Piticlontzi de iulie-august 2004 (246)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Tot la capitolul paine...voi ati incercat painea cu ceapa?
mie imi place...pun juma de ceapa taiata solzi la inceput .sau seminte...tot la inceput...de floarea soarelui,de bostan,nuca chiar...imi place cea cu nuca unsa apoi cu crema de brinza....




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Ema ceapa o calesti inainte sau o pui cruda si taiata ff subtire sa se topeasca?
http://family.webshots.com/photo/2884303180088100014lDQMRz m-am invrednicit sa pun si eu cateva poze relativ noi, mai am ceva acasa si promit ca le pun deseara, pe cuvant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Rox, ce baiat frumos ai, sa ti traiasca ! Neaparat si restul pozelor ! Moama cata zapada si la voi ...
Leeloo, spor la sedintari !
Ema, ahaaa, deci si Ric il taxeaza pe tata`so. La fel si Giulia, nu rateaza ocazia sa fie ... indiferenta ...




Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

roxana , am vizionat pozele tale si astept cu interes continuarea! Poate apari si tu pe-acolo :)
Si noi ne laudam cu crize de nervisori si apucaturi nu tocmai elegante capatate de la gradinita. Nu stiu de ce, dar ce e rau se prinde instantaneu de copiii astia!
Chiar ieri citeam un articol scris de un psiholog ca nu e bine nici sa folosesti interdictii, nici amenintari sau santaj in relatia cu copiii. Dar nu prea merge intotdeauna... La noi functioneaza cel mai bine "nu mai sunt prietena ta" si "azi nu mai vorbesc cu tine". Asta se soldeaza cu "mami iarta-ma; mami, te iubesc" si rauri de lacrimi. Dar asta e tot din categoria amenintare:(

roberta, m-a distrat talentul poetic al lui Matei:)) Cum sa te mai superi dupa asa declaratii de dragoste?!:)

leeloo, la painea cu secara sau faina integrala eu am redus cantitatea de faina si a iesit mai bine asa. Prima data si la mine a iesit prea indesata.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Daria saru mana, la fel! restu pozelor is cu copchilu intelectual in pat. zapada e tot aia de la inceputu' anului , de alta ne-a ferit pana acu'
Adema, are dreptate pisicologia aia.... da uite ca eu nu reusesc sa o aplic chiar intotdeauna. nu cred ca am poze cu mine....las' ca tot asa arat, parol ( ba pardon, sa ma laud, am fro 3 kg in minus, mai am doar inca vreo 3 si sper sa le dau jos intr-o luna...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Si Vic e obraznic si face nebunii, cam la fel ca si Pat al Roxanei, in plus fata de Pat mai bate si din picior in fata noastra (pe mine ma buseste rasul si el se enerveaza si mai tare), eu nu-l mai amenint ca m-am plictisit, ta-su il ameninta ca nu mai sunt preteni si Vic incepe sa planga, toate ca toate dar pentru el prietenia cu ta-su e cea mai importanta pe lumea asta...si-si cere scuze si se roaga sa se impace, e circ, al meu se lasa greu...cele mai multe scandaluri le avem evident la masa, la baie si la somn.

Cu mine se poarta mult mai normal, nu are excese, nici spre bine, nici spre rau, doar ca eu l-am obisnuit ca orice ar face tot ca mine ramane, fara sa tip sau sa-l amenint si a ajuns si el la concluzia ca-si raceste gura de pomana sa faca fitze, asa ca strategia lui cu mine incepe cu "mami te rog....cutare si cutare si cutare..." in principiu imi cere lucruri realiste, dar multe rau, de citit 5 povesti, de colorat cu el, de facut prajitura impreuna...cel mai greu e cu timpul.

Cristal eu lucrez la unii din aia care-ti trimit lunar o factura da' ma schimb ca m-am plictisit ca dreaq. Vreau sa fac publicitate, ma gandesc eu ca acolo'i antren....Gabitzuleeee... tu ce parere ai?

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Roxana primul om de zapada seamana cu un caine, l-ati facut asa premeditat sau din intamplare?

Bre... silicoane eu nu pui veci, eu fac cicatrici urate rau de tot, plus ca husband a zis ca daca vreau sa-l tuflesc forever imi pun plasticile alea...desi mai demult imi promitea ca imi face el cadou o pereche in caz ca fac bb2...crez' ca s-a vazut cu sacii'n carutza (adica are copiii deja livrati) si face pe nebunu' sa ma economiseasca 5000 euro sau cat or fi, ca dupa tzatze se mai uita si el (sper ca ramane cu uitatul ).

Implant dentar as face ca ...am nevoie.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Buna seara....la capitolul "am personalitatea mea"...mandra ii cam ca Victoras de Andries,cu mine stie ca nu-i prea merge,asa ca folosim "te rog frumos""ma scuzi""nu,multumesc"...in schimb cand apare tacsu..telenovela nu alta...daca o cert se duce la tacsu si-i zice"sa-ti fie rusine tata,tu esti de vina ca ma cearta mama"
Daca vreti cupil cuminte la cumparaturi cumparati-i o carte cu "lipituri"...mei m-am plimbat juma de ora prin magazin,nu i-am auzit guritza din carucior,lipea tacticoasa...problema este ca a trebuit sa-i mai cumpar una si pentru acasa!
Roxi pupam frumuselul de Pat si prietenul lui magarusul!
Am pus si io niste poze
http://s237.photobucket.com/albums/ff27/gorodica/februarie%202008/
edit ca uitai de paine...meii io vreau sa stiu cum se face painea cu ciocolata,ca aveau frantujii una asa de buna

www.dropshots.com/emig" target="_blank">filmuletze,www.youtube.com/profile?user=gorodika" target="_blank">filmulete noi,gorodeii,
aripile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Multumesc de urari!
Roxana si eu eu tot ca tine am gindit! Sintem defecte! Asa ca Cristalinule...scuze:)
Roxana, vazut iepurasul suedez! Imi place cu parul mare! Care bunica este in poze? Eu zic ca tot ce fac ei este normal...nu ar fi copii daca nu ar face..Eu il amenint ca nu ma mai joc cu el sau ca plec..dupa caz

Ioana, stai sa vezi cu ce repertoriu apare Maria cind o incepe gradi...

Din punctul asta de vedere..eu sint f multumita.. Nu aude injuraturi, nici acolo..nici pe strada ..in nici un loc public..Sint disciplinati mereu cind gresesc ceva. Li se repeta obsesiv..sa zica multumesc si te rog..

Tot nu ati zic ce sa fac cu masina? De care sa iau? Cite programe ar fi ideal de avut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Am uitat..Roxana dulapul ala in trepte este fff util..si arata si bine eu vreau sa mai iau unul! ..si bineteles ca exista si pe alb, dar la noi nu s-ar fi potrivit cu patul! Dar sa fiti pregatiti..este multa munca totul vine..la punga:))La pat..am zis ca-l arunca pe geam al meu sotior
Ioana , Maria este o dulce ca deobicei..Sa-l trimit pe Luca la sortat de jucarii??

Ieri am luat o trusa (kit)sa plantam ..rosii:))) Are totul inclus, este special pt copii...si am plecat si cu doua sabii de foam, sa se bata cu tati asa cum a vazut el in Star wars! V-am zis ca este mare fan? Cica el este Scuoacher (Skywaker)

Apropo de "cornite"..pe noi nu astea ne extenueaza...si faptul ca este un copil care se misca in permanenta, are nevoie mereu de ceva sau cineva si "trancane" la fel in permanenta..Dupa 1 ora cu Luca simti..ca esti ametit si nu stii de ce! Sa nu ma intelegeti gresit..dar el se misca si cind citim si cind se uita la Tv si cind papa ..si nu oboseste niciodata!!! Mai este cineva asa? Eu tot sper sa nu fie ADD:)))

Mergi la inceput