Fulguleti de noiembrie decembrie 2006 (149)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Tocmai ne-am intors de la ceremonia de bris a doi baietei gemeni de numai 8 zile, deliciosi si erau asa micuti.... In religia iudaica cand baietelul nou-nascut are varsta de 8 zile are loc bris-ul.. ceremonie care include si circumcizia. Am fost pt prima data intr-un templu si am avut privilegiul sa participam la intreaga ceremonie. A fost tare interesant si mi-au placut mult vorbele rabinului.. a vorbit si despre cat de unita este familia respectiva (si prin familie intelegea si bunicii, unchii, matusile) si cum, impreuna, au facut fata incercarilor si necazurilor si tot impreuna sunt parte integranta a comunitatii. Respirau multa, multa dragoste. Jos palaria.

Acus, acus incepe nebunia.. vine super-bowl-ul peste noi.. vai, valeu si valeleu. Si cica o sa fie vreo 30 de invitati.


Are mama doi flacai.. Matei (6) si Grigore (1)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Asiza stau aproape de Murcia, la 40 km de aeroport. aveti zbor cu Ryanair din Luton si din Stansted.
Si cu Easyjet din toate aeroporturile Londrei! codul aeroportului murcian este MJV cauti Murcia sau Alicante..

Vazut poze cu motan si mamica pisiceasca, si saryta%family

Dbunny cu bb Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu
An angel wrote...If someone betrays you once, it's their fault;If someone betrays you twice, it's your fault.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Salutare

Ne-am dotat cu periuta si pasta de dinti pt bebei 0-2 ani
cata pasta puneti(am pus cam cat un bob de orezvad ca deocamdata e f incatat de spalatul pe dinti )dupa ce o spal pe dinti o las asasau ii dau sa bea apa

si la noi a inceput febra imbracatului singurica,tare se mai enerveaza cand nu reuseste stie sa se imbrace cu pantalonii pana la jumate mai sus nu reuseste sa-i ridice,isi pune caciula singurica,geaca o imbraca invers cu spatele in fata

Dianarus-ce fac muschetarii?
Dandusa-chinezoaica cantareata
Dia-Oana(cum mai e dupa vaccin?),multumi de intrebare suntem bine
Asiza-am vazut soare,flori si iarba verde o familie fericita
Donia-vreau si eu la sanius
Laura-
A_deju-ce silueta ti-ai tras
Desiree-cred ca are mai mult de 2 luni cumnata
Saryta-vazut pozele de la petrecere
Daphna-felicitari umblaretei



BambolettadeAntonia-Gabriela(1 nov 2006)
luna 15
www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">varsta Antonia
www.smi.ro/fulguleti/" target="_blank">Fulguleti nov-dec 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


Saryta!!

Sa fii sanatoasa si voioasa. Esti tare mami.. la 28 de ani te lauzi cu 3 mandre flori. Felicitari! Si la multi ani!


Asiza, Donia pozele sunt supeeeeerbe. Superbe!!

A_deju te rog s-aranjezi cu motanu.. data viitoare sa ne lase sa-i admiram mai mult ochii frumosi in poze.





Are mama doi flacai.. Matei (6) si Grigore (1)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

ieri ne-am intalnit cu Mario si Porumbita


BambolettadeAntonia-Gabriela(1 nov 2006)
luna 15
www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">varsta Antonia
www.smi.ro/fulguleti/" target="_blank">Fulguleti nov-dec 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Sa-ncerc sa prezinta raportul cu Manhatten-ul.. nu de alta, da sa nu-mi paleasca amintirile..

Deci de data asta fusei in lumea normala.. adica aceia care circula cu metroul si care platesc efectiv o avere pe chirie si conditiile nu-s cine stie ce. Cum vi se pare 2700 usd/luna pt un apartament cu 2 dormitoare+living-room, cam semi-mobilat? Iar blocul e obisnuit, fara portar, si pe hol miroase mai mereu a pipi sau marihuana.. asta cu interfon cu tot. Si amicii mei imi zic ca cica-i chilipir... si nu se stie daca mai gasesc asa afacere...

In NY am bifat asa: Empire State Building (numai pan la etajul 86), Metropolitan Museum of Art (din pacate numai colectia egipteana, pictori europeni, putina arta asiatica, fotografiile si colectia de costume), Central Park, International Institute of Photography, plimbat la greu pe 5 Avenue, Park Avenue, Broadway Avenue, Times Square, cu metroul, cu autobusul, etc.

Central Park este splendid.. ma gandeam ce mult mi-ar place sa tragem o plimbare pe-aici, minunatele si cu fulguletii nostri..

