Fulguleti de nov-dec-2006 (146)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns shoshika spune:

Adinazot, atat de repede adoarme Alessia? Pai, eu daca plec din camera cat Tudor nu doarme, iese mare razboi!! Ce misto de voi!! Si noi ne bazam foarte mult pe baby phone. Destept cel care l-a inventat...
Madaluta, Tudor nu doarme cu noi in pat... Decat foarte rar, cand suntem plecati si daca nu avem patutul cu noi. S-a obisnuit sa doarma singur in patut si e evident ca nu se odihneste daca nu e singurel... Si nici eu...
La inceput am dormit toti trei in dormitor. El in patutul lui, evident. Incet, incet tati s-a mutat pe canapea in sufragerie din cauza programului de la serviciu. Trebuie sa se trezeasca la ore foarte matinale. Incet, incet m-am mutat si eu pe canapea langa tati. Si uite-asa sta imensitate de pat in dormitor... gol! Iar noi ne rupem spatele pe canapea... canapea care nu stiu cat o sa mai reziste saraca.
V-am intrebat cum e mai bine pt ca nu stiu daca e bine pt el totusi sa doarma singur in camera, desi e evident ca se odihneste destul de bine (eu am renuntat sa mai intru noaptea sa dorm cu el pt ca ma culc foarte tarziu si ma aude imediat; decat sa-l trezesc la 1, 2 noaptea si sa mai adoarma pe la 3, 4 am preferat varianta canapea...)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shoshika spune:

Dia, asa e si Tudor. Exact asa! N-am vrut sa-l obisnuiesc sa doarma cu mine (desi mor de drag sa-l simt langa mine). Doar in perioada in care-l alaptam il luam langa mine daca se trezea prea devreme si dormeam amandoi pana dimineata. Nu va pot spune cate trante a luat mititelul... :(( De-asta sunt si foarte stresata daca-l iau cu mine in pat si prefer siguranta patutului...
Multumesc pt raspuns!
Ce tare e Oana! M-am distrat copios cand am citit cate face! Bravo! Ce fetita mare! Si desteapta pe deasupra! :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


shoshika
e imposibil sa mutati patutul in sufragerie, in locul canapelei cu pricina, si voi inapoi in dormitor?
ianis nu putea dormi cu noi, in deplasari era jale daca nu duceam patutul... in plus avea somnul f sensibil, la orice zgomot cat de mic se agita... si pt ca atunci stateam la 2 camere... sufrageria a fost rearanjata sa se simta bine. si aia a fost camera lui 2 ani pana ne-am mutat la casa.



Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis


www.helpsonia.com/" target="_blank">Pentru Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shoshika spune:

Daphna, iti multumesc si tie pt raspuns. Deci nu suntem noi iesiti din comun ca dormim separat, nu?
Donia, te cred ca ti-e greu sa-l muti pe Cristi, mai ales ca-l alaptezi. La noi s-a intamplat in timp. Si sunt scuzata... m-am dus langa tati...
Ziggy, iti multumesc pt raspunsul cu dormitul!
Danutz, asa e si la noi. Avem 2 camere, iar dormitorul a devenit camera lui Tudor. Mi-e groaza cand avem musafiri si trebuie sa dormim in dormitor cu el. Stiu ca vom avea noapte grea.. Mai ales ca tati mai si sforaie...
Dbunny, ce misto ca a venit mama ta! Esti o fericita! Sanatate multa lui Dani!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shoshika spune:

Desiree, ai dreptate! Trebuie sa fac ce simt! N-are nici o legatura cu moda! Si asa am si facut. Am simtit ca e mai bine sa dorm langa sotul meu la un moment dat. Mai ales ca Tudor nu se mai trezeste noaptea decat foarte rar.
Intrebarea mea a venit intr-un moment in care m-am chinuit foarte mult cu el pt ca s-a trezit plangand pe la 12 noaptea si-a mai adormit la 2. In toata perioada asta am incercat tot ce m-a dus capul sa-l linistesc. La un moment dat chiar am amenajat patul mare sa dormim amandoi. Nici o sansa!
De-asta v-am cerut si voua parerea. Bineinteles ca m-am gandit... daca s-o trezi urland pt ca nu ne simte aproape?! Mama nebuna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

desiree, cunosc viena , o minunatie de vizitat si de mers la shopping ... nu asta e problema... oana nu are rabdare sa stea nici macar in carucior daramite la o cafenea sau pe o terasa, in magazine nici atat, deci vom bantui de manuta ceea ce e f greu sa fac singura o zi intreaga ... f greu ar fi si sa o duc intr-o camera de hotel si sa ne ingesuim acolo o parte a zilei cand ei nu-i ajunge un apartament de 3 camere maaare... nici nu stiu... mi se pare f greu sa merg cu ea intr-o camera de hotel, asta unu la mana... doi la mana: ar insemna sa ii respect programul de somn si sa ma intorc la pranz cu ea in camera pt somn ceea ce inseamna ca nu pot pleca f departe de hotel (ea nu doarme in carucior... de fapt ce sa mai, ea nu sta in carucior )... masa ar insemna sa i-o dau de la borcanel (ar putea constitui o problema numai cu masa de pranz, care e obisnuita sa i-o fac eu, in rest se da pe brazda la borcanele)... dar n-ar fi o calamitate, ca nu moare de foame in 5 zile... hai ca am batut campii, dar ideea e ca nu stiu ce fac cu ea o zi intreaga prin viena, ca nu ma pot plimba 10 ore cu copilul de mana (carucior scos din calcul), iar in hotel o apuca jalea, ca de altfel oriunde in spatiu mic ... sa vad, poate mai corup vreo prietena sa vina cu noi in perioada aia si am ajutor :)
in alta ordine de idei, am vazut poze, sa stapaniti sanatosi camera cea noua, iar octavian sa doarma in patutul lui... la un moment dat :)... chiar s-a entuziasmat de camera?

chinico, cum a fost la control? e bine bea?

donia, bea cristinel lapte?

raluca, mi-au placut mesajele tale, hai mai intra si povesteste de adinuta mai multe

azi am cumparat si am instalat un cort pt oana in sufragerie (de la ikea)... mamaaa ce mai copil entuziasmat am avut, a fost de-a dreptul incantata, si-a dus papusile si cainii in cort, si-a inchis usa si s-a uitat la noi prin vizoarele alea sau ce-or fi :), s-a bagat in cort de 1000 ori, si era sa n-o mai culcam (sau poate in cort reuseam mai usor )... na, bucurie mare, ce sa va mai zic... nu ma asteptam, dar i-a placut la maxim, asa ca va recomand cu caldura sa achizitionati unul (daca nu aveti deja)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

dbunny, deci ai ajutor, huh? a venit mama ta? cum mai e dani? si e cu oki sau nu?

adinazot, vazut poze, sunteti frumoase amandoua... cine v-a facut pozele? tati? :) mi-a placut tare poza aia cand iti indesa Ale niste baterii in gura

teutz, mi-am adus aminte ca tu ai fost zgarcita cu pozele in ultima vreme, ai pus tare putine.... hai mai baga ca vreau s-o mai vad pe alexia

fetele din bucuresti, intrebare: se gasesc la ikea sigurante pt dulapuri si pt sertare, sa nu poata fi deschise? ca au fost niste prieteni la ikea in budapesta si n-au gasit decat din alea care necesita gauritul mobilei pt instalare.. din alea cu suprafata adeziva chiar nu sunt? si inca una: vreau sa-i iau oanei o masa si scaune din gama mamut ca sa stea sa mazgaleasca, ca nu are unde si sta in 4 labe pe covor... azi s-a cerut saraca in scaunul de masa pt operatiunea asta ... si intrebarea este: e mare de tot pachetul care contine masa? ca as ruga pe cineva sa-mi cumpere, dar nu stiu dc gasesc pe cineva sa-mi aduca pachetul dc e f voluminos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shoshika spune:

Deny75, iti multumesc pt raspuns!
Multumesc, Teutz! Dar ce baby phone aveti de le-auziti respiratia la copii? Sau am inteles eu gresit? La al meu se aude doar cand face zgomote un pic mai puternice. Apoi se opreste. Ca un walkie talkie... Nu stiu cum sa explic...
Yagmur, ce mare s-a facut Denis! Frumos baiat!!
Dbunny, ne faci vreo surpriza??
Luciaro, iti multumesc pt raspunsul legat de dormit!
Roxanica, multa sanatate lui David!
Sbogdana, sa va traiasca verisorul/nepotul!!
Asiza, iti multumesc pt raspuns. Nici Tudor nu adoarme daca plec de langa el. Plange. Inseamna ca ma vrea langa el? Nasoala treaba! Te pup si eu!
Flore, bravo ca te-ai distrat! Ce tort frumos! Ce sarbatorita frumoasa! Ce familie frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shoshika spune:

Bambo, nici Tudor n-are camera lui. I-am pus patutul in dormitor si noi ne-am retras gratios...
Multa sanatate Antoniei!
Apropos,nu noi avem nepotel "proaspat", ci Sbogdana.
Ruxandra, foarte frumos ai povestit tu despre experienta americana! Vreau si eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeu! se vede ca te invidiez??!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shoshika spune:

Madaluta, intrebai de somn... Tudor doarme foarte putin ziua. Adoarme pe la 12, 1 in jur de 2 ore. Maxim 2 ore si jumatate. A avut o perioada cand mai dormea si dupa-amiaza jumatate de ora, dar asta se intampla asta toamna cand ieseam la plimbare si-si facea somnul in carut, la aer. Acum vad ca a renuntat la somnul asta. Seara adoarme pe la 9, 10, 11. Depinde de chef. De obicei e foarte obosit. Si se trezeste pe la 9 dimineata...
Sper ca s-a inteles ceva...

Mergi la inceput