Miresele anului 2006 (90)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

aici sunt ral. sa-ti fie de bine pomelo ala. eu am luat intr-o zi un sweety si tare mi-a placut, dar cred ca e frate cu pomelo, doar ca e mai dulce.
Ralu ok, deci tot pe acolo iti duci veacul.
Oana pai un salariu bun...cand am venit noi in Tm...1500 euro+tel+masina era un salariu bun...acum nu mai e. plus ca avea o groaza de responsabilitati, ore suplimentare, nervi...asa ca nu au meritat banii. aici majoritatea au banii astia in functiile de conducere.
In Bucuresti, tot in domeniul lui Clau, se pleaca de la 2000 euro in sus+masina+telefon+ap. platit in chirie.Are un prieten care ia 100.000.000 mil/luna. deci se poate, doar sa ai noroc si papagal.
sti tu cum e:in orase mari salarii mari, dar si cheltuieli pe masura.
ti s-a propus renegocierea salariului? sau vrei tu sa le propui?

gata, ma duc si eu catre patut.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

pai in mod normal trebuie sa ma pregatesc ca in primele zile o sa negociem contractul
nu pot cere ca si in Buc asta e logic...plus ca nu o sa am functie de conducere...
si io habar nu am


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Gio da tu vorbesti de brut sau net?


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

mai sunteti pe-aici?
am revenit si eu...
am avut program "administrativ" cu sotul


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

oooo ce dragut Ralu

intr-un final am terminat si eu cu pozele
http://good-times.webshots.com/album/562386195VEZDxP
n-am avut rabdare sa scriu mai multe explicatii

fug la somn ca maine dimineata plec la Bistrita

somn usor...si cate o cafeluta/ceiut de la mine!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

bey, credeam ca dormi deja...
drum bun la Bistrita!
Noapte buna!

ps - ceiut si cafea aveti si de la mine...


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza!

Botic si eu am luptat din greu cu pomelo iarna asta. Desi, sincera sa fiu, imi place mai mult sweetie-ul, e mai dulce si mai zemos. Numai ca nu stiu de ce se gaseste mai greu decat pomelo.

Oana faine poze, am recunoscut multe locuri. Fainutz si hotelul, chiar ca ai prins super oferta, ca am vazut pe site ca era 79 de euro dubla. Si prietena mea a stat la un mini-hotel de 3*, cu 47 de euro dubla si cand am mers noi, tot acolo, am platit 69.
Cu salariul, nu stiu cum sa te ajut, ca nici eu nu sunt mai informata in domeniul asta. Eventual posteaza un subiect pe forum si spune si postul, ca salariul difera in functie de asta.

Gio mi-am insusit critica . Adevarul e ca nu m-am mai uitat dup-aia cat e de mare scrisul sa editez.
Mama ce sume vehiculezi tu la salariu... de mi s-a facut rau. Am ajuns la concluzia ca noi (si eu si huzbandu) suntem platiti prost de tot.

Eu sunt intr-o pasa proasta (din nou). De fapt, in ultima vreme ma deprim de fiecare data dupa ce caut anunturi cu locuri de munca. Sper sa se rezolve si porcaria asta de situatie intr-un fel sau altul, ca deja simt ca o iau razna.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_trancu spune:

Neata!

Am ajuns si eu la firma, dar cred ca am racit nitel. Ma simt cam aiurea. Am luat deja un paracetamol.
Voi bea o mare cafea si ma apuc de treaba ca vreau sa recuperez de ieri si as cam vrea maine liber sa citesc si eu ceva la criminologie.


Asa ca , avand in vedere ca s-a facut cafeaua, va servesc cu mare placere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
azi dau de baut pt. scumpul meu sot . sa-mi traiasca, sa fie sanatos si sa nu mai munceasca asa de mult!!!

Oana ce sa zic, al meu atat a luat in mana. cred ca tot la fel sunt si pt. amicii lui.
Ce misto a fost apartamentul unde ai stat. superb!!!
restul le vad mai tarziu.
Aly asa am zis si noi cand am venit din It ce salariu!!! asta a fost in primul an...pe urma nu a mai fost asa de bine, viata e scumpa aici, noi doar 500 euro dadeam pt. apartament sefilor/luna.
acum de cand cu firma lui ia mai putin, nu-ti spun cat are pe cartea de munca. acolo lua 30 mil. in mana, pe cartea d emunca nu stiu cat avea. banii se duc, si nu stiu pe ce, caci haine de firma nu luam, bijuterii nu, sincer nu stiu....
hai lasa depresia, si eu tot asa sunt....tot fara job, luna trece, bani pt. copil nu mai iau, dar pretentiile sunt aceleasi.
ralu mersi de.
Ral mai ce program fain ai avut. eu sunt asa de obosita de cateva seri, incat sarim peste asta.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

si trebuie sa mai specific ceva ca sa nu credeti ca lua asa usor banii astia:
- acasa venea pe la ora 20/21, programul incheindu-se la ora 18.
- pauza de masa, era trecuta doar pe hartie, ca niciodata nu putea sa o ia
- lucra si sambele uneori
- responsabilitati cu carul, prea multe inca.
- uneori lucra toata noaptea cand avea predare.
in concluzie...nu era platit pt. cat a muncit si cate raspunderi avea.

si cei din Bucuresti la fel sunt, in functie cu multe responsabilitati.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput