Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (72)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

sunt la un internet-caffe , nu pot sa citesc mult din urma ca deja se benocleaza pustii la mine ca nu ma joc in retea.....
Multumim de urari, azi avem 4 luni deci suntem intr-a 5-a....... parca suntem de ani buni impreuna, nu doar de 4 luni....
Andrei este ff bine, ii prieste plimbarea zilnica, ne pregatim de vaccinul de 4 luni.
Cu greu rezist mamei mele, care ma indeamna sa-i dau supa, suc, etc, '' ca-i maricel mama si mai tarziu nu mai vrea, o sa fie sclifosit la masa, ca eu asa v-am dat , de la 3 luni mar cu biscuit si supa de legume....''
Noroc ca nu-l las la mama, ca il gaseam gata diversificat /
cred ca-s putin incoerenta, ma grabesc si am multe de zis.

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

va las cu bine, cred ca miercuri ne intoarcem ( am o multime de citit-sa recuperez, am si eu multe de povestit si de intrebat ), sa fiti sanatoase si voioase, servici usor celor care au reinceput munca, vacanta frumoasa celor ce-s in concediu, multa sanatate bolnaviorilor.

Si nu in ultimul rand LA MULTI ANI !!!!!!!tuturor sarbatoritilor, mamici si bebici.


Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:


La mai multe lunite pentru:

Matteo de Piccaflor
Ebonee de Danielle02
David Andrei de Mami25-7
Andrei de Carmenita
Andrei de Papanash

mami de Andreea(30.09.2007) si Andrei(12.10.1998)
http://community.webshots.com/user/cecilia1711?vhost=community


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Papanas ma bucur ca esti la mama ta, asa poate mai ai si tu parte de putina odihna.In ce priveste ''da-i papa ca-i marisor'' cunosc placa, nu am apucat sa va povestesc, doar ce a plecat mama ieri.
Eu cica spuneam ca ma odihnesc, dar dupa ce a comis-o(mama), si asta in prima zi, nu am mai avut curaj sa o las prea mult singura cu bb.Am pus-o sa faca altceva ca stau eu cu bb.

Revin

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Deci,eram noi la masa( doar eu si ea, bb in scoica pe masa langa noi) si incepe, ca maica eu la 3 luni va dadeam asa si asa, iar el acum e maricel, ai putea sa-i dai si putin pierut de cartof sau carnica de pui( ce aveam noi in farfurie), eu de colo, lasa ca ii dau cand consider eu, sa nu cumva sa-i dai ceva.....zis si trecut mai departe, eu nu am luat-o in seama... dupa vreo 2 ore varsa baiatul, ce credeti ca i-a dat??????? putina carnita de pui pe care bineinteles a dat-o afara.....uffffffff ce nervi am avut si bineinteles m-am luat de ea, ea nu si nu ca nu i-a dat, ca doar nu-i nebuna, eu ii arat pe babetica ea nimic , nu recunoaste, aaaaaaaaahhhh ce noroc a avut ca a venit sotul si nu am mai continuat, ca nu voiam sa afle ca sigur se supara pe ea.....si ajungeam la alte alea.Nici cand a plecat nu a vrut sa recunoasca....oricum am stat cu ochii ca pe butelie sa nu-i mai dea nimic, si asa venea si-mi zicea: auzi la cristisor ii e foame, nu-i dai si lui papa( la nici jumatate de ora de la masa) ca uita isi suge degetul si baga tot pumnul in gurita......asa ca inteleg problema mame si bunici.....

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

revin: cine-mi da si mie parola de la contul comun de yahoo, sa citesc despre diversificare ?
mercic mult !
da, sunt f rasfatata, mama nu na lasa nici sa spal o farfurie, iar Andreiutz, ce sa mai zic...e un rasfat total ! socializeaza la greu ! E tot numai un zambet, a inceput sa rada foarte zgomotos, se intoarce in 2 secunde pe burta, trebuie sa stau numai cu ochii pe el ca aici nu avem patut, sta in pat mare cu mine.
Baleste mult, baga totul in gurita, a inceput sa-si apuce picioarele cu mana, la baie chiuie si stropeste totul in jur...cred ca in curand il spal in cada mare/
Acum chiar plec, nu de alta dar sa nu-mi gasesc baiatul diversificat

Pupici multi !!!!!


Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz spune:

papanash, rezista eroic cu diversificarea ca mai ai putin.Relaxeaza-te incarca-ti bateriile, dar nu sta prea mult departe de sotz...ca stiu eu ce zic. dinsii au tendinte ciudate cind sunt lasati prea mult singuri.Vino acas si pune-l si pe dl.papanash la treaba , chiar daca vine tirziu, sa stie si el ca are copil.

Emma, de dr tau pediatru...no comment. Macar al lui afibebe i-a dat genta ca racise, dar al tau a chinuit bebe extrem de mic pt eritemul alergic pe care il fac 99% din nou nascuti..execrabil...ala trece singur...fetele se mai chinuiau cu ape termale si alte smacuri,... ala trece cind vrea el , in 2-4 saptamini.

Cu AC: recomand "white westinghouse", au un w portocaliu ca simbol.Am o prietena care vinde AC si pe asta mi l-a recomandat.
daca il pui intr-un dormitor mai mult de 9000 nu e indicat. De fapt pentru orice camera. O sa vezi ca daca e mai mult e deranjant. Sau iei un 12ooo si il pui in hol sa aduca o boare in toate camerele, dar depinde de geometria apt tau, asta merge daca e liniar. Daca e mai incovrigat merge un 18000 sa aiba putere sa bata, dar in hol nu se va putea sta. Mai ales cel mic. Si sa vina sa faca montajul firma agreeata de cei de al care l-ai cumparat ca altfel pierzi garantia.
A doua optiune "LG".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Am vazut si eu un baiat mare si vioi care sta asa frumos in fundulet, baiat de Betty.

Am mai vazut si fetite frumoase, nu enumeram ca erau mai multe.

Si noi ne ridicam tot mai usor in fundulet si ne place sa stam asa, nu ne mai ducem in nas, uneori in lateral.



Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Aaaaa am tot vrut sa va intreb, fetele din Buc de unde ati luat biscuiti fara gluten? am intrebat la toate farmaciile din zona Dristor dar nu aveau, cica nu sunt in depozit sau nu se mai fabrica.

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz spune:

Cecilia, mai incearca si la supermarketuri, ca sunt si adulti care tb sa manince far gluten, cei cu boala celiaca. tb sa scrie gluten free pe ei. La standul unde au si produse pentru diabetici de obicei, adica dulciuri din alea fara zahar.

Mergi la inceput