La multi ani, braduti scumpi! (59)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Bubu, parca ai avut "mana" aurita!
Anunt cu fericire si mandrie ca de astazi fetita mea merge singura. A inceput mult mai tarziu decat Andrei (care a plecat singur la 9 luni) insa merge aproape perfect: nu merge pe varfuri ci pe toata talpa, are echilibru excelent , nu cade si ajunge cu succes unde isi propune. Ce mai, sunt in al noualea cer.

Oana, nazdravanul Andrei (18.02.2005) si Cristina (8.02.2007)

Comorile mele

Va astept la www.bijuterii-cadouri.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

quote:
Originally posted by Amaya

Bubu, parca ai avut "mana" aurita!
Anunt cu fericire si mandrie ca de astazi fetita mea merge singura. A inceput mult mai tarziu decat Andrei (care a plecat singur la 9 luni) insa merge aproape perfect: nu merge pe varfuri ci pe toata talpa, are echilibru excelent , nu cade si ajunge cu succes unde isi propune. Ce mai, sunt in al noualea cer.

Oana, nazdravanul Andrei (18.02.2005) si Cristina (8.02.2007)

Comorile mele

Va astept la www.bijuterii-cadouri.ro




Wow, felicitari!

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Bravo Cristinuca! Felicitari, ma bucur mult!

Tudor de Bestutza si Andrei de Kita, La multi ani, sa cresteti mari si sanatosi si cuminti, bineinteles!

Crinuta, eu am mp3, ascultam in metrou cand ma duceam/veneam de la servici, eu am multa muzica descarcata din retea, sotul se ocupa cu "aprovizionarea", o gramada de genuri si artisti.

Azi dimineata Vlad a venit la mine in dormitor, a vrut sa se uite la desene si eu tot ii ziceam "shssss, mai incet, doarme tati!", ii vorbeam in soapta, iar el zice "ti-am zis sa nu tipi la mine ca sunt mic!". M-a bufnit si rasul, mai ales ca-i vorbeam incet

Ieri am fost la City Mall, a fost un spectacol cu copilasi, cantau si dansau, niste clovni, face painting...dragut, dar multa lume...
Mai e si azi, cine vrea s amearga, de la 18 la 20.

Oana 29+ cu bb Stefan si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Bubu mic
Iubirea mea
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

LA MULTI ANI TUDOR SI ANDREI,SA CRESTETI MARI,FRUMOSI SI SANATOSI!!!

AMAYA,felicitari pt performanta cristinucai,de acum incolo sa te tii!!


ieri au venit cumnatii si socru cel zgarcit pe la noi,care nu i aduce nimic,niciodata lui cris.cumnatii i au adus bomboane,asa ca atunci cand au plecat,cris a tras concluzia cu voce tare//ana si marius sunt buni ca mi au adus bomboane,tataie e rau ca nu mi a adus niciun cadou//


21+cu bebe codrin si mami de cristian

Mami de Cris

Poze Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Multumesc mult fetele! Sunt tare fericita!

Oana, nazdravanul Andrei (18.02.2005) si Cristina (8.02.2007)

Comorile mele

Va astept la www.bijuterii-cadouri.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

La Multi Ani!

8 David Ran (Sara)
9 Tudor Constantin (Bestutza):
10 Andrei (Kita)


Bestutza, Kita, sa creasca repede feciorii si sa va aduca numai bucurii!

Shobo nastere usoara si BB sanatos!

Amaya La Multi Ani pentru Cristina si felicitari pentru ca merge singura! Ce repede trece timpul, nu imi vine sa cred.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

quote:
Originally posted by Lali

Am o intrebare pentru voi mamici: nu stiu cum sa reactionez in urmatoarele doua situatii:
In momentul in care il cert pe Dragos pentru ceva ce a gresit se intampla ca el sa asculte cearta cat asculta, apoi sa vina la mine si sa imi zica cu un zambet smecheresc pe fata "mama, tu esti dlaguta ! te iubesc !" mie mi-e foarte greu sa il mai cert, ma topesc instantaneu, dar, daca devine o practica, fiecare cearta ramane fara efect !
A doua situatie este urmatoarea: cand este obosit (de obicei din cauza ca nu a dormit bine noaptea sau la pranz la gradi) il ia pe "nu" in brate si nu ne mai putem intelege cu el. De exemplu :
ia-ti haina, el: nu !; hai sa plecam, el: nu !; tine-ma de mana ca traversam strada, el: nu !...etc. Zau daca stiu ce sa fac, il cert fara succes, ii explic fara succes. Cand e obosit nu mai reactioneaza si eu nu stiu ce sa fac. Sa las dupa el sau sa ne certam inutil ? Cand nu e obo, e OK, ne intelegem cu el fara probleme...




Eu cind Vladut ma supara, spun ca m-am suparat si am plecat de linga el. (asta si pentru ca uneori ma enerveaza rau de tot, plec sa ma calmez). Ne impacam daca da de inteles ca nu mai face. Si daca nu face ce ii spun eu, ii zic ca daca el nu face ce il rog eu pe el nici eu nu am sa fac ce ma roaga el. Mi se intimpla sa ii spun ca ii iau ceva sau ca ii dau ceva, si intotdeauna ma tin de cuvint. Citeodata plinge, il iau in brate sa se linisteasca dar ma tin de cuvint. Ce trebuie trebuie.

Cam dupa ce vine de la bunici e plin de figuri, dar dupa citeva zile ii trece.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

quote:
Originally posted by tomasa

V.Erica, ne-am mutat in proportie de 80% cu un chin imens...sincer, nu stiu daca as mai lua-o de la capat, sigur nu fara firma de mutat si fara firma de curatenie...dar, din pacate, asta a fost situatia, nu ne-am permis aceste lucruri care nu erau fitze ci necesitati absolute as spune, la ce volum a fost. Deci mobila este mutata toata si lucrurile in saci, dar mai trebuie despachetate, asezate, nici deplin curat nu este inca. A fost efectiv oribil de greu, grea e si naveta intre locatii, ele fiind foarte indepartate (Dristor-Mogosoaia). Sambata va fi probabil prima noapte in casa noua. Ne mai lipsesc inca multe lucruri, nu am aranjat deloc curtea, nu avem gardul si nici bucataria (asta imi trebuie fff repede pt. ca Tudor trebuie sa manance hrana calda zilnic si nu-i pot lua de la "impinge tava" din supermarket, de asemenea eu alaptez exclusiv, asa ca...). Un lucru care ma supara iarasi este ca va mai dura cam 2 sapt. pana vom avea balustrada scarilor si e periculos cu copil mic si fara balustrada, asta va necesita o atentie permanenta din partea noastra fata de Tudor. Dar nu disper, incet-incet le vom face pe toate, esential este ca greul a fost trecut si avem o viata inainte pt. a pune lucrurile la punct.



Irina, felicitari! Ce a fost mai greu a trecut, de acuma o sa va aranjati incet incet. Si cred ca a meritat . Sa povestesti cum a fost prima noapte in casa cea noua!

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Fetelor am primit un mesaj de la Shobo!! A nascut-o azi la 12.45, dupa un travaliu fulger pe micuta Ana Maria!!! Si mama si beblusha sunt foarte bine!!! Sa mereu fericita si sanatoasa !!!! Felicitari parintilor si o asteptam pe dana acasa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:



La Multi Ani!

Cristinuca (Amaya)
David Ran (Sara)
Tudor Constantin (Bestutza):
Andrei (Kita)


Mergi la inceput