***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (48)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Motannel spune:

Elteka, nu stiu sa spun cate grame inseamna carnea pe care o papa Teodora! Insa avand in vedere ca si pe aia mi-o scuipa ma declar multumita sa ia catreva lingurite din ceea ce-i pregatesc! Astazi, nu fie de deochi, a papat foarte bine, dar astazi nu aveam carne in meniu: a papat piureul de legume cu galbenusul de ou, a papat branza cu iaurt ... si sticle cu lapte (aproximativ 150ml/sticla in medie)!

Ah ... si bea supa clara cu paharul de tuica dupa piureul de legume! De fapt bea cam orice cu paharul ... suculete, apa ...

Asa creste Teodora-Iubita fotografii

Asa creste minunea noastra ticker

Motannel si Teodora Elena (07.05.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoral spune:

Ali24e mortal Rafa cum papa supica.Si melodia pe masura.
Ari azi a adormit singura, chiar si seara.
Maricicutz si eu am stat la mama primele 6 sapt.Ea mi-a invatat-o in brate.Cica e asa mica...Stii si tu cum sunt bunicile.Cu leganatul pe perina avea obicei soacra-mea dar nici mie nu-mi place.Chiar nu pot.Ma dor picioarele.Acu o sa zici ca pe mine ma dor toate.Asta e, sunt coapta.
timur,ioana13,Ari face de 4 ori pe zi cate o placinta.Doctorita a zis ca e normal la cat mananca(doar e moldoveanca)Si "tata-su" manca portie dubla de lapte, cica.Mi-a zis soacra-mea ca la 6 luni a fost internat in spital barbatu-miu si scula tot spitalul de foame.Asa ca s-a apucat sa fure biberoane cu lapte.

timur, a mea are ore fixe de mancare.Ziua i le-am mai reglat eu.Noaptea am lasat-o pe ea sa decida.Prima masa i-o dau la 06.00 aprox, cand se trezeste, laptic.Asta dupa ce aprox o luna de zile cand se trezea noaptea eu ii dadeam laptic si ea nu vroia.Doar ceai si suzeta.Am mai scris, ma repet, am zis eu ca sunt coapta
Dupa aceea dormim pana la 09.00-09.30 si papam pe la 10.00-10.30 fructe cu branzica.Apoi etc.
In privinta borcanelor, nu stiu cine a mai intrebat, si Ari a papat mult din borcne ca le-am primit de la mama si doar n-o sa le arunc.Dar mancarea mea ii place mai mult.
Cam atat pt azi.
Doamne, cred ca e cel mai vizionat forum.
Bravo mamici tineti-o tot asa.
Aaaa, Venus,eu tot nu apar in lista]red]ali24timur,ioana13timurVenus,

poze cu ingerasul
nasterea unui inger

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns timur spune:

teodoral: nu stiu cum sa te adaug in lista... sorry. Sa inteleg ca se trezeste singurica asa dimineata?? Al meu adoarme pe la 21-22 si se trezeste de dim la 9-9.30. Habar n-am ce sa fac: sa-l trezesc pe la 6-7 sa-i dau laptele?


Fetelor care va pricepeti, treceti-o si pe teodoral in listuta noastra.

Laura, mami de Alexandru (16.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns timur spune:

In leg cu mancarea, nu i-am cantarit niciodata cat mananca... ii pun asa ochiometric. De ex de la pieptul de pui ii dau bucata aia mai moale de pe os, una intreaga odata. O fi mult/putin?

Laura, mami de Alexandru (16.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns timur spune:

Aaaa si inca ceva: le-a dat cineva piticilor gris cu lapte?? Daca da, cum il preparati? Lapte formula sau din comert? Indulcit sau nu?

