*** LA REDOUTE *** (78)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

Buna, fetelor, m-am redutit si eu prima oara pe 24 ianuarie, voiam sa va spun ca ieri a venit comanda.
Toate sunt ca in poze, doar ca le-am luat IMENSE, asa ca sunt deja vandute la prietene :D.
Hainutele pt fetite sunt in schimb bune.

O intrebare, la 170/56 kg, masuri 92/70/94 ce marimi ar trebui sa comand la bluze/pantaloni?


Oana si Mara 11.08.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristicross spune:

S eu sunt incepatoare. Spune-mi ce masura ai comandat ca sa imi fac si eu o imagine.Mie nu mi-a venit inca prima comanda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


am fost si eu la posta, nu am primit nimic. Sper sa vina sapt. asta avizul pt. comanda din 23 ianuarie.
In comanda din 30 ian., unde am banii blocati, am comandat numai haine de la prix rond.
Nushu unde ai vazut ca ti-a anulat pijamaua? in Suivi?
Aissa si Ella insanatosire grabnica piticilor.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns socrate spune:

Eu am decis sa trec vineri pe la posta. Pentru comanda din 28. Poate a venit...data trecuta nu iesea pe biletel numarul apartamentului si de aia nu au trimis aviz.
Acum am modificat la adresa, am sters scara si am lasat numarul de apartament, mult mai relevant zic eu. Aviz yok.
Oricum sunt optimista, dar evident ard de nerabdare.
Totusi hai sa nu disperam, o fi si ei aglomerati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

quote:
Originally posted by cristicross

S eu sunt incepatoare. Spune-mi ce masura ai comandat ca sa imi fac si eu o imagine.Mie nu mi-a venit inca prima comanda.

cris



La bluze am comandat 42/44 si cred ca imi trebuie 36 max 38, la pantaloni 40 si tot asa...cu doua nr mai mici ar fi trebuit sa fie. A...la fusta 40 si cred ca trebuie 36. Dar oricum, astept si parerile fetelor care stiu mai bine cum e cu marimile.

Oana si Mara 11.08.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alia_ro spune:

quote:
Originally posted by alia_ro

Mie mi-au tras banii la comanda din 6 februarie, dar pe cea din 29 ianuarie au anulat-o!!!

Alia, puiul Alexis si argintul-viu Vladut



Iata ce mi-a raspuns Sabine...

bonjour,

Votre commande n'a pas été annulée et nous n'avons pas annulé la transaction. Votre colis a été expédié le 30 Janvier sous colis n° 029 1208584.
Ne répondez pas à mon adresse e-mail car vous n'aurez pas de réponse mais sur notre site en cliquant en haut de notre page d'accueil dans "Aides et Services"

Cordialement.
Sabine Ghysels.
Service Relation Clients. La Redoute.

Date: 02/11/2008 17:29
Objet: ma commande

Chere madame Sabine,

Concernant ma commande passee sur laredoute.fr le 29/01/2008, j'ai donne un coup de fil a mon banque pour m'assurer moi - meme que vous avez retrait la montant de la facture et ils m'ont dit que l'argent est a ma disposition, car laredoute a annule la transaction.
Veuillez me dire que ce que se passe, car au moment j'ai passe ma commande vous l'avez confirmee?
C'est inadimissible que vous avez annule ma commande et vous n'avez pas m'envoye un couriel...
Ma commande apparait 'en preparation' et tout les produits sont factures...

Merci

Astept comanda din 29 ian... sunt sperante...

Alia, puiul Alexis si argintul-viu Vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

gio da in suivi te uiti la mes remboursements

oana s eu zic sa-ti iei 36 ca si eu tot cam pe aici iau maxim 38 la pantalonii fara elastan...la bluze fara discutie 36

------------------------------------------------

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danadc spune:

quote:
Originally posted by oana_s

Buna, fetelor, m-am redutit si eu prima oara pe 24 ianuarie, voiam sa va spun ca ieri a venit comanda.
Toate sunt ca in poze, doar ca le-am luat IMENSE, asa ca sunt deja vandute la prietene :D.
Hainutele pt fetite sunt in schimb bune.

O intrebare, la 170/56 kg, masuri 92/70/94 ce marimi ar trebui sa comand la bluze/pantaloni?


Oana si Mara 11.08.2004





Eu la 89/74/96 pt 1.68/60 kg imi iau la bluze 38/40. Si mi-au venit. Am in comenzile viitoare rochii si fuste mas. 40 si 42 (ma orientez dupa material, daca are elastan etc). Dar nu stiu cum imi vor veni. Daca sunt mari mi le modifica mama. Se pricepe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

quote:
Originally posted by oana_s
O intrebare, la 170/56 kg, masuri 92/70/94 ce marimi ar trebui sa comand la bluze/pantaloni?


Cam asa e si sora-mea si mar. 38 ii vin la fix (sau 38/40 la bluze).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diotima spune:

quote:
Originally posted by oana_s

Buna, fetelor, m-am redutit si eu prima oara pe 24 ianuarie, voiam sa va spun ca ieri a venit comanda.
Toate sunt ca in poze, doar ca le-am luat IMENSE, asa ca sunt deja vandute la prietene :D.
Hainutele pt fetite sunt in schimb bune.

O intrebare, la 170/56 kg, masuri 92/70/94 ce marimi ar trebui sa comand la bluze/pantaloni?


Oana si Mara 11.08.2004



Oana, cred ca ar trebui sa comanzi 36-38. Eu am 172/58 kg, 88/73/100 si la bluze iau 38, la sacouri am mai luat si 40, iar la pantaloni 38, rochii 38 sau 38/40, depinde cum au masurile, si imi vin. de ce nu te uiti in tabelul cu masuri?

Mergi la inceput