Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (151)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Acs!!

La multi ani, sa fii sanatoasa si voioasa si familia ta minunata sa-ti aduca multe bucurii.

Yagmur si noi o iubim pe mami lu Luca cel frumos si dragastos.

Laura, lasa-l in pace.. macar cateva zile. Apoi, daca mai e cazul sa-ti faci griji, reevaluam problema. Probabil ca s-a intamplat ceva ce l=a stresat la masa de pranz si asociaza cu asta.. respectiv poate s-a inisitat prea mult, a simtit Dani ceva ce nu i-a convenit. Sau e doar un moft trecator. Cand conu imi face asa il las in pace .. eventual schimb ceva sau chiar renunt la chestia care l-a deranjat. Apoi, peste cateva zile.. o saptamana incerc din nou. De obicei cu succes. Ideea e sa-l lasi in pace.. cu cat te indarjesti mai mult cu atat "esecul" (nepotrivit cuvant da acu nu-mi vine altul) e mai aproape. Scuze sunt pe fuga, nu pot detalia.


.. caci plec acasa, tralalalalala



Are mama doi flacai.. Matei (6) si Grigore (1)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

La multi ani,ACS
sa ne traiesti,multa sanatate si multe ipliniri alaturi de familia ta



Mamica de Crina Maria (1 Nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:

Fetelor va multumesc mult pt.sfaturi,apica bea(ma mir ca de obicei mai deloc)de papat numai lapte si iaurturi simple si cu fructe si atat(ma multumesc si pt.astea)i-am dat tot nurofen,dar la 8 ore(are 38.5,zic eu,nu grav,iar noaptea dc mai face ii pun tot sosete cu otet ca nu vrea sa bea nurofenul(ADEJU nu deschide gura la nik in afara de lapte pe timpul noptii,deci sa speram ca e ok si ca nu are rosu in gat.
YAGMUR
Am apucat s-o vad si pe mica calareata de BAMBO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Eu inca sint cu capul in nori.... ma uitam la Luca ce frumos doarme ..deci LA MULTI ANI, Manuela ... si abia astept sa reapari aici..
Laura , si eu zic sa incerci sa-i faci ce a zis Diana, si cred ca iti este greu sa nu te strezi, dar ar fi bine sa nu o faci; poate isi revine repede; multa putere si pupici
Ma duc la somnic desi astept niste prieteni sa ajunga in Cluj si nu cred ca vor gasi pensiunea... deci ma vor suna sa-i indrum

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006) varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:

ACS sa fii fericita alaturi de minunile tale!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

quote:
Originally posted by Laura13

deci ma gandesc ca daca i-as da bucatele sa pape el sin manuta as avea mai mult succes.




si de ce nu-i dai lui sa pape singur?poate asta-i mesajul...,io-s patita deaia zic...,facea atat de urat cand vedea lingurita...si dupa ce i-am dat-o ei...s-a terminat cu plansul...a inceput sa pape fata mea...
eu ii dau sa pape singura,orice textura...,se face varza...,dar chiar nu ma mai intereseaza...,daca se satura de lingurita...,isi baga degetele,le suge...si daca-i destul de lichid duce castronul la gura sau baga gura in castron...

reteta de azi:
spanac fiert,usturoi,masline taiate felii,oua
toate amestecate si puse in tigaie de teflon fara ulei...,intors pe toate partile ca pe clatita...si gata...
a mancat-o cu placere...,cred ca daca puneam cascaval iesea si mai buna...,next time...





Mamica de Crina Maria (1 Nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

La Multi Ani Manuela

sa fi sanatoasa si fericita alaturi de minunile tale

Monica si www.totsites.com/tot/mariachristina" target="_blank">Maria Cristina www.TickerFactory.com/] br / [img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2 10722 104/st/20061220/n/Maria Cristina/k/93f8/age.png" target="_blank">(20.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shoshika spune:

Yagmur,
Acs, LA MULTI ANI!

Eu sunt pe fuga tare, tare! Vine socrela in vizita! Va pup si va citesc. Sunt alaturi de voi, doar ca n-apuc sa si scriu...

Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

acs : la multi ani ! sa traiesti sa fii sanatoasa alaturi de cei dragi !


pupici de noapte buna !

D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Yagmur,
si noi il pupam pe Luca ,il iubim tare
Bambo,
dragut calutul si calareata
am vazut o pisicuta scumpa,ghemuita,draga de ea...
cum se impaca cu Antonia,o sicaneaza?

de Chris si Dayanara mai stiti ceva?


Mamica de Crina Maria (1 Nov 2006)

Mergi la inceput