de starea proasta a grasanului - multumim si ici celor care au intrebat de noi - Cristina si Beatrix

Acum suntem mai bine, ne refacem, recuperam orele de joaca pierdute, recuperam si mancarea care nu am avut nici pofta si nici starea s-o papam la vremea ei...deci suntem pe drumul cel bun!

Ramona - stiu ca a zis ca pleaca la Atena - poate acolo chiar nu s-a simtit asa rau...Doamne ajuta sa se intoarca cu bine acasa!

Mirabela - imi pare raud sa aud in continuare de nopti agitate la voi..hai ca mai e un pic si poate se regleaza ei si cu somnu' si cu mancarica..Aaa, cu greutatea stam bine - 13,1 kg cantarit marti la dr, si ca inaltime - 84-85cm (cu bataie)

Adina -bine ca vine mama ta sa te ajute...ce bine ca ai un asa ajutor

Andra - pai sa stii ca la cate exemple ai expus - deja Vladut este mare vorbaretz comparativ cu grasanul - care nu zice mai nimik - doar ma-ma, ta-ta cand are chef, ba-ba (el stie la ce!)ba-bon (sampon, sapun), pa-pa (mancare)dei-dei (sa-i dau ce e pe masa)un fel de vruumm la masinutele cu care se joaca, nia-nia (termen neidentificat) si atata tot. Am intrebat si pediatra si a zis ca discutam dupa 2 ani - dar tot ea mi-a zis ca vorbitul sau ne vorbitul nu sunt semne definitorii ale dezvoltarii unui copil, cel putin nu la varsta asta.



Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!
Greutate:58kg(1,55m) Deadline- 1.03.2008 Target: 3 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Acum sunt la ora de recuperari si stiu ca am ce recupera....

Lexi - despre ce subiect e vorba??? cu slabitul???

Itzy - LA MULTI ANI !!!sotului, sa iti traiasca, sa fie sanatos si sa va iubiti in continuare!!!

Mira - am uitat - distractie placuta diseara si o super - ultra hiper cina romantica va doresc!![pup

Sa va mai zic ...cum merge cura de slabire - merge bine, am dat jos 1 kg - dar cred ca mai mult din cauza stresului si a gandurilor si a pazitului noaptea pe grasan, pt ca asa am mai avut escapade dulci - cu niste chec si o placintica cu branza...sper sa pot da jos macar inca 1 kg pana la 1.03

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!
Greutate:58kg(1,55m) Deadline- 1.03.2008 Target: 3 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Inca una si gataa...

Lili - pt fraza..cred ca M va incepe a vorbi prin propozitii complexe cu sbiect, predicat si adverb de mod ....

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!
Greutate:58kg(1,55m) Deadline- 1.03.2008 Target: 3 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Mira, la et 2, unde sunt multe magazine pt copii, e in partea stanga cum vii de pe scarile rulante, alaturi e cofetaria Tuffli. Imposibil sa-l ratezi, oricum este un punct de info la parter si poti intreba si acolo.
Spatiul e mai larg decat cel de la Axa, si nu sunt multi copii care vin, nu e aglomerat, nici nu se compara cu aglomeratia de la Mall.
Deci noi pe la 6 ajungem. Acum am culcat copilul, n-a mancat nimic la pranz asa ca o sa-i dau dupa ce se trezeste, apoi venim.

Alexutza, las' ca si Grasanul zice destule. Cred ca-i foarte scump! Stiu si eu prea bine ca vocabularul nu reflecta nivelul de inteligenta al copilului la varsta asta, nici chiar dupa 2 ani sau chiar 3.

Ma duc pana in oras, am aflat ca se organizeaza targ de antichitati, sper sa nu fie alarma falsa si sa ies degeaba din casa pe frigul asta. Oricum tentatia sansei de a gasi poze vechi noi e irezistibila...



I'm reading a book. You know... it's like forums, just a little shorter.

Andra si Vladut (14.10.2006)
puiul meu creste...

~*~My dear old pics~*~
~*~New old pics~*~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

quote:
Originally posted by Mirabelac
Ce greutate mai au Bucuriile?


Mathias are 9,720 kg. L-am cantarit aseara. Ca inaltime inca n-are 80 cm, sunt sigura.

Fetelor din Iasi le doresc distractie placuta la locul de joaca! Sa faceti poza ca mi-e dor sa va vad.

Andra, noi avem mult mai putine elemente de vocabular. "Mama" si "tata" sunt deleted de ceva vreme. Acum avem "pisea" sau "psa", "pis" si alte asemenea care inseamna , "apa", "gea" = mingea, "da", "pa" and that's all, folks! (ca-n desene animate). Ah si doua strofe din "Luceafarul", dar pana nu-l spune pe "r" nu i le iau in considerare. In schimb sta destul de bine la limbajul mimico-gestual: cand vede un servetel il ia si si-l pune la nas, sufland in el, face semn ca nu-i voie, face "sssst", pa, bravo, imita multe gesturi.


**************************************************
Lili, mamica lui Mathias (17.10.2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Lili - asa face si grasu - imita toate gesturile posibile - acum cand a fost bolnavior, i-am luat temperatura normal in fundulet...dupaaaa, imi ia termometrul din mana, se da jos din pat si se duce exaact la "funduletul" catelei si dadea sa i-l bage sa vada daca e si bolnavioara, in rest tot asa suflam nasul, ne stergem cu servetelele pe burta, imi ia demachiantele si se da si el asa pe fata, cand ma vede cu vreo crema in mana, intinde tacticos ambele manute - sa-l dau si pe el cu crema, cand nu-i place cum miroase ceva (e expert in taina mirositului - si mancarea o miroase sa-mi dea pe urma calificative) face pfu-fu si se stramba asa..

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!
Greutate:58kg(1,55m) Deadline- 1.03.2008 Target: 3 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Itzy, Alexutza, sper sa nu va suparati pe mine dar nu pot spune la ce subiect ma refer. Oricum acum nu mai e de actualitate, cel putin momentan. Cand se va redeschide acel subiect si voi simti ca nu mai pot citi, o sa dispar cateva zile. Asta nu inseamna insa ca sunt suparata pe cineva. Chiar nu sunt!!!

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Eloise, e mult mai aproape pentru mine, acum poate reuseste sa vina si Mirabelac. Eu, deocamdata, astept sa mi se trezeasca printesa, acum s-a trezit si poate ne aduce tatal meu cu masina.

Asa creste Maria Diana
Greutate: "X" (1,60 m); Deadline: 1 martie 2008; Target: 3 kg.

Mergi la inceput