Pitici de Ploiesti 7

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nana72 spune:

ce zi superba fetelor...ati fost pe afara cu puiutii?
noi ne/am plimbat pe la sala sporturilor.. tare fain a fost, ne e dor de vara.
Ami e o nazdravana.. la toata luma le spune "pa" si arata cu manuta, dar ce vede,, cere, nu stiu cum o sa ne descurcam la vara cand multi copii vin cu jucarii, ea vrea tot
in rest suntem bine noi, papam, ne jucam...
salutari la toate proaspetele mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voicu_bebi spune:

salut fetele,ce faceti?
medeea...ce face bebelina ta? pupici tie,Teei si bebelinei..
fetele as vrea sa va intreb unde pot face o ecografie de sarcina si cat costa? va pup

Anca..viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medeea76 spune:

Fetele, noi suntem tot mai linistite si fericite, Ana creste frumos, Tea o iubeste mult, al meu sot e super incantat cu trei fete in casa!
Gabi, nu mai sta stresata cu Tudor, ti-am scris si la subiectul deschis de tine.
Nana, hai pe la mine cu copiii, ai timp?
Voicu, esti insarcinata??? Zi repede! Eco recomand la Dr. Madalina Popescu, o gasesti la Judetean, la Panaceea si la GrafoMedica. La GrafoMedica e in jur de 1 milion ecografia, e bine sa mergi acolo prima data.

Medeea, mamica de Ana (14 februarie 2008) si de Tea (17 iulie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nana72 spune:

medeea
dar unde stai? am inteles ca stai la casuta.... pe unde?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voicu_bebi spune:

quote:
Originally posted by Medeea76

Fetele, noi suntem tot mai linistite si fericite, Ana creste frumos, Tea o iubeste mult, al meu sot e super incantat cu trei fete in casa!
Gabi, nu mai sta stresata cu Tudor, ti-am scris si la subiectul deschis de tine.
Nana, hai pe la mine cu copiii, ai timp?
Voicu, esti insarcinata??? Zi repede! Eco recomand la Dr. Madalina Popescu, o gasesti la Judetean, la Panaceea si la GrafoMedica. La GrafoMedica e in jur de 1 milion ecografia, e bine sa mergi acolo prima data.

Medeea, mamica de Ana (14 februarie 2008) si de Tea (17 iulie 2006)





neata fetele...ce faceti?
Medeea.. le pup si pe Tea si pe bebelina Ana ..sa iti traiasca fetitele ,esti o fericita !
am fost la dr. Nonea..si mi-a spus ca sunt insarcinata...sarcina fiind incipienta 4-5 saptamani ,si ma duc saptamana viitoare la ecografie , sa fiu sigura ca e bebe in burtica sa fiu mai linistita si ca totul este bine
am sa va anunt dupa ce fac ecografia ,sa va zic cum a decurs

Anca..viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nana72 spune:

fetelor a VENIT PRIMAVARA !!!
stiu ca bate vantul rau dar e frumos... noi am iesit un pic afara si daca a batut vantul. voi iesiti afar cu puii vostri?
in rest toate bune si o frumavara frumoasa tuturor
aaa, uitam am fost la un botez al unei fetite, o dulcica si o cumintica, repede mai trece timpul, nu-mi vedea sa cred cat de mititica era, asa ca... profitati din plin de fiecare perioada ca e tare frumoasa. Eu iubesc toti bebeii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medeea76 spune:

Gabi, Nana, ne-am mutat in Cartierul Mitica Apostol (Ploiesti Vest 3), suntem cam rupti de lume, dar tare imi place!
Voicu, ai fost la eco?
Eu mi-am plantat flori in peturi de plastic si abia astept soarele, sa le pun in gradina. Nu stiu de unde sa iau pamant pentru semintele de legume, ca in supermarket-uri gasesc doar pamant de flori, si ala nu e bun pentru semintele mele. Gradinareste cineva pe aici?
Ana a implinit azi trei saptamani, creste frumos si seamana leit cu sora-sa cand era mica. Incerc sa pun o poza cu ea, va pup.

Medeea, mamica de Ana (14 februarie 2008) si de Tea (17 iulie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medeea76 spune:

Gata, am pus o poza cu Ana in album.

Medeea, mamica de Ana (14 februarie 2008) si de Tea (17 iulie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamyMara spune:


MEDEEA ma bucur sa aud ca esti bine si ca ti-a fost mai bine decat mie. Sincer iti spun ca acum, din ce imi povestesti tu, eu nu inteleg deloc de ce tie Posea ti-a indus cu adevarat nasterea iar mie nu a facut decat sa imi faca calciu intravenos si sa imi chinuie colul. Nu mi-a rupt apa, nu mi-a facut nici o perfuzie, nici un medicament...NIMIC. M-a tinut in spital trei zile ca pe o idioata, cu calciu ala...Nu pot sa iti spun cum eram cand am ajuns acasa dupa 6 zile de spital...Vad ca tu esti bine si ma gandesc din nou, cat de anormala sunt. In spital nu am putut dormi DELOC, acasa cand am ajuns am inceput sa fac febra de oboseala. Lapte...cucu...de unde naiba sa mai faca organismul si lapte.
Spitalul...in aprilie nu pot sa iti explic ce era dimineata la baie (tot cu copilul in camera am stat si eu)...mi s-a spus ca spitalul a dat curatenia in arenda la o firma, si ca alea nu vin decat ziua. Asa ca de seara pana dimineata...nu trecea nimeni sa stranga din bai. Sunt furioasa si acum pentru ce era acolo.
Eh....dar sa trecem la altele mai vesele. Gaby78...ne vedem pe aici, ca pe celalat forum am vazut ca erau cam bizare personajele. Luna viitoare Mara face un anisor si deja ma gandesc ce sa dau de haleala la musafiri.
Cine prin ce parcuri o sa mearga cu bebeii? Poate ne intalnim ca eu una nu mai pot intre patru pereti...
Ah, am uitat. Am luat o excursie in grecia in mai. Plecam si cu Mara. Ceva opinii? Mergem cu masina noastra. Stam la bungalow pe plaja. Am emotii mari sa plec cu copilul asa departe...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nana72 spune:

Madeea imi pare rau ca nu am putut veni atunci... Ami dormea. dar sigur alta data ca noi suntem tare dornice de iesit. Am vazit poza Anei... mama ce mititica...am uitat ca si Ami era la fel de mititica... si mi se pare ca un baietel... cred ca acum e mare deja...complet schimbata
Amalia e bine, noi si ieri pe frigul ala a trebuit sa iesim un pic afar ca nu mai avea rabdare in casa tot timpul: mami pa, mami pa si statea la usa sa mergem "pa" Am iesit.
Asteptam vremea buna....
cam liniste pe aici.... nu mai povestiti nimic de puii vostri?

Mergi la inceput