Colectia de toamna-iarna 2005 (184)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Salutare draga colectie!!!

Ce faceti, e cam pustiu pe la noi !!!
Sper ca sunteti bine, sanatosi, voiosi!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Dom'le da v-a lovit munca pe toate acum la inceput de sfarsit de saptamana? Iar ma lasati fara material de citit la cafea....Rusinica...Asa ceva nu se face.
Noki m-au ajuns blestemele tale cu apa calda. S-a fisurat si la noi coloana de apa calda, deci ne spalam la lighean pe o perioada nedeterminata inca din pacate. Cum in casa nu am decat o oala mare o incalzim succesiv pentru fiecare memebru al familiei, adica 3, randul meu desigur a venit la ora 23. Ca doar eu sunt pacaliciul familiei, cand toti dormeau eu incercam sa ma clatesc de sapun.
Cu analizele noi am lasat-o balta pentru ca fi-miu e crizat la vederea halatelor albe sau unei persoane care dupa crriterii personale i se pare ca seamana cu un doctor, chiar si fara semne distinctive, iar pediatra a sugerat sa incercam intai sa scapam de aceasta fobie si abia apoi sa trecem la analize. oricum mi-a zia ca atat timp cat nu are un semn de boala care a necesite analiza nu are sens sa il chinui. nici exudat nu pot sa ii fac ca nu mai deschide gura nici sa il pici cu ceara decat daca ii arat ceva de mancare.
Cu rochia si eu abia astept sa o imbrac si sa vad ce imi fac la par. Il vreau semi-prins adica nici coc nici lasat liber, vedem maine ce inspiratie are coafeza.
Mihaela

album dn Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Ce se intampla cu voi fetelor si baietilor? Dormiti cu toatele pe tastatura?
Anda ce mai faceti cum stati cu sanatatea?
Lavi cum e cu 2 locuri de munca?
Noki ce facusi soro'? Disparusi ca magarul in ceata sau te-ai cufundat definitiv si irevocabil in studiu?
Leea aceeasi intrebare e valabila si pentru tine!
Hai mai ziceti ceva ca ma simt ca o liceeanca sedusa si abandonata.
Mihaela


album dn Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Helloooooooooooo.........................
Mihaelutat ne luam de mana, mama! Bag si eu "refresh" de azi dimineata intr-una! Si nimik-nimik!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pischi2003 spune:

Hop si noi!!!!!

Am fetita inscrisa la "cenaclu", adica loc unde ar trebui sa invete sa cante si sa danseze. Ca ea se batzaie in legea ei si nici vorba sa cante/zica poezii, asta e alta treaba. Cica are pe 2 martie spectacol. I-am explicat d-nei ca ii va incurca pe ceilalti copii care se vor stradui sa cante/danseze....mi-a zis ca toti copiii urca pe scena. Sper sa nu-i para rau si sa ma invite frumos sa-mi retrag copilul turbulent de pe scena, c-a stricat frumusete de spectacol.

Chiar Ioana, Maria e mai bine??? O vedem duminica? Sa va traiasca finul/fina si sa fie viteaz la botez (adica sa tipe tare)

Noi esuam cu succes la campania de dezdegetzire. A plans acu' vreo 2 zile de nervi ca i-a tot luat bona degetul din gura pana a vomitat. Parca nici asa nu-i bine. Oare va merge vreodata cu vorba buna?

Mihaela si Alexandra - Maria (01.12.2005)
www.dropshots.com/new.php?userid=109466&cdate=20061112&cimg=0" target="_blank">filmuletze Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Salutare! ce e linistea asta pe aici?

Mihaela , urata faza cu lipsa apei calde, eu urasc sa nu am apa calda sa ma spal la lighean , noi avem centrala la bloc si in decembrie sa stricat flotorul, 2 zile am fost fara apa si noi si a fost groaznic

Camy , voi ec faceti, cum se simte Daria?

