SUPERDIETA - editia 2008 - cap. 15*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

OK , zi care e baiul?



Aida
POZE
Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Isa_Cris spune:

Bretonica, draga mea...oamenii mai trebuie sa meraga si acasa de la munca! Si pe drum...chiar n-am cum sa scriu!
Eu cu foamea...stau bine! Adica nu pot sa ma plang! Cand ma ia...bag o cana de ceai si / sau un fