Fulguleti de nov-dec-2006 (146)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

dianarus, da, desenez cu Roxana si imi place, sa stii. In mod special cand pictam cu pensule... e atat de relaxant si plus ca mereu mi-am dorit sa am talent la desen, dar se pare ca Roxana deja m-a depasit de mult Totusi ma tolereaza pe langa ea...
Ce idee buna, de mult mi-am tot propus sa plantam si noi ceva, trebuie sa planuiesc mai serios.
Cu bagheta ce-a facut? Nu te-a transformat pe tine?

roxanica, nici Cristi n-a luat antibiotic in laringita, dar mai apoi a facut otita, complicatie a laringitei, si a trebuit antibiotic.
Si desigur ca nici Cristi nu statea sa ii pun masca pe fata, ne-am cam chinuit cu el, dar mai apoi s-a obisnuit si o tolera... nu ca ar fi iubit-o, dar macar statea destul de linistit. Eu il tineam in brate ca pe bebei, mai precis pe bratul meu stang, cu mana lui dreapta cumva ma imbratisa pe mine, iar mana stanga i-o tineam cu mana mea stanga... si in felul asta nu mai ajungea cu mainile la masca. Ma rog, sper ca se intelege explicatia...

Yagmur, ce frumos e Lucaaa! Ti-am zis eu ca iti seamana

bambo, Ruxandra inca mai sta pe la noi vorba vine, pe continentul nostru mai bine zis. Eu de abia astept povesti noi de la ea.

flore, ce petrecere faina, se vede ca ai trait din plin fiecare moment.





Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

NistePOZE,ca sa nu ne uitati

Noi acum lucram la o schimbare de program de somn,pana acum Ale dormea de doua ori pe yi,doar ca a doua oara se intampla sa se trezeasca tot pe la 7 seara,si va dati seama la cat adormea apoi nopatea...Asa ca nu o mai lasa sa doarma dimineata,papam de pranz mai repede,si pe urma somn,o data pe yi,ca sa se culce seara ca oamenii normali

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)

"Life can give you a hundred reasons to cry,but you can give life a thousand reasons to smile"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:

Am vazut poze cu LUCA o minunatie de barbatel,e un scump si un grasunel,spune tu YAGMUR nu merita tot ce faci tu pt.el,nu-ti trec toate cand te uiti la el????????
FLORE super pozele,te-ai distrat nu gluma,si pitica e o scumpa,asa sta si David al meu in cap dar cu conditia sa te uiti printre cracii lui,iar el rade de se prapadeste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

adinazot, sunt excelente pozele, atat dragoste transpare din ele! Frumoaselor!
Si eu i-am schimbat programul de somn lui Cristi, ca noi trebuie sa tinem cont si de programul de scoala al Roxanei... daca ar fi dupa el probabil ar adormi mai devreme la al doilea somn de peste zi, insa trebuie sa reziste putin mai mult, dragul mamii.

Gata, Cristi doarme, eu ma duc la Y&R.



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

program de somn: seara culcare pe la 23-23:30, trezire dimineata la 10-10:30, somn la pranz pe la 13:30 pana la 15:30, uneori pana la 16... si ata... doar un somn pe zi, dar ma declar multumita ca-l are si pe ala, ca intr-o vreme avea 2 somnuri de 30 minute si se culca la 1 noaptea ... asa ca acum ma consider fericita si cu un program echilibrat de somn

roxanica, super povestile lui david, mai ales aia cu rata

ruxandra, valeu si valeleu... deci tu te inmoi in ocean si mie mi-au picat azi urechile de frig si de vant?? moamaaaa ce te mai invidiez... lasa ca poate dupa al doilea copil merit si eu un trip in state in toiul iernii ...

pana una-alta, ne-a invitat sotul sa mergem in martie cu el la viena la un congres... 5 zile, hotel de 5 stele , viena .... sa ma duc, sa nu ma duc? e vorba sa mergem cu oana, evident... mi-e cam groaza de drum... si de faptul ca voi bantui prin viena toata ziua de una singura cu oana ca el va fi la congres... sa ma duc? sa nu ma duc? [omulet care rupe petale...]... astept sugestii ca-s in ceata.. rau...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

quote:
Originally posted by Dia1609
,
pana una-alta, ne-a invitat sotul sa mergem in martie cu el la viena la un congres... 5 zile, hotel de 5 stele , viena .... sa ma duc, sa nu ma duc? e vorba sa mergem cu oana, evident... mi-e cam groaza de drum... si de faptul ca voi bantui prin viena toata ziua de una singura cu oana ca el va fi la congres... sa ma duc? sa nu ma duc? [omulet care rupe petale...]... astept sugestii ca-s in ceata.. rau...

Dia de Oana 29.11.06

"Da aripi unui copil, dar lasa-l sa invete singur sa zboare" Marquez




tu cred ca glumesti, nu? auzi la ea, rupe petale! Dia, daca iesi in Viena iti spun eu cu mana pe inima ca nu te vei plictisi! chiar vei cere prelungire ca nu ai apucat sa vezi tot! sincer, este de vis, cand obosesti gasesti cafenele si restaurante (unde obligatoriu au loc de nefumatori si scaune pentru copii) la 10 metri o bucata!Zau asa, e o frumusete, merita!


Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deny75 spune:

tema
Se scoala la 9.00,la 12.30 baga o repriza de juma de ora somnic apoi mai serveste o portie zdravana de la 14.30 la 17.00-17.30 si apoi imi spune noapte buna pe la 22.30.Peste noapte doar maraie cu ochii inchisi atunci cand ii este sete.

Desiree,vazut si placut mobila lui Octavian. Sa o stapaneasca sanatos.

Adinazot,vazut si pozele voastre

Ruxandra astept si alte povestiri de pe acele meleaguri.

Dbunny,sa fie cum vrei tu.

Yagmur,vazut si pozele cu Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:



am uitat pe cineva si era important. aseara (pe la miezul noptii mai precis) ma gandeam la bea si un anume control ce urma sa-l faca acum cateva zile. chinico???




Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis


www.helpsonia.com/" target="_blank">Pentru Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

quote:
Originally posted by Donia

dianarus, da, desenez cu Roxana si imi place, sa stii. In mod special cand pictam cu pensule... e atat de relaxant si plus ca mereu mi-am dorit sa am talent la desen, dar se pare ca Roxana deja m-a depasit de mult Totusi ma tolereaza pe langa ea...
Ce idee buna, de mult mi-am tot propus sa plantam si noi ceva, trebuie sa planuiesc mai serios.
Cu bagheta ce-a facut? Nu te-a transformat pe tine?




Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.



i-am cumparat acuarele tempera (de-alea crema) de cand avea 1 an :))
si pensule! desi clar, abia acum am inceput sa pictam. dar am maaaari probleme... are 2 maini stangi ca tata-su'. nu reusesc sa-l invat sa respecte un contur, sau sa nu apese prea tare (rupe varful la creion, gaureste foaia cu pensula cand 'picteaza').
chiar ma intreb... cum sa fac, va invata vreodata? nici nu are rabdare... desi incerc sa-l atrag, sa-l provoc, il laud, nu ii spun ca e aiurea ce face...
eu nu-s cine stie ce talent, dar in copilarie imi placea la nebunie sa pictez si sa fac colaje si chestii de-astea, gen lucru manual. de abia astept sa fac si cu baietii mei. sapt trecuta mi-am cumparat si o carte, 'cartea micului artist' edit.teora. are sute de ex. de chestii ce le pot face copiii de 6-7 ani, sa zicem. ce-i drept, cartea am luat-o pt mine :))) nu m-am putut abtine.

cu bagheta... acum avem 2. prima i-a ramas lui marc, care o tot pocneste... lui ianis i-am facut una mai mare. taiat carton in forma de stea, lipit in varf la un bat, imbracat totul in staniol de bucatarie si pictat steluta cu sclipici aderent (tocmai m-am aproviziotnat). e super-incantat. 'mami, te transform in ... leu' 'hocus-pocus' si mami tre sa raga ca un leu...

scuze, mi-a cazut bine sa detaliez...



Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis


www.helpsonia.com/" target="_blank">Pentru Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

YAGMUR,ce dragut e Luchita,scump foc!!!
FLORE,ce faine-s pozele,ce fericita arati si ce scumpa e printesuca ta!
VA pup,noapte buna mamici si fulguleti!

DONIA

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)

"Life can give you a hundred reasons to cry,but you can give life a thousand reasons to smile"

Mergi la inceput