Nici eu nu i-am facut analize Biancai pana acum-doar o singura adat cand avea 6 luni si am fost cu ea in spital si atunci a plans si era vanata toata. Cand a facut 2 ani, am vb cu dr ei si tot asa a spus ca daca e ok si nu da semne de boala sa nu stresez copila degeaba. Eu ma gandesc cu groaza la vaccinul de 2,6ani ca sigur va face ca trenul in gara.


www.dropshots.com/catalinairina#albums/Ianuarie%202008" target="_blank">Poze ianuarie




Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pischi2003 spune:

Alex se joaca tare frumos, in ultima vreme, cu puzzle-uri. I-am luat carticica din aia cu 5 imagini si piese marisoare (cate 6/imagine) si le face cu placere. Ba' o piesa de la crocodil a rontait-o si-a frant-o in doua.

Mihaela si Alexandra - Maria (01.12.2005)
www.dropshots.com/new.php?userid=109466&cdate=20061112&cimg=0" target="_blank">filmuletze Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Nu stiu unde sa pun anuntul, asa ca incep aici.
Femeia care a gatiti pentru mama si care facea si usoare treburi gospodaresti - curat, cumparaturi, etc. - isi cauta evident o alta casa la care sa mearga.
Mi-a spus ca ar fi dispusa sa stea si cu un copil mai mare de 1 an si jumatate. Ea locuieste prin zona cimitirului Belu.

Daca auziti de cineva care ar avea nevoie de ea, va rog sa ma contactati pe e-mail.

Smaranda Ioana, 3.11.2005
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Povestea nasterii

www.askdrsears.com/html/2/T020100.asp" target="_blank"> Alaptati,
www.lalecheleague.org/bfinfo.html" target="_blank"> alaptati,
alaptati!

Cum se poarta un bebelus in wrap si discutia de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pischi2003 spune:

Referitor la analize, da, se fac ca la adulti, daca vrei. Noi am ales varianta cu luat sange din degetel, ca e mai putin stresanta, dar nu e completa ca at. cand ia sange din vena. Doar hemoleucograma.

Miha, pretioase rau hainutele astea de la bufi. Si te-a gasit pe tine sa le apreciezi la adevarata valoare.

Bic, condoleante. Multa putere si de la noi.

Dordia, bine-ai revenit. Ce fain, 2 flacai.

Ref. la kg/inaltime, ne retragem de pe lista cu silfidenii. Acu' vreo luna/doua avea 15 kg. (ce-i drept cu hainele groase pe ea, dar nu cred ca aveau mai mult de 2-3 kg) si 95 cm. Ca sa nu mai zic de falcutele si gusulita care ne incanta privirile. Nu exagerate, dar sunt acolo.

Mihaela si Alexandra - Maria (01.12.2005)
www.dropshots.com/new.php?userid=109466&cdate=20061112&cimg=0" target="_blank">filmuletze Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

asa, ziua buna si de la noi!
sunt in pauza de masa


mitzo ce face au toalele BUFI dupa spalarea manuala?
Cum e cu cerutul suzetei..o puneti in cui? si alexia atunci cand a avut stomatita a renuntat/.pove si tu cum a afost la unghii false

leeo mi s-o parut ieri ca aud un chiot asa cam pe la 16/30, zi ce nota luasi?

pischi o sa vezi ce mandra o sa fi de ea!cat despre deget iti doresc succes, stiu ca e un proces lung ..da-i cu oja pe deget sau infasoara-l in pansament( zic si eu !)eu m-am chinuit mult ca sa accepte suzeta tocmai pentru a nu baga degetul in gura, baietelul prietnei mele are 4 ani si inca suge degetul

ina, anda ce-i cu voi fetelor?

gandacel nu iti este dor de noi?

diana bine ai revenit! cum stai cu regimul ai putut sa il urmezi? cat ai luat pana acum?

hele salutari! ai gasit job?




Roxana, Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )
si BUBU

- Copiii fac ce vad, apara inocenta copilului tau! -

Mergi la inceput