Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (79)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Auzi, mai Sim, tu ai incurcat forumurile , zau. Vezi ca asta nu se numeste despremancare.com

( ma stii ca-s invidioasa ca nu stiu sa fac atatea ca tine )

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Uitasem sa va zic de Andrei. Este extrem de cuminte, saracul nu a dormit vreo 4 ore, abia am auzit un scancet la el si nu a stat in brate decat spre final. In rest in carut. A incercat sa atipeasca, cum adormea veneau diversi la el. A papat acolo, lapticul neincalzit. Vai de el...si culmea, baiat de chef, nu a zis nimicutza, a stat cuminte si a privit. Acasa a bazait ceva, era super obosit si nervos, acum doarme si nu cred ca se mai trezeste la noapte.

Cecilia, multumim. Daca numai atat poate Cristian la suparare...m-am lamurit

Sim, eu zic ca mai bine astept sa faci tu o fetita si sa ne incuscrim, ca prea gatesti bine. Daca a plecat vanatorul de iepuri, caprioara de unde o ai?








Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Prisi, multa sanatate Mirunicii, bine ca nu e bronsiolita. Eu i-am facut lui Andrei aerosolii la bronsiolita si au fost miraculosi. La voi si mai si daca nu e rau.

Isabeluta, Prisi, multumim de aprecieri.

Yaia, pai ti-am zis ca era de Revelion...ca altfel era el la somn devreme ca e scolar. Fie-mea e umblareata rau si cam greu cu culcatul.

Myral, sunteti ok inteleg. Singurele? Cum stati cu papa?

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Ei, Cecilia, ce aia e figura de suparici ? Mai degraba de papanash mirat sau curios. Deci nu m-ai convins
Gabitzule, ce a patit bietul Stefan ? A papat ceva aiurea ? Il duci la dr, sau il doftoricesti tu ? prichindelul in picatzele, sa-i treaca repede si sa nu devina scarpinici
Rox, imi pare rau ca serviciile nu au fost la nivelul banilor pe care i-ati dat. Uite asa-ti ramane un gust amar, ca desi esti dispus sa dai o caruta de bani sa iasa totul perfect, nu gasesti locul ala unde sa fie atinsa aceasta perfectiune. Acum ce sa zic... cel mai important este ca Alex s-a simtit f.bine, cum ai zis tu. In definitiv ea a fost personajul principal, era petrecera ei. Asa ca nu te mai necaji de restul.
Asteptam poze de azi cu frumosii tai, eu nici nu am mai avut ce sa comentez la pozele pe care ni le-ai aratat ieri si azi. Ti-am zis de mai multe ori ca-mi place tare mult familia ta, sunteti atat de frumosi impreuna...

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:

eu nu sunt deloc harnica si nici gospodina, dar daca tot m-a atatat Sim am gatit si eu azi o prajitura si nishte spagetti,. Tin sa mentionez ca prajitura mi-a luat 15 min max. si spaghetti vreo 20. Asadar, Pofta buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Urmy, poti sa consideri ca esti si harnica si gospodina, nu conteaza cat timp ti-a luat, ci rezultatul final. Iar ala pare bun
Intre timp am vazut si pozele lui David de andreeaiosif, mi-au placut toate ( deh, modelul e de vina, iar mamica e si ea ), chiar am si 2 preferate : cea cu prosopelul in cap si cea de pe cantar ( ce se mai lafaie el acolo, zici ca se crede in hamac ). Pe cea in care e infasurat cu prosopul cu girafa o vazusem deja pe mailul comun, si aia e

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Maria, nu ai intrat deloc astazi, sper ca Teuta e ok

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Luy, tu esti minunata. Nu am prea multe poze de la party, nu prea am avut dispozitie de fotografiat, dar o sa descarc acum vreo 4-5 ca sa nu ziceti ca nu aveti asa o imagine de ansamblu. Sa stii ca nu sunt asa necajita cu party, probabil asa parea din mesaj dar chiar m-am simtit bine. Chiar nu m-am consumat cu nimic, mi-am propus sa ma relaxez. V-am spus asa pentru ca am ramas oarecum dezamagita...desi si asta e cuvant mare, poate cu senzatia ca se putea ceva mai bine, si ma gandeam ca poate asa spunand ce nu mi-a placut o sa scap de senzatia cu pricina.

Urmy, ai gatit super, esti o gospodina foarte buna.

Numai eu rushinica...Daca am primit mancare la pachet de la petrecere se pune? Tot frigider plin se cheama.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:

quote:
Originally posted by prisi

Urmy merci de pont, am gasit cu 200ron la Help Net

luy draguta ca in totdeauna

Myral

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)



Prisi - cu placere! Si pe mine m-a ajutat Roxana cand imi crapa buze. Eu eram inainte de Revelion, unde gaseam eu aparat atunci? Habar nu aveam de unde sa iau.

Roxana - ti-am vazut copii, superbi si zici ca Andrei are 1-2 anisori. Pare mai matur, dar sunt convinsa ca doar in poze. In realitate, pun pariu ca e un pui de om mic. Sa stii ca si eu am ramas nostalgica la poza cu fratii. Si ...preferatul Alexandrei este liber? Cat de mult se plac? Imi place la nebunie pustiul....de nu m-as fi maritat...dar si al meu e bun si IL IUBESCCCCCCCCCC...(p.s astazi l-am facut tembel si s-a suparat pe mine).

Cecilia - dar ce avea Cristian de era asa de incruntat? E un scump . ..si ce fain rade in ultima poza.

Cat despre mancare- chiar a fost super buna si sunt f multumita de mine.

Va scriu retetele daca vreti vreodata sa faceti ceva bun si rapid.

Prajitura:

"Obecte" necesare cumparate:
blat pt tarta
1 compot ananas
1 plic "crema pt prajituri" - dr Oetcker - eu am luat tiramisu, cioco si rom
lapte
2 banane
1 plic praf frisca.

Se insiropeaza blatul cu sirop facut din apa si zahar, apoi se pun crema, bananele, frisca si ananasul. Gata.

Spagetti
eu am pus paste Barilla la fiert, apoi am pus sunca de praga taiata cubulete, margarina, ardei gras, vegeta , piper, condimente pt paste, usturoi taiat bucatele mici, sos de rosii. Amestecat, bagat 10 min la cuptor. Mergea si mai bine cu branza dar nu am avut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Andreeaiosif imi place tare poza cu cantarul. Ai un baietel dulce foc precum mamica lui.
Avem si noi una pe cantar, dar ar trebui sa o pun si sa nu ma mai laud pe NV...

Rox a fost Alex fericita? Din ce ai povestit tu, da. Asta a contat pana la urma. Era perfect daca era perfect, dar traim in tara tuturor posibilitatilor, deci se poate sa dai multi bani pe nimic...

Am facut si eu praji, dar am papat-o deja. [D:] Se pune? Nici eu nu m-am strofocat prea tare am umplut niste foi de placinta cu branza dulce si stafide asa ca nu era nimic de pozat din pacate...dar a fost yami-yami. O recomand calduros gospodinelor grabite. [D:]

Eu ma duc la dush si apoi la somn. Sunt cam franta!

Noapte buna dragelor!



Isabela de
Vlad Matei (22 septembrie 2007)

Mergi la inceput