Poznasi smecherasi de mai-iunie 2004 - 90

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Buna fetele,
Hop si eu pe aici ca pe urma pierd sirul

Laurina Santate multa. Ce mai gace Mihnea, merge la gradu?

Monet Draga de tine sa treaca timpul mai repede si sa ajungi langa fetele tale. Felicitari sotului. Bafta la examene.

Irinel Bia e chiar prea cuminte. Rareori face cate o traznaie mai mare. In chimb ei ii place sa ma ajute la tooate prin casa si o face cu placere. Numai ca e mai repezita cateodata si o pateste. Felicitari lui Danut pentru performante si sanatate. Pentru balonari poti sa bei ceai de soc si tei. Ajuta foarte bine, e testat.

Diana Felicitari lui Vladut.

Irinusa felicitari pentru Meli. Sanatate lui Cris. Hai ca mai e putin si vine caldura, poate scapati si voi de bolile astea.
Noi Biei, adica nasa, i-a rupt turta si apoi i-a taiat si din par, cate putin din fata, spate si laterale (adica in forma de cruce). Ca nu prea avea par de prins in mot.

Cami Chiar ca ai probleme mari.

Am avut ieri o stare de "lasa-ma sa te las". Am si o usoara febra musculara, ca m-a mancat pe undeva si am sapat duminica la tara. Acum sunt ceva mai bine.
Noi avem astazi "Carnavalul primaverii" la gradi. E tare incantata Bia. Ieri i-am luat un dres nou si o bluzita si de dimineata de mandrea cu ea prin gradi.

Si... sa va spun si ultima isprava a ei. Intr-una din zile s-a jucat cu chibritul si a reusit sa aprinda un bat cu care s-a si fript la deget. Eee, sa vedeti tradegie, ca nu ea a fost de vina ca s-a jucat cu chibritul, ci ca l-a lasat Elena pe masa sub nasul ei.
In rest tuseste la greu si ii curge nasul.

Si ma si eu o rugaminte sau intrebare. Ce sa-i fac sa o dezvat de ros unghii. Aproape ca nu mai are, sunt la jumatate din cat ar trebui sa fie. A si am i-am explicat ca nu e frumos, i le-am dat cu lac de unghii si alte cele. Tot nu pricepe si roade la ele incontinuare. Cred ca o sa ajunga fetita fara unghii.

si o zi buna

Nicoleta si Bia Ciocarlia Sarbatoarea recoltei
Delta + Mare Toamna 2005www.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Buna!

Vanessa!Sa fii sanatoasa si fericita!

Nicoleta, nu ma pricep, dar auzisem de o solutie amaruie cu care pot fi dati pe degetele.Poate stie cineva despre ce vorbesc
Voi duceti ceva de 8 Martie la gradinita, daca da ce anume?

Monet, diferenta dintre ei este in jur de 3 ani jumatate.Sebastian o iubeste si este foarte grijuliu cu ea- multumim lui Dumnezeu, ca aveam mare frica de gelozie, mai ales ca este asa nazdravan
Referitor la problemele lui, am eu o problema ca nu sunt asa filozoafa si nu prea stiu ce raspunsuri sa ii dau

Carmen, cum se mai "descurca" Iustin cu gradinita?
Azi-dimineata eram pe bancuta din fata clasei,ne schimbam; usa era deschisa, Ioana il striga de zor pe Sebastian. Reactia lui Sebi "ufff,nu mai au rabdare delooocccc". Sa mor de ras, a avut o intonatie de om mare, ceva gen replica din reclama "of, fetele astea!"
Ioana este o fetita frumusica, plecam impreuna la pranz pana la ...poarta. Se asteapta intotdeauna unul pe celalalt, sa faca intrecere: alearga de la usa cladirii pana la poarta- mare concurs, cine ajunge primul..De multe ori se imping, se cearta, dar pana la urma troneaza intelegerea

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

La multi ani Vanessa!

Cami, Sebi ii cu lipici la fete ca si fiu-miu...

Mona, multam fain, da, as fi curioasa dar numai cand termini cu nebunia cu examemele si ai timp, daca este ceva sub 3 dolari per kilogram ar fi superconvenabil, atunci chiar ca apelez la tine!

Of greu cu rosul unghiilor... Eu am fost un astfel de rozator, si abia tarziu pe la 8/9 ani am scapat... M-am chinuit sa-mi las macar un pic unghiile sa creasca, cat sa aibe mama ce sa taie, isi dorea tare mult sa ma scape de obiceiul asta si asta i-am oferit cadou de ziua ei, ocazia sa-mi taie unghiile (adica sa aibe ce sa taie). A fost incantata si de atunci nu mi-am mai ros niciodata unghiile.

Cami, la noi s-au strans bani. Cred ca-i mai duc un buchetel de frezii ceva si gata.

Diana, Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Vanesa
Sa fii iubita si fericita

Cami Pai la asa baiat cred si eu ca striga fete dupa ei. De 8 martie o sa iau niste flori de primavara si o felicitare. Altceva nu duc ca nu sunt adepta cadourilor care iau ochii ca sa fie fimea tratata special. Of, dar ce ma fac cu domana Mihaela care nici florile nu mi le-a primit. Le-a pus mereu in clasa ca obiect de studiu.


Nicoleta si Bia Ciocarlia Sarbatoarea recoltei
Delta + Mare Toamna 2005www.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

La multi ani!!! Vanesa!!!! ... Tot ce-ti doresti si un pic mai mult!!! Petrecere faina!

Sarut-mana ptr. urari si felicitari!

Mona, gata, am luat albumul la rand - nu slide-show - si te-am gasit! Si fetele au avut dreptate! Pupici unei mamici frumoase-frumoase! Tin pumnii in continuare! Bafta multa! Si petrecere faina cu fetele, frumoasele!

Multumesc ptr. ajutor! Diana, ma uit acum la poze! ... si dau si sfaturile mai departe.

Cami, pe mine ma uimeste Sebi de fiecare data ... ce replici are! Baiat inteligent, ce sa mai! Probabil ca tu - pe moment - nu esti incantata, dar gandeste-te cat de destept trebuie sa fie sa-ti dea asemenea replici ... si poate-ti trece supararea mai usor :)
Am vazut ca le faci la banditi baie impreuna si-ti recomand cercul special ptr. Stefania (eu am primit sfatul de la Lilisor) ... e super, nu te mai doare capul si ei se balacesc in voie.

Nico, si Biei multa sanatate!!! Eu una nu prea am speranta ca o data cu vremea buna sa scapam de boli ... atat timp cat exista mame, care-si duc copiii bolnavi la gradi (ca sa dea si la altii), atat timp o sa fim si noi bolnavi ... am niste draci cateodata ... dar asta e.
Nu prea ma pricep la ros de unghii, dar ma gandesc, ca fiind fetita, o sa vrea la un moment dat sa fie si ea chic, cu ungiile facute cu oja, sau cu ele mai lungi ... sau poate poti s-o pacalesti deja de acum cu asa ceva. Nu prea cred in substante amarui sau usturate ... eu nu mi-am ros unghiile, am supt insa degetul si asemenea metode n-au ajutat deloc. Bafta!

Nu mi-am facut griji de inimioara lu' Melie (era oricum testata din burta si stiam de la Cris ca-i buna dr.), dar am vrut sa fiu sigura ... si oricum sa-i tratam egali. Si cum cu Cris am fost la control, m-am dus si cu Melie ... si asa am intarziat 2 luni, ca trebuia sa-i fac controlul pe la 6 luni.
Cris e mai bine, nu prea a dormit de tuse ... pe la 4-5 a avut chiar o criza de tuse, a vomitat putin ... ce sa mai, ne distram copios. O sa treaca ... pana la urmatoarea ;)
Va pupicim si va dorim o zi faina! Multa sanatate!!!

Mamica de Cristian (3 Mai 2004) & Amélie (26 Iunie 2007)

* * *
La omu' sarac nici "floricelele" nu trag ...
Sa-i ajutam sa se faca sanatosi:
Stefanel / Andrei/ Sonia / Darius / Teo / Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

Diana, m-am uitat (faina petrecere ... mai vazusem pozele, dar mi-au placut si acum :)) ... o intrebare, te rog: Ce inseamna asta: http://good-times.webshots.com/photo/2645273340072067654AEVTFD ... adica, daca prinde turta, ce e?
Multumesc!

Mamica de Cristian (3 Mai 2004) & Amélie (26 Iunie 2007)

* * *
La omu' sarac nici "floricelele" nu trag ...
Sa-i ajutam sa se faca sanatosi:
Stefanel / Andrei/ Sonia / Darius / Teo / Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

La multi ani, Vanessa!

Camelia, aceleasi plansete dimineatza si la pranz, cand se trezeste din somn. In rest, e ok, .




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Irinusha, nu mai stiu care era chestia cu prinsul... O s-o intreb pe nasica lui Timi ca ea stia de obiceiul cu aruncatul, ce-mi amintesc e ca trebuia rupta, aruncata peste cap si apoi manacata pana la ultima firmitura sa aibe copilul noroc...

Diana, Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Buna fetele

Mi-e un somn de pic din picioare. Si mi-am uitat aseara telefomul la bucatarie si evident nu l-am auzit asa ca m-am trezit la 8 si am plecat de acasa val-vartej. Bine ca n-am intarziat prea mult la gradi.

Irinusa Pai ce scap de ea sa nu ii fac si ei unghiile. Ii dau cu lac ca sa nu iasa in evidenta la gradi, dar tot le roade. I le arat si pe ale mele ca sunt frumoase. Rezultatul e ca vrea sa imi taie unghiile cum le are ea
Sanatate lui Cris.

La Carnaval a fost frumos. Biencuta a fost fulguros de nea. Copii au prezentat mai intai iarna si apoi venirea primaverii, au cantat si au dansat. Bia a facut si ea ce a stiut, avand in vedere ca a lipsit vreo 3 saptamani si nu prea a participat la pregatire. Apoi au papat fursecuri si au baut suc in curtea gradinitei. La sfarsit au primit cate un martisor, pentru ei, si un o bratara, pentru mamici. Martisoarele si bratarile au fost facute de copii mai mari din gradi. Promit si filmulet cand il descarc.

si o zi buna

Nicoleta si Bia Ciocarlia Sarbatoarea recoltei
Delta + Mare Toamna 2005www.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Buna fetele
Va invit la o si un ceai verde

Nicoleta si Bia Ciocarlia Sarbatoarea recoltei
Delta + Mare Toamna 2005www.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard)

Mergi la inceput