Asaaaa.. ghiciti voi ce film rula la International Institute of Photography?? Era sa pic la propriu cand, coborand scarile, ii vad mutra lui Petre Roman si-a lui tov Ilici pe-un ecran mare. Este vorba de "Videograma unei revolutii", un film foarte interesant produs de un neamt de origine romana.. numai montaje a cadrelor filmate la "revolutie" si o poveste ce le leaga.. cadre filmate de tvr, operatori straini, persoane particulare, etc. Din nu stiu cate zeci de ore de filme.. au ajuns in final la 106 minute. Multe imagini le-am vazut in premiera.. foarte interesant.

Magazinele vizitate deocamdata : Macy's, Toys'R'Us (daca va vine sa credeti.. au o ditamai roata din aceea gigantica chiar in magazin.. ajunge de la subsol pan la etajul 2), H&M (raportul bun calitate/pret la haine pt copii), F.A.O Schwartz (jocarii, jocarii si iar jocarii), Virgin Records (mi-am luat tot ce-am gasit de Leonard Cohen .. adica vreo 4 cd-uri), Lord&Tailor, etc, etc.

Apropo de shopping Kikineata.. eu nu-s aici la shopping, ci in vizita. Shoppingul e doar o victima colaterala. Pt ca eu asa fac pe unde ies.. cumpar haine, daca gasesc sa-mi placa si au un pret bun. Cum eu nu urmez moda si-mi iau relativ de calitate.. pot sa le port linistita cativa ani. Inca port la greu din cele cumparate din Deutschland acu 6 ani. Nu mai vorbesc de baieti, in special de Matei, ca Grigore i le mosteneste.. pantaloni/tricouri/geci/canadiene vor purta inca un nr de ani de-acu si mie imi place sa stau linistita si nu sa alerg ca disperata prin Bucuresti cautand acel ceva si sa nu-l gasesc.. sau sa dau o caruta de bani aiurea pe el.. prefer sa le cumpar in avans cu 1-2-3 ani, mai ales cand e cu reducerile. De ex in primavara asta Matei va purta niste pantaloni cumparati acu vreo 2 ani din Italia.

Ma cheama, tre sa fug. O sa revin cu continuare.


Are mama doi flacai.. Matei (6) si Grigore (1)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

special pt adeju, poze cu zepellinu' ... na, sa te vad, incape concurenta??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Dia, nu se vad pozele.

Madaluta, imi pare rau. Multa putere.

Bambo, Porumbita vazuuut!



Are mama doi flacai.. Matei (6) si Grigore (1)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

La noi una rece, una calda... dupa saniusul de ieri, azi ne-am balacit la piscina. Si ce bine a fost... ma simt ca dupa masaj, trebuie neaparat sa mai merg, poate fara copii, sa am timp sa inot, asa senzatie placuta e!
Cristi a fost imbracat regulamentar ... s-a bucurat sa fie in apa, a stropit pana s-a udat si pe fundul ochilor... si radea ... mai facea pleosc odata si iar radea... dar era putin crispat totusi, tot in brate a vrut si la cel mult 20 cm de corpul meu sau al sotului. Dar a fost un inceput bun, totusi. Era oricum si cam obosit, ca am mers taman cand ar fi fost al doilea somn al lui... dar asa era programul... poate duminica viitoare facem ceva cu chestia asta.
Roxana s-a balacit ca un delfin, ba pe deasupra, ba dedesubt... am avut o zi buna, vom mai merge. Poate dupa ce ne vom obinsui cu toate vom produce si niste poze, ca azi n-am mai luat si aparatul la noi.

saryta, ce frumoase sunteti toate! Mandra trebuie ca mai esti de fetele tale, si ai de ce...! Wow, da ce masa incarcata Eu abia ce m-am sculat de la masa, dar m-as aseza din nou la masa ta...

bamboletta, tare frumosi fulguleti, dar si mamici, in pozele de la intalnire!

ruxandra, multumim, am bifat si Manhattanul sper ca ne tratezi cu vreo 300 de poze explicative cand te intorci...! "Uite aici eram in metrou, aici eram in parc, aici adulmecam marijuana", etc... sa traim si noi ca in filme...
Ce preturi la locuinte!




Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Doniaaaaa te vaaaaaaad!!!!!

Deci pan la urma nu-i ajunge pan la glezna.. doar pan sub genunchi. Poze!! Vrem poze de la piscina.



Are mama doi flacai.. Matei (6) si Grigore (1)

Mergi la inceput