Ceas de mana!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

Dabea astept sa-mi zici maine ce parere ti-a facut ceasul...mie mi s-a cam pus pata pe el! Poate ma lamuresti si pe mine de ce unii poarta ceasul la dreapta...are vreo semnificatie sau il poarta fiecare cum vrea?! Am vazut pe la vedete ca il tin pe dreapta! Hai ca eu sunt in plin proces de culturalizare cu privire la ceasuri, cred ca imi trebuie ocupat creierul cu ceva, ca de cand stau acasa cu copilu parca sunt rupta de lume :)!

carla2005 de Alexandra Maria 16.11.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Draga mea, ti-am gasit ceasul ala! Costa 255 lei, si intr-adevar era la sectiunea ceasurilor barbatesti.
Sorei mele nu i-a placut cum arata, mie mi se pare asa si asa. Ar trebui sa il vezi, ca sa iti dai seama. Cum zicea cineva, ar merita sa faci o vizita pana aici sa te uiti si sa iti alegi. Sunt o multime de variante.
Cat despre purtarea ceasului, si eu si sora mea purtam ceasul la dreapta. De ce? Ca asa ne place noua. Pe principiul toata lumea poarta ceasul la stanga, eu o sa il port la dreapta. Il porti la care mana te simti tu bine. Zilele astea mi-am dat seama ca ceasul este singura "bijuterie" pe care o mai port :P

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

Multumesc, chiar asteptam raspunsul tau!

carla2005 de Alexandra Maria 16.11.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaeladm spune:

Eu stiam ca la mana stanga il poarta cine este dreptaci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Mihaela, in mare parte asa este. Eu am avut un iubit stangaci care poarta ceasul la mana dreapta. Ceea ce mi se parea fascinant. Si am inceput si eu sa il port la dreapta iar acum n-as mai pune ceasul la stanga desi eu sunt dreptace. Si sormea poarta ceasul la mana dreapta pentru ca i se pare fun. Oricum noi nu purtam ceasurile pentru utilitatea lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

Carrye sa sti ca am comandat ceasul ca mie cand mi se pune pata nu ma mai convinge nici naiba ca nu e bine :), la Bucuresti nu am sanse sa ajung sa umblu prim magazine ca nu am cu cine lasa copilu si decat sa umblu cu ea mai bine lipsa!
Ideea e ca intr-adevar nu e cel mai frumos ceas, cand il vezi asa la cutie, dar pus la mana chiar imi place, imi place ca e mare, la mine nu se vede decat ecarnul ca am incheietura destul de subtire! La lumina artificiala pare cam inchis la culoare, dar la lumina zilei e chiar dragut, una peste alta sunt multumita de el mai ales ca l-am luat pentru trafic greu ca sa zic asa ( eu sunt dependenta de "cat e ceasul", trebuie sa stiu la ce ora a mancat fi-mea, cand s-a culcat, cand s-a trezit, cate ore sunt pana la urmatoarea masa, la ce ore s-a trezit noaptea etc...deci fara ceas sunt moarta)! Sper sa fie si rezistent! AA si imi place ca vad cat e ceasul imediat, adica e foarte practic fata de cele cu bratara metalica, pe care trebuie sa le sucesti si rasucesti pe mana pana gasesti ecranul, in fine pentru mine cred ca e potrivit!

carla2005 de Alexandra Maria 16.11.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

Si inca ceva, se potriveste perfect cu okelarii pe care ii port, care au rame maro si lentilele cu reflexii de roz-violet...asta asa pentru linistea mea ca nu cred ca sta cineva sa vada cu ce mi se potriveste mie ceasul de la mana :)!

carla2005 de Alexandra Maria 16.11.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

hahaha!
Esti funny!
Nu conteaza pentru ce motive ti-l cumperi, tie trebuie sa iti placa! Eu sunt fan maro, predomina foarte tare culoarea asta in dulapul meu. Iar cureaua aia merge foarte bine si cu verigheta ta de aur galben :)
Sa il porti sanatoasa scumpa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

Merci mult pentru tot, poate ne mai intalnim pe forum!!
Multumesc tuturor celor care au scris la acest topic.
As dori ca topicul sa fie inchis!
carla2005 de Alexandra Maria 16.11.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clyo spune:

Carla, sa-l porti cu placere!

Mergi la inceput