Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (72)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Buna seara!

Felicitam si noi sarbatoritii de astazi:
Matteo de Piccaflor
Ebonee de Danielle02
David Andrei de Mami25-7
Andrei de Carmenita
Andrei de Papanash
La multe lunite!

Danielle, uite un , a treaca supararile.

Betty, ce baiat mare ai!

Si noi am fost azi la cumparaturi, doar inCora, i-am cumparat si eu Antoniei niste castronele, o lingurita, hainute de 9 luni - adusesera marfa noua.





Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

quote:
Originally posted by magdaz

Cecilia, mai incearca si la supermarketuri, ca sunt si adulti care tb sa manince far gluten, cei cu boala celiaca. tb sa scrie gluten free pe ei. La standul unde au si produse pentru diabetici de obicei, adica dulciuri din alea fara zahar.

mama de Cristian(05.01.2004) si Ana-
Maria (05.09.2007)http://community.webshots.com/user/magdaz74


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=112487







Multumesc mult, o sa incerc sa caut si acolo. As vrea sa-i cumpar ca sa-i scot cerealele seara si sa-i dau biscuite cu mar.

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Am revenit.Am fost si am p[limbat baiatul pe Copaou,a stat treaz tot timpul,de obicei dormea,Am fost si la mama si am mancat bors,yamii.La noi e alta problema cu bunica.Ea nu ma incurajeaza sa-l diversific,dar imi spune tot timpul ca laptele meu nu e bun.La inceput ascultam de ea si imi faceam mii de griji.Dar daca nu era bun mai avea el la 4 luni si o sapt 8kg 250?


teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Am fost in oras si ne-am plimbat aproape doua ore.Cum am venit acasa,Miruna a inceput sa chiuie si sa gangureasca,parca abia acum a descoperit ca are voce.Mai trage si cate un tipat,si ne face sa radem de numa'...
Avem si poze noi,aici:
http://family.webshots.com/album/562242620sjhpJo?start=12


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Fetele ati fost sa luati hainute de la Aramis sau cum se numea????????

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Mai Danuta dar ce dulcetica frumoasa ai tu.Si Vladut chiuie si scoate tot felul de zgomote dar numai cand suntem noi doi ,o fi timid?

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

teo eu zic ca a luat foarte bine in greutate, chiar te rog sa nu=l diversifici, sa nu repeti gresala mea, al meu bb vreo 2saptamani vroia la san la max o ora o ora jumatate, iar eu am zis ca nu se mai satura si am inceput sa-i dau la 4 luni jumatate suc de fructe si cereale seara, dupa cateva zile am realizat ca si-a rarit mesele iar sanii mei plesneau de cat lapte aveam( mi-a parut rau), nu am mai dat inapoi, am mers doar pe fructe dimineata si uneori cereale seara.

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

o dulcetica de Danuta36

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

quote:
Originally posted by moldoveanca

Am revenit.Am fost si am p[limbat baiatul pe Copaou,a stat treaz tot timpul,de obicei dormea,Am fost si la mama si am mancat bors,yamii.La noi e alta problema cu bunica.Ea nu ma incurajeaza sa-l diversific,dar imi spune tot timpul ca laptele meu nu e bun.La inceput ascultam de ea si imi faceam mii de griji.Dar daca nu era bun mai avea el la 4 luni si o sapt 8kg 250?


teo



Teo,in Copou era teiul lui Eminescu,ca m-a lasat neuronul..?
Luasem o frunza,ca amintire,acu cativa...mai multi,de fapt...ani.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Da acolo e teiul lui Eminescu.Si nu vreau sa-l diversific inca adica pana la 5 luni jum.Fetelor ma simt asa de aiurea fara sotior.Off si cat il mai certam cand era acasa

teo

Mergi la inceput