SE pare ca m-a traznit inspiratia la ora asta

Laura, mami de Alexandru (16.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

mica cam asa e dar ma gandesc ca va creste si imi voi dori sa stea la noi in pat si el va fugii ca va fi "mare".Asa ca profit de momentele astea cat mai pot.De dormit doarme la el in patut dar ziua ii place sa stea la noi.
pepsica ma simt foarte bine dupa tratament desi inca nu l-am terminat.Acum mi se pare ca sanul bolnavior face mai putin laptic ca dupa ce il termina vra la celalalt.Nu stiu ce sa zic asa mi se pare.Pana acum ii ajungea un san la o masa acum de cand cu chestia asta vrea sa pape din amandoi.
Azi a papat si el supica cu carnita de curcan si legume cam 100gr de care io sunt foarte mandra.Dupa nu a mai vrut san ci apa,adica s-a smecherit.Sper sa inceapa sa pape si el odata ca ramanem ultimii care papa si tot stirbi.
Multumim fetelor pentru aprecieri!

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">botezul unui inger
minunea noastra Stefan 13.06.2007
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">STEFAN rade cu taty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoral spune:

Pai nici eu nu stiu cum sa ma adaug in lista, de-aia am rugat-o pe Venus, ca am vazut ca ea a facut-o prima data.
Timur!!!
Fericit-o, ca doarme asa bine. Eu nu l-as trezi.Ma gandesc ca ar plange daca i-ar fi foame.
In legatura cu carnita...pai asa cred ca este normal.Habar n-am.Eu stiu cat este cantitatea totala de mancare ca o dau prin blender.E stirba si am auzit ca atata timp cat nu mesteca, stomacul nu poate sa digere prea bine si o va durea burtica.
Am incercat si pisat, dar mananca mai putin, se plictiseste mai repede.Si chiar a durut-o burtica.
Eu fac grisul cu lapte din comert si pun o zaharina la 250 ml lapte dar nu-i place asa mult.


poze cu ingerasul
nasterea unui inger

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninutza spune:

Tincutza, pentru Cezar Florian

Poohy , pentru Manuela

Pozici de ianuarie

Miruna Maria, 5 iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

la multe lunisoare manu de poohy

teodora eu am deschis capitolul nou sub venus, dar nu am apucat sa verific daca te-a trecut cineva sau nu, si apoi nu am revenit.daca inca nu te-a trecut nimeni da-mi pm cu datele si te trec imediat.

andrada, unde umbli?

doxinu ma bucur ca esti bine, david citeodata se satura cu un sin, citeodata nu

timur, cum sa=l scoli sa pape? mi-a zis mie un pediatru batrin ca NU e voie sa scoli un bebe dormind, ca el atunci secreta hormonul de crestere si deci cind tu il scoli intrerupi secretia hormonului de crestere.....deci lasi bebe sa doarma, se scoala el de foame. eu ii dau lui david 3 mese pe zi, si citeodata 4, asta de solide, ca lapte la cerere.de ex dimineata e sus pe la 8 ii dau sa suga bine la ambii sini, apoi pe la 9-9.30 papa cereale si un fruct, apoi ii dau sa suga, apoi pe la 10 face nani, cind se scoala suge, apoi pe la 12-13 ii dau masa solida, apoi suge, citeodata suge inainte de masa, citeodata dupa, in functie de cum vrea. apoi pe la 16 ii mai dau un fruct, dar asta nu=l vrea tot timpul, si apoi seara la 7 primeste cereale si fruct, intre ele suge la cerere.si noaptea la fel

weekend placut


Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

kay vrem poze cu tricourile .

LA MULTI ANI pentru sarbatoritii de azi .

Tre sa modifice cineva si listuta cu zilele de nastere din februarie. Dam si noi o fuga azi acasa, la Pitesti. Pupici si ne auzim mai pe seara.

Mica cu Maya Alexandra (10 mai 2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank"> Sa o ajutam pe Sonia
Poze/Poze intalnire
www.youtube.com/watch?v=mXhigPz-PX8" target="_blank">Filmulet/www.youtube.com/watch?v=PAJHlaXKGGs" target="_blank">Maya rade in hohote
Hainutze

Mergi la inceput