dor de pui

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sterge spune:

bruxinica:

si tu, ca doamnele colege, simtiti miros de sange, curiozitatea va roade marunt si incet, sapati printre cuvinte doar doar veti gasi vreo contradicite, ignorand total subiectul initial, in precizarile lui din primul post.

hai sa iti satisfac curiozitatea, tie si celorlalte doua doamne:

doamna sotie era batuta zilnic, in dievrse feluri. noaptea o trezeam din somn cu un cap in gura, dimineata un picior in ficat. in ultimele luni o biciuiam. evident, mancare nu primea nimic in afara de paine si apa, dar apa statuta. nici nu ii dadeam voie sa isi aeriseasca camera, ca doar aerul e si el scump.
o puneam sa alerge cu sacolele in jurul blocului, daca mi se pareau prea usoare - adica sub 40 kg.
sex ?? glumesti. somn ?? numai in secvente de cate 2 ore. o puneam s deretice prin casa si cand termina, varsam socul de gunoi pe covor si o lua de la capat. daca nu termina repede si bine, zbang, un pumn in splina.
am dus-o in cabinetul unei amice radiolog si am iradiat-o tinand-o acolo 3 luni, si am tras cu raze laser prin pereti.

happy ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sterge spune:

elise

perfect adevarat, numai destinatarul e gresit, exa nu e pe forum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns She spune:

quote:
Originally posted by bruxinha

She, iti admir modul in care empatizezi cu aceasta persoana, care poate vorbi civilizat doar cu cele/cei care il mangaie frumos pe breton.
Mi-as permite sa-ti reamintesc ca nu cunoastem TOATA povestea, ci numai varianta expusa unilateral pana acum. N-avem de unde sti daca aceasta femeie n-a fost batuta, abuzata, naiba stie. Stii si tu ca de la bine, nu pleaca nimeni.




Nu stiu de unde deduci ca eu simpatizez cu cineva anume. Scriu strict la problema. Fara sa imi imaginez ca mama a fost batuta sau maltratata..fara sa fac scenarii care nu isi au rostul pt ca subiectul este altul. Acum tu, sau oricine altcineva, puteti cladi niste motive probabil numai din dorinta de a nu fi de acord cu "inculpatul" dar nu imi cere si mie sa incep sa raspund prin "daca si cu parca"..Pt ca nu pot. Eu citesc si apoi, raspund. fara imaginatii. daca s-ar pune problema in ecuatie de asa ceva, probabil ca as raspunde si referitor la asta. dar deocamdata nu e cazul.
Mie nu imi trebuie toata povestea. Nu trebuie s aintru in amnunte si in viata intima a unei familii pt ca nu e dreptul meu. Sint pe undeva sigura ca daca se punea problema de asa o violenta de care scri mai sus, probabil ca soacra ar fi renuntat de la inceput la a mai spune "buna ziua" la telefon cind tatal suna. Se pare ca sint sigura care raspunde citind ce se scrie? Ma indoiesc ca ar fi putut tine un contact la telefon si mers acolo daca era vorba de vioelnta. dar probabil ca asta vrei tu sa crezi ca a fost sau dintro nevoie de neexplicat vreti sa stiti de ce s-au despartit doi oameni. Motivul nu isi are rostul. Nu despre asta cred ca se dorea un subiect.

Si ma indoiesc ca eu am inteles gresit ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns She spune:

quote:
Originally posted by denizel

She, o precizare: eu nu spun ca []casa tatalui nu mai este casa copilului. Sigur ca este si casa copilului!! (titlurile de proprietate ne intereseaza acuma?)
Am denumit 'casa tatalui', locul in care locuieste tatal si 'casa mamei', locul in care locuieste, in momentul asta, mama.
As fi indicat si adresele exacte, ca sa ma intelegi mai bine, da' iote ca nu le stiam :-))

Si, inca odata: nu am spus ca tatal nu trebuie sa fie prezent in noua viata a copilului. Dimpotriva! Consider ca este foarte importanta prezenta lui. Tu citesti ce scriu eu?


Bruxinha, nu stiu, dar presupun: in situatia in care, cam tot ce ti-a mai ramas este sa vorbesti la telefon cu baietelul tau si, nici macar asta nu ti se mai permite (sau ti se permite cu mare greu), cred ca e mai dificil cu stapanirea de sine.


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.



Tu ai scris singura cu tastatura proprie ca nu mai este casa(caminul) copilului. Nu eu.
Si daca nici macar telefonul nu ii mai ramine tatalui ca mod de comunicare cu copilul, tot ce poti spune tu(care spuneai ca cel mai bine e ca un copil sa aiba contact cu amindoi parintii) este ca e.."mai greu cu stapinirea de sine"???
Cum ar suna altceva: sa fie luat copilul de la parintele care este abuziv?sa fie dusa la instanta aceasta mama? cineva sa o aduca un pic cu picioarele pe pamint? Sau varianta asta nu exista de ce? pt ca este...mama??? Cu care drept cerem unui parinte( mama, tata) sa aiba stapinire de sine cind celalat face tot ce pate sa stea in calea celor doi?Tu personal, daca ti se va face asa ceva, ce ai face?Ai avea stapinire de sine? sau l-ai sugruma?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bruxinha spune:

quote:
Originally posted by sterge

espiritu
nu e singura perla din putzul gandirii, am facut deja o colectie.
citind cateva postari, incep sa cred ca exa a fost o regina.



Inteleg.
Zdreantza a devenit dupa ce a decis sa plece in lume, sau a fost tot timpul cat a stat cu tine? Ar fi de interesant de aflat, asa mi se mai confirma (sau infirma) niste teorii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angipangi spune:

quote:
Originally posted by sterge

bruxinica:

si tu, ca doamnele colege, simtiti miros de sange, curiozitatea va roade marunt si incet, sapati printre cuvinte doar doar veti gasi vreo contradicite, ignorand total subiectul initial, in precizarile lui din primul post.

hai sa iti satisfac curiozitatea, tie si celorlalte doua doamne:

doamna sotie era batuta zilnic, in dievrse feluri. noaptea o trezeam din somn cu un cap in gura, dimineata un picior in ficat. in ultimele luni o biciuiam. evident, mancare nu primea nimic in afara de paine si apa, dar apa statuta. nici nu ii dadeam voie sa isi aeriseasca camera, ca doar aerul e si el scump.
o puneam sa alerge cu sacolele in jurul blocului, daca mi se pareau prea usoare - adica sub 40 kg.
sex ?? glumesti. somn ?? numai in secvente de cate 2 ore. o puneam s deretice prin casa si cand termina, varsam socul de gunoi pe covor si o lua de la capat. daca nu termina repede si bine, zbang, un pumn in splina.
am dus-o in cabinetul unei amice radiolog si am iradiat-o tinand-o acolo 3 luni, si am tras cu raze laser prin pereti.

happy ?

stergete esti de coma

mamica de ANGELIK-MELANY si ROBERTO http://blingee.com/profile/dorateodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

quote:
Tu ai scris singura cu tastatura proprie ca nu mai este casa(caminul) copilului. Nu eu.


Pai si tu cum crezi? Daca, acum, copilul locuieste in casa mamei, poti sa spui ca mai apartine casei tatalui?
In momentul asta, casa (caminul) lui, este casa mamei.


quote:
Si daca nici macar telefonul nu ii mai ramine tatalui ca mod de comunicare cu copilul, tot ce poti spune tu(care spuneai ca cel mai bine e ca un copil sa aiba contact cu amindoi parintii) este ca e.."mai greu cu stapinirea de sine"???


Aoleu, nu ne intelegem deloc!!!!!
Incercam doar sa ii explic Bruxinhai, ca poate nu ar trebui condamnat tatal, care foloseste cuvinte mai...
Este foarte suparat, de aia vorbeste asa si nu se poate stapani! e mai clar acuma?? of!



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bruxinha spune:

quote:
Originally posted by sterge

bruxinica:

si tu, ca doamnele colege, simtiti miros de sange, curiozitatea va roade marunt si incet, sapati printre cuvinte doar doar veti gasi vreo contradicite, ignorand total subiectul initial, in precizarile lui din primul post.

hai sa iti satisfac curiozitatea, tie si celorlalte doua doamne:

doamna sotie era batuta zilnic, in dievrse feluri. noaptea o trezeam din somn cu un cap in gura, dimineata un picior in ficat. in ultimele luni o biciuiam. evident, mancare nu primea nimic in afara de paine si apa, dar apa statuta. nici nu ii dadeam voie sa isi aeriseasca camera, ca doar aerul e si el scump.
o puneam sa alerge cu sacolele in jurul blocului, daca mi se pareau prea usoare - adica sub 40 kg.
sex ?? glumesti. somn ?? numai in secvente de cate 2 ore. o puneam s deretice prin casa si cand termina, varsam socul de gunoi pe covor si o lua de la capat. daca nu termina repede si bine, zbang, un pumn in splina.
am dus-o in cabinetul unei amice radiolog si am iradiat-o tinand-o acolo 3 luni, si am tras cu raze laser prin pereti.

happy ?



Nu ma cobor la nivelul tau, care e jos de tot, abject as zice. Cum spuneam, esti agresiv ca un pitbull caruia i se ia osul din fata. In ceea ce priveste curiozitatea, te inseli crunt, fyi in fiecare zi, prin natura meseriei, aud povesti de groaza care l-ar face pe Stephen King sa se ascunda sub pat plangand dupa mami.
Iar "zdreanta" e un apelativ jignitor, umilitor, si degradant, indiferent cui l-ai adresa, cu atat mai mult daca aceasta persoana e MAMA COPILULUI TAU. Umilitor-jignitor-degradant pentru cel care il pronunta.
Ca uite asa incepem sa vorbim si despre caractere.
Si cu asta mi-am incheiat intruziunea pe acest topic, de unde, daca stim citi printre randuri, aflam si invatam multe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sterge spune:

ricea:
pai asta vor sa citeasca, nu ?
deci:

am uitat sa mentionez, onorata instanta, ca doresc re-rapirea minorului de la reclamanta nu pentru pretinse sentimente paterne, care nu pot insufleti o bestie inumana ca mine, ci doar ca sa ii beau alocatia .... tremur numai cand ma gandesc la cata bautura mi-as putea lua de banii aia.

si mai mentionez ca am adus prostituate in casa, cu care faceam "secs" ( sic ) in aceeasi camera cu reclamanta, pentru pura placere de a o umili. cand a nascut, am platit - pe langa spaga curenta, consistenta pentru cei mai buni medici din oras, a mplatit asadar o asistenta ca sa ii lase o foarfeca in burta. pentru ca nu a avut rest la 500 euro, i-a mai lasat si doua pense o agrafa si un bigudiu.
apoi, era joaca de copii sa o lovesc exact in burta, in locurile de unde se intrezarea un maner de foarfeca.

ulii - happy ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sterge spune:

bruxi:
citez: "fiecare zi, prin natura meseriei, aud povesti de groaza care l-ar face pe Stephen King sa se ascunda sub pat plangand dupa mami. "

am inteles. esti calau.

:-))))))))))))))))))))

Mergi la inceput