PIERSICUTZE de iulie - august 2006 (76)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MADYN spune:

Muuh La multi ani si multa fericire alaturi de cei dragi!

Doniro sa-ti traiasca mincaciosul! Imi aduce aminte de haplaila al meu care a iesit din maternitate cu 3,20 kg iar la o luna avea ... 5 kg si la fel ca si Victor-mic nu se satura numai cu sin.

Emilia bine ati sosit acasa si sa ai parte de o bebelina cuminte si papacioasa!

Avmaria bine ai revenit printre noi! Ce-ti mai face piciul?

Babee noutati ???




Mady si Mihai Nicolae - My little treasure (01 august 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Genie spune:

Buna dimineata
Asa, sa le luam pe rand...
Emilia, bine ati venit acasa si sa va traiasca Eveline, sa fie sanatoasa si sa va aduca numai bucurii alaturi de Alex, fratiorul ei cel mare!
Miruna, LA MULTI ANI cu multa sanatate!Zi frumoasa si plina de bucurii!
Gina welcome back! Ma bucur ca v-ati distrat, asteptam impresii, poze si bineinteles detalii despre cum s-a simtit piticul vostru cu buni.

Bysko Acuma, lamureste-ma si pe mine, te rog, de la ce se face hernia ombilicala? Si cum se rezvolva, numai prin operatie? Nu putem scapa de operatie? Mai ales ca ea doar e rosie putin in buric, nu are buricul iesit inafara, cum am vazut eu in niste poze ca arata hernia asta...O sa mergem azi la pediatra ei in jurul pranzului, la Emilia Irza sa vad ce zice si ea.
Sanatate multa Busrei, sa treaca repede viroza!

Doniro, ma bucur ca te descurci din ce in ce mai bine cu bebeii. Victor e un mic grasunel, a luat foarte bine in greutate!

Va pup, revenim mai tarziu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Buna fetele!

Miruna La Multi Ani sa fii fericita si sa ai o zi minunata!
Emilia bine ati revenit, pupici la printesa am vazut pozele f frumoase.
Gina asteptam poze sa vedem cum v-ati distrat. Welcome back!
Eu samb nu m-am simtit tare bine deci am stat in casa si pe canapea si ieri am iesit cu totii la aer la plimbare aici la noi in padure la traseu ma chinui acuma sa pun poze da merge extrem de incet.
Gabriela pupici multi si hang in there, ai sa vezi ca va fi bine.
Noi maine mergem la eco morfo mor de nerabdare. Parca nu am facut eco in viata mea. Poate ne zice si ce o sa avem sa elucidam misterul odata.
Genie multa sanatate la pitica.

---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

Genie, Mada, , sunteti niste dragute! Am pus niste poze, de fapt, Tibi, al meu sot le-a pus pe net, le vedeti mai jos la "Poze de la Viena".

Piticul meu a plans foarte mult dupa noi, nu credeam ca o sa sufere asa de tare ca l-am lasat la mama. Ziua mai uita, dar noaptea intreba de noi mereu si plangea. Acum nu mai vrea sa pape laptele lui, o sa vad cum il fac iar sa manance laptele cu cana sau sa i-l schimb. Oricum, am zis ca nu mai plecam fara el nicaieri.

Mada, imi pare rau ca nu te simti prea bine, sper sa-ti treaca repede!

Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele (Am pus poze cu bradul)


www.onetruemedia.com/my_shared?z=238f71e8c47eddba54dbe4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete (Avem si filme noi!)

Poze de la Viena

"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicomico spune:

gina cred ca a fost foarte frumos la viena....pozele sunt foarte frumoase
pacat ca nu aa stat linistit pticul la mama
nu era obisnuit cu ea?
cu multa rabdare o sa reusesti sa il aduci pe linia de plutire

muuh la multi ani!!! s afii fericita, sanatoasa si la punga groasa

mada succes maine....sa fie....SANATOS

emilia bine ati revenit acasa!!!! nu am citit ce ais cris tu, dar am tras concluzia din postarile fetelor

doniro esti cea mai tare....doi copii adorabili si cuminti!!!
sper sa ia si Bia a mea ceva de la Daria....desi ma cam indoiesc

apropo de copii cuminti: fata mea isi da cu palma in cap si se arunca pe spate pe jos
isi da cu palma in cap si aiurea, fara s aii zici nimic, o intreaba cineva: ce faci frumoaso si ea se loveste in cap fff senina
doctora zicea sa ii zic: nici nu mai vorbesc cu tine/ sau/ nu vreau s ate vad si sa plec de langa ea.....
ce parere aveti?

ref alimentatie mi-a zis asa: dimineata lapte, mic dejun: ori fructe cu branza (stiti ca aveam eu ceva nelamuriri), ori omleta cu sunca, ori sunca si cascaval -toate cu paine.....
pranzul mancarea gatita, supe, piureuri, la masa de dupa amiaza de la ora 18.00 - 19.00 ii dai fructele daca nu le-a mancat dimineata sau orez/fidea/gris cu lapte....
lapte seara

va pup si sper ca v-am fost de folos

madyn sa stii ca sapt trecuta i-am taiat banana, mar si para bucatele si a mancat ff bine....doar ca erau fara branza de vaci...oricum am fost ff incantata
traiasca DC!!!!!


pup si celelalte fete si emrg s arecuperez ultimul capitol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

emilia felicitari pentru ce mai mica membra a familiei voastre.
anunt si eu ca am reusit sa scoatem definitiv din uz biberonul de 2 saptamni ( il mai folosea de 2 ori pe zi pentru lapticul de seara si dimieata) de-acum gata, suntem fete mari!

michella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

nicomico cam asa manaca si teodora in linii mari
si mie mama imi spune sa fac la fel daca teodora are reactii
din astea ciudate; sa ii spun nu, nu imi place ce faci si
sa plec de langa ea

michella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicomico spune:

michella felicitari pentru scoaterea biberonului...
si din ce bea laptele de dimineata????ca Bia a mea se trezeste si la 5,30 sa bea laptele
ma batea si pe mine gandul dar nu gasesc solutia

si despre olita ce parere aveti????
noi am incercat dar inca fara succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

La multi ani, Miruna! O viata fericita alturi de cei dragi si multa sanatate iti doresc!

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

www.sonia.as.ro" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

nicomico, mersi mult.
Era obisnuit cu mama, dar nu l-am mai lasat nici o seara sa doarma in alta parte fara noi si cred ca i-a fost tare dor de noi.

Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele (Am pus poze cu bradul)


www.onetruemedia.com/my_shared?z=238f71e8c47eddba54dbe4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete (Avem si filme noi!)

Poze de la Viena

"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput