Miresele anului 2006 (90)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gio as lasa eu depresia, dar nu ma lasa ea pe mine. Am vorbit de dimineata cu colegul care va fi teamleader la noul departament si cand are timp o sa stam de vorba mai pe larg, sa vedem atributii, salariu, etc, ca el stie (sper) mai bine despre ce e vorba. Incerc sa sper ca poate lucrurile is mai ok decat le-a prezentat colega care mi-a spus mie.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Alynutza
Mama ce sume vehiculezi tu la salariu... de mi s-a facut rau. Am ajuns la concluzia ca noi (si eu si huzbandu) suntem platiti prost de tot.


'Neata!
Voi sunteti prost platiti... Da' eu am ajuns la concluzia ca e ca si cum eu si sotul nici n-am fi platiti deloc, in comparatie cu ce spunea Gio. Deci se poate si mai rau :)) :)) :))

Lasa, Aly, nu dezarma... Stiu cum e, ca si eu caut zilnic pe net, ziare, prieteni, cunostinte, un loc de munca unde sa plec. Si nimic...


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Giova

si trebuie sa mai specific ceva ca sa nu credeti ca lua asa usor banii astia:


Gio, te cred ca asa e... Ca doar pe degeaba sau pe munca putina, nu-ti da nimeni banii aia...
La noi e nasol ca volumul de munca este imens, programul aiurea (cel putin la sot, sa zicem ca la mine e cat de cat acceptabil momentan) si... banii putini. Suntem constienti ca fara efort nu obtii mai mult. Dar noi, si cu efort mult, si cu bani putini... e aiurea de tot... In fine, noi sa fim sanatosi...

E ziua lui Clau? Daca da, pai sa-ti traiasca multi ani, sa fie sanatos, fericit alaturi de voi si sa va impliniti toate dorintele!


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by ralu_trancu
Ma simt cam aiurea. Am luat deja un paracetamol.
Voi bea o mare cafea si ma apuc de treaba ca vreau sa recuperez de ieri...

Ai grija de tine...
Spor la treburi!


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Giova
Ral mai ce program fain ai avut. eu sunt asa de obosita de cateva seri, incat sarim peste asta.


Gio, era si timpul, ca am facut pauza din motive de "musafiri"...

Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

De cand tot zic ca fac, in dimineata asta am reusit...
Asa ca va invit, in special pe Oana, ca ei i-am tot promis, dar si pe voi, celelalte, la o portie buna de fasolute cu costita si muschiulet de porc afumate, cu pepene verde murat si castraveti murat, la alegere...
Va las la fiecare in farfurie, ca eu trebuie sa plec la munca...
Gasiti aici cand veniti...


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Ce zuza sunt! Gio sa-ti traiasca barbatzelul, sa fie sanatos, voios si, vorba ta, sa nu mai munceasca asa de mult.

Stiu ce spui, cu responsabilitatile, sa nu crezi cumva ca as fi zis ca-i platit pe degeaba . Cam asa e pe la noi, ca se angajeaza un om sa faca munca la 2. Cum zici tu ca ajungi la un moment dat sa te gandesti ca nu merita tot stresul pentru banii aia, chiar daca is multi. Eu ziceam asa (sa fiu in vorba Boticului), ca ma gandeam cat a lucrat al meu (o bucata buna de vreme) ca director de hotel cu salariu de vanzatoare la magazinul din coltz, si evident ca venea tarziu, lucra weekend-uri, telefoane noaptea, etc de-mi venea mie sa . Acuma s-a mai redresat situatia, are un salariu bunicel, dar tot e prea putin pentru responsabilitati.

Boticule stii tu cum e, speranta moare ultima. Numai ca eu deja de un an tot bantui site-urile de profil si frunzaresc ziarele si dau sfoara in tara la prieteni si cunostinte... si cam de pomana... si ma mai deprim cateodata.



Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Multumesc fetelor.

pai vedeti...al meu a plecat de la un salariu bun...dar s-a saturat de stres si de putinul timp petrecut cu familia.
acum tot pe la ora 20 vine, dar macar trage pt. noi, nu mai e asa stresat, iar cand e cazul vine mai repede de la birou.
dimineata plecam impreuna, asa ca se mai joaca cu piticul, daca am nevoie de el vine rapid, etc.
E bine sa fi propriul tau sef, sunt si dezavantaje, dar compenseaza cealata parte.

Aly e nasol ce zici tu: director cu salariu de vanzatoare. uite de ce al meu sot nu ma lasa sa muncesc pt. 7-8 mil. si disponibilitate la orar prelungit.
sper sa-ti dea o veste buna colegul care se ocupa de noul departament.
Ral noi avem noroc, ca e cerinta mare in constr. si cam lipsa de ingineri. sa mai zic ca in Tm sunt 2-3 firme care proiecteaza blocuri de peste 4 nivele? si ca una dintre ele e firma lui Clau....
este un buuummmm in constr. si trebuie profitat, ca asta nu va fi mult timp. eu mor ca nu am facut poli, asa aveam un job, si eram in familie, vorba vine.
Clau are noroc ca si-a facut niste relatii cat a lucrat dincolo si ca e bun in ceea ce face. trebuie profitat cat se poate, dar tot prin munca si sacrificii...de-a moaca nu vin banii.
Cateodata stam si ne gandim ce viata linistita si lipsita de griji aveam in Italia. erau bani putini, dar o duceam bine, aveam mai mult timp liber.....ne e asa de dor de anii aia. hai ca pic in butoiul de nostalgie si chiar nu vreau.

sa ne ajute DD la toti sa fim sanatosi si sa muncim mult...caci altfel nu avem nimic.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Asa-i Gio ai dreptate cu toate cate le-ai zis. Tin minte ca in anul 4 aveam un prof, roman plecat in America si venise la ceva schimb de experienta. Foarte fain era tipul, destupat la minte. Si ne-a povestit la un curs ca la un moment dat parasise profesoratul si castiga foarte bine, dar cu stres gramada, nopti nedormite, venit tarziu, timp liber aproape ioc... pana n-a mai rezistat si s-a intors la catedra, pe bani mai putini, dar cu mai mult timp pentru el.
Cum zici tu, acuma si mie imi pare rau ca am facut faculta ce-am facut-o, si n-am mers mai degraba la ISE, sau la constructii, dar asta e. Acuma nu mai am chef nici de master, darmite de a doua facultate.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Aly tu ce ai terminat?
Eu am facut pedagogicul si pe urma Jurnalistica. cu faculta...ma cam pot sterge la fund sa zic asa. nici eu nu mai am chef de invatat, examene si alte batai de cap. daca am ales prost la momentul respectiv...asta e acum.
te , imediat pleci. pe maine.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput