Fulguleti de noiembrie decembrie 2006 (149)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Urmarit si prima repriza... foarte dragutz. N-am inteles ce faceau nenicii aceia pe teren.. dara aratau tare impunatori.. masculi suparati. Da eu mi-s fericita c-am papat salata de vinete si telemea si salata de boeuf si fasole batuta..

Asa, sa revin. Am niste restante: de carucior pt plimbat catelu ati auzit?? Nu?? Nici eu.. pan acu vreo saptamana. In Florida sunt o gramada.. asa cocoanele sulemenite isi pot lua Bubico-ul personal pe_peste_tot... asa si Bubico sta comod, iar mamitza e multumita. Vazut unul, da unul singur si in NY.

Apoi pe bulevardul principal din Palm Beach se plimba frumuseti inalte si gratioase (modele) care flutura un carton in mana cu numele magazinului unde poti gasi tinutele pe care le abordeaza.

Back to NY. Manhatten-ul e o chestie tare destept construita unde n-ai treaba sa te orientezi pe unde esti.. asta apropo de strazi si bulevarde taiate perpendicular si, in general, numerotate. Puzderie de lume ziua pe strada, auzi in jur vorbindu-se in afara de banalele engleza americana si spaniola => si portugheza, franceza sau araba. Cum sunt si cartiere unde se vorbeste preponderent rusa (acolo se gasesc niste mezeluri si cascaval ca la noi acasa) sau.. sau... Aproape la fiecare colt de strada gasesti cate un fel de mini-alimentara care sunt deschise pana f tarziu.. daca nu non-stop. Cum sunt si carciumi unde la 11 seara ne-au dat afara. Pe strazi muuuulte carucioare McLaren si multe bone negrese sau asiatice la copilasi albi. Vazut si-o dadaca blonda la un bb negru.

In magazinele mari si cu prestanta vanzatorii sunt foarte politicosi si indatoritori.. normal sunt platiti la comision.. , dar nu numai de-asta.

Sa vedeti ce boacana facui. Ca sa nu raman rupta in spatiu.. am primit sa folosesc cat sed pe-aici un telefon mobil. Si, intr-una din zile, floricica de mine l-a pierdut. Noroc ca mi-am dat repede seama ca am ramas fara el, si noroc ca l-am pierdut intr-un magazin. E vb de uriasul Macy's. Cred ca pe la baie s-a intamplat.. Imediat una din doamnele responsabile cu rest-room-ul m-a sunat pe numarul meu ca sa vada.. poate totusi l-am ratacit si e prin zona. Cum n-am reusit nimic, m-a indrumat spre security-room sa raportez pierderea. Tipa de-acolo mi-a zis ca de obiceo mobilele apar cam dupa juma de ora de la pierdere.. eu nu mai puteam sa astept.. eram si terminata&suparata. Va dati seama nu era al meu.. erau o groaza de date in el, ca era din ala complicat cu email, net, etc. Sincer nu aveam nici o speranta sa-l mai recuperez.

Seara amicii mei au sunat iar pe el, si vroiau taman sa trimita sms ca ofera bani in schimbul telefonului.. cand, surprize!! A raspuns dna de la security-room si ne-a confirmat ca mi s-a gasit telefonul si ca sa merg sa-l recuperez a 2a zi. Ceea ce am si facut. Si cica nu-i deloc ceva neobisnuit.. unul din prietenii mei si l-a pierdut de vreo 2ori prin restautrante, etc.. si de fiecare data si l-a gasit.

Are mama doi flacai.. Matei (6) si Grigore (1)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

quote:
Originally posted by ruxandra_sb
Vazut si-o dadaca blonda la un bb negru.



De multe ori e chiar mama, nu dadaca
Carucior pentru catei? Maica mia, asta numai acolo poti s-o vezi!

Aprops de vanzatori... azi am fost sa-i caut Roxanei niste adidasi mai speciali care sunt si mai scumpi, si am vazut pentru prima oara ce inseamna vanzator de pantofi in America de Nord... (ma tot gandeam la Bundy ) Daca n-a bibilit-o tanti aia pe Roxana... deci domnisoara statea asezata in scaun, iar vanzatoarea ii incheia si ii descheia adidasii, o incalta si o descalta, i-a adus vreo 4 perechi chiar si dupa ce am spus ca mai asteptam pana vine urmatorul transport, insa tipa vroia sa vada cum ii vine numarul urmator, doar ca sa stim noi ce sa cautam data viitoare. Dom'le, atat amabilitate n-am vazut... parca imi era rusine de femeie, imi venea sa-i spun Roxanei sa se descalte singura... am vazut ca o alta vanzatoare o servea tot la fel pe o tipa de varsta mea...



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

quote:
Originally posted by Donia

quote:
Originally posted by ruxandra_sb
Vazut si-o dadaca blonda la un bb negru.

De multe ori e chiar mama, nu dadaca


, sa stii ca ai dreptate.

Ieri am fost la un outlet-store undeva in mijlocul pustiului.. si-am traversat Hudson river. Ala care vine de pe la voi .. M-am gandit la voi. Sper ca maine sa ne si auzim.

Are mama doi flacai.. Matei (6) si Grigore (1)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

It's a deal!



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Servus,
Intru si eu sa urez cu mare intarziere La Multi ANi, Sarytei!!!!
Nu cred ca mai apuc sa recuperez nimic; sint rupta de oboseala.. Luca este foarte marait, nervos, se da cu capul de toate, nu ma lasa sa-l tin in bratze, da in mine daca nu-l las sa dea drumul la aragaz ; azi noapte s-a trezit de cinspe mii de ori
Naaaaaaaaaaa.... m-am descarcat.. la munca e super aglomerat iar eu nu-mi doresc decat sa dorm cat simt nevoia.. dar nu se poate... Luca tot matinal este asa ca si duminica la 7 da trezirea....
In fine, sper ca cei bolnaviori sa se simta mai bine si pupicesc minunatele....
Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006) varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

'neata! prins scutec cu iz canadezo-americanesc :) poftiti la cafea, care mai doreste, care mai pofteste... :)

dia, nici io nu vaz poznili.. imi zice google error, bla bla bla... da' te cred pe cuvant :) ca io oricum n-am cum sa demonstrez, n-am nici macar o singura poza din perioada cu burta (am zis ca nu vreau sa stiu si nici sa-mi amintesc vreodata :))) ). dar in ziua in care m-am internat aveam 99 kg 800 :)) asta asa, ca sa ajute la formarea unei imagini de ansamblu :))))

editez: taiati partea cu scutecu'..yagmur a fost mai rapida... o cana de cafea de la mine, hop si-un tzar de whiskey inauntru, sa-nceapa ziua bine :))


Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica


"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

quote:
Originally posted by Yagmur

Luca este foarte marait, nervos, se da cu capul de toate, nu ma lasa sa-l tin in bratze, da in mine daca nu-l las sa dea drumul la aragaz ; azi noapte s-a trezit de cinspe mii de ori

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)


varsta Luca





stai putin sa ne intelegem... ai vrut sa scii eric, si din obisnuinta, ti-a iesit luca, nu??? nu de alta, da' totul suna foarteeeee familiar :))) te pup cu drag, si..asta e...suportam si inghitim, ca tre' sa iasa o data si-o data si mama lor de masele si canini (..si cornite, si codite... :))) )

Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica

"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Ruxandra,
mooor de drag sa citesc povestioarele...,abia astept sa ma delectez cu poze
ai facut turul cu faimosul bus?sau cu trasura de langa Central Park?da' sushi ai halit?de fapt ce sa faci mai repede?!?
sa bei o cafea de la Starbucks pentru minesi sa mananci si-o praji de acolo...,tot pentru mine...si te asteptam acasa cu bine



Mamica de Crina Maria (1 Nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Mario si Antonia sant superbi,mamicile de asemenea...,da' n-am vazut burtica...,vreau si eu sa vad burtica...

si pe Dia zeppelina vreau s-o vad





Mamica de Crina Maria (1 Nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

DONIA,e mortal Cristi in costumul de baie!!!

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)

"Life can give you a hundred reasons to cry,but you can give life a thousand reasons to smile"

Mergi la inceput