Piticodromul de Sept - Oct 2005 (200)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

la teatrul tandarica stiu ca duminica e alba ca zapada. eram f incantata pt ca asta e povestea preferata a lui radu si chiar vreau f mult sa-l duc.
interesant a fost ca am sunat luni pe la pranz sa rezerv 3 bilete si surprize-surprize: nu mai erau locuri!
asa ca ii pregatesc sotului o surpriza a mea - duminica vom merge la teatru la noroc si incercam sa cumparam niste bilete fara locuri si ne orientam la fatza locului unde ne asezam (ori gasim locuri libere sa ne asezam ori stam fara probleme in picioare sau pe jos, s-ar putea chiar sa vedem mai bine decat de pe locurile alea).

cristina, mama de radu (09.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

am 2000 de mesaje?!?!?
inteleg acum de ce imi spune toata lumea ca stau stau prea mult pe forum. pt ca ase esteeee!

cristina, mama de radu (09.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tangerine spune:

noi mergem sa vizitam o gradinita in seara asta:) mi s-a parut ieri cam mirata directoarea ca vreau sa ne vedem astazi, da nu am facut conexiunile necesare:)

am inteles:la tandarica trebuie luate bilete din timp; si eu ma gandeam la un impromptu la alba ca zapada, dar sotului meu nu ii plac chestiile atat de spontane; cred ca ar fi prea mult pentru el:) o sa vad cand mai vine in weekend spectacolul; va anunt cand vreau sa merg daca mai vrea cineva bilete, ca pot fugi de la serviciu sa iau

kid, am vrut la herghelegiu pentru motivul ca sarcina trecuta tot la el am fost; si a fost ok; nu e cea mai comunicativa persoana din lume, dar il inteleg ca nici eu nu sunt:)

daca va intrebati de ce sunt asa de activa, este pentru ca mi-am schimbat jobul, am acces pe forumuri si fiind la inceput, moemntan mi-am terminat trebile; da pentru ca nu suport sa stau degeaba, mi-am gasit niste sarcini de indeplinit; da le incep de maine:)

Ramona si dulceata de Maria (10.09.05)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Pe site scrie ca azi a fost "pacala" si ca e pt. copii de 5-10 ani. Sunt curioasa ce-o sa zica educatoarea, cum s-a comportat Alex

Simona, ai avut noroc. Eu am sunat la inceputul lui ianuarie si am gasit programare abia pt. 25 aprilie la Pop, cand o sa am aproape 24 saptamani. Nici el nu este comunicarea in persoana, dar nu ma intereseaza decat sa vada bine pe ecran ce are de vazut.

Am mancat ca o purcica pana acum, simt ca pocnesc.

Noi nu facem nimic special, tot cu copilul stam diseara. Dar oricum niciodata n-am sarbatorit in vreun fel ziua asta.

Ruxandra, mama lu' Matei (13 sep. 2005)
bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Salut, si ma bucur sa am atitea mesaje de citit.

Dana Lucia, felicitari pentru toate progrele lui Alberto, si te asteptam mai des!
Alina, foarte bine a ales sotul tau step, sa-l feliciti din partea mea. Daca o sa se strice vreodata treaba la gradinita mirunei, la step o dau si eu.

Azi Miruna a stat acasa, zi scurta la gradi (ce rost avea sa o duc pentru 3 ore; e drept ca o ora era serbarea, dar asta e, o sa mearga la urmatoarea); si miine e zi de perfectionare pentru educatoare, deci sta acasa; nu m-am enervat pentru ca stiam de toate zilele astea de la inceput, ne-a dat o foaie cu calendarul gradinitei.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Cum Kid, nici un Roger Waters sau ceva asemanator?
Noi nu mergem nicaieri, stam acasa cu plozii

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tangerine spune:

citesc cel mai neinspirat cadou pe femina intim si mor de ras; daca aveti timp si chef, e bestiala partea 1

Ramona si dulceata de Maria (10.09.05)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Ramona, da, am citit mai de mult, e intr-adevar amuzant. Ma gindeam sa contyribui si eu la subiect, cred ca am facut cadouri 'nefericite'.

Nici noi nu sarbatorim; daca imi amintesc bine, in alti ani primeam bobo de cioco, dar acum sper sa nu primesc, ca sint in lupta cu kg.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Meme1 spune:



Meme, mami de Andrei (01.10.2005) si AnaMaria (15.10.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Meme1 spune:

Salutare tuturor,

sa mai dau si eu un semn de viata....

Felicitari fetelor care au nascut si celor care asteapta bebe, sa fie toate bine si sa va mearga toate din plin!

Noi suntem binisor, o sa va povestesc eu pe larg cate am 'patimit' de cand n-am mai activat pe forum....

Nu am internet la serviciu si mi-e taare greu sa fiu rupta de lume, dar n-am ce face, situatia nu se va schimba asa ca incerc sa ma adaptez...

Copiii cresc, sunt ca soarecele cu pisica, am momente cand ma intreb daca or ajunge sa se iubeasca vreodata, ca la cum interactioneaza acum, am maari dubii....

Hai va pup acum si incerc sa mai scriu cate ceva,

Meme, mami de Andrei (01.10.2005) si AnaMaria (15.10.2006). www.flickr.com/photos/9447214@N08/2264661563/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput