*** LA REDOUTE *** (75)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

se vede ca nu vin avize in weekend de am ajuns pe pagina 2

Mai dati o comanda inainte de finalul soldurilor?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinacsa spune:

Clau, mersi, intradevar functioneaza codul cu veioza, dar parca nu am chef sa dau 9.5e in plus.(4.5 gindacii si cred ca 5 fdp). Ma mai gindesc daca sa mai dau o comanda sau nu...
Mersi oricum,
Cristina

--

http://sysopconsulting.homeunix.net:8080/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Contul meu e inchis din cauza ca am reclamat un colet nevenit, m-au luat la puricat si au descoperit ei ca primisem un cec din vara de cand cu revolutia, pentru care facusem chargeback.

Vorbesc cu Sabine, ii trimit cecul rupt si scanat, spune ca se rezolva. Sa astept. Si astept de vreo 3 luni. Le-am trmis mail la Aide sa-i intreb cand au de gand sa deblocheze contul. Nici un raspuns!

Pentru coletul nevenit am facut refuz la plata. Sabine m-a asigurat ca nu mai pot face nimic in cazul asta sa ma ramburseze. Ok! La o saptamana primesc cec ca sa vedeti ca nu stie stanga ce face dreapta in firma ai. Cecul e in dulap.

Aseara primesc scrisoare de la contabilitatea lor in care imi spun sa returnez cecul la SERVICE CONTENTIEUX (serviciul contencios ?!) sau sa le platesc suma (pt ce, ca eu colet nu am primit ).

Sa fie sanatosi!

Povestea e incurcata dar se verifica inca o data cat de varza e sistemul lor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinacsa spune:

Clau, chiar ca e varza la ei. Eu am descoperit ieri ca am doar hold pe o comanda din 16(ma rog e comanda unei prietene, dar platita cu cardu meu...)Ce sa inteleg?
Cristina

--

http://sysopconsulting.homeunix.net:8080/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

la mine comanda din 9 e tot pierduta...ma incurajez singura ca poate-poate va aparea (vazand ca mai sutn cazuri in care nu a ajuns) pt ca aia, fiind prima, contine ce vroiam musai sa iau si tare as vrea sa le primesc pt ca nici nu mai sunt disponibile acum :( Si sa dea naiba, daca iar incep sa ma conversez cu ei si imi "stric" si contul asta chiar ma baga aia la index dupa nume si adresa si nu mai fac alt cont. In rest astept 23, 27 si 29...
pt fetele ce au comandat cearceafurile: aseara am pus setul cytise, sotul meu e fff incantat ca sunt cele mai bune cearceafuri pe care le avem ca stau bine datorita elasticului. materialul e ok, nu va mai temeti de asta. la banii astia de la noi am putea lua numai seturile alea rare de vezi prin ele si plasticoase....sau nici pe alea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Cristina, isi vor lua banii!

Eu din 10 comenzi am/am avut dublu hold pe 8! Pur si simplu mi-au blocat suma de 2 ori. Pana m-am prins si am sunat la BRD si mi-au deblocat sumele pt banii deja fusesera debitati, pentru celelete sume pe care ei inca nu le-au luat din contul meu am de asteptat, BRD-ul cica nu are ce face! Halal! Ca eu aveam nevoie de bani ACUM nu peste 2 saptamani!

aissa, nu se poate sa fii chiar atat de ghinionista! Mie mi-a ajuns comanda din 10.01 acum 2 zile. Eu cred ca saptamana viitoare va ajunge si a ta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

Salut fetelor! Clau, despre ce serv.contencios zic astia? Ce ei sunt administratie publica? Numa' acolo poate exista serv.contencios (rezolva disputele sesizate, aparute ca urmare a unor acte ad-tive considerate a aduce prejudicii unora - asa stiu eu, sper sa nu ma insel ca atunci pic examenul pe care l-am dat vineri)
EDIT: asta pt. ca activitatea noastra de ad-tie publica e pe model francez in mare parte.
cristina d.
www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1" target="_blank">Motaneii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

www.gioie.it
34 euro taxa de livrare in Romanica dar au lucruri dragute.


Monikka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

miki, asa scrie pe scrisoare!
Retourenz ce cheque a:
LA REDOUTE-SERVICE CONTENTIEUX-BP 503-59059 ROUBAIX CEDEX
semnat: COMPTABILITE CLIENTS

oi fi tradus eu cu furculision dar contentieux ma duce cu gandul la contencios...

Cat despre examen sigur ai sa-l iei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

quote:
Originally posted by claujro

miki, asa scrie pe scrisoare!
Retourenz ce cheque a:
LA REDOUTE-SERVICE CONTENTIEUX-BP 503-59059 ROUBAIX CEDEX
semnat: COMPTABILITE CLIENTS

oi fi tradus eu cu furculision dar contentieux ma duce cu gandul la contencios...

Cat despre examen sigur ai sa-l iei!


N-ai inteles: contentieux e chiar contencios, insa nu prea stiu ce cauta o asa denumire la o SC. Astea-s de obicei pe langa primarii, prefecturi...

cristina d.
www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1" target="_blank">Motaneii mei

Mergi la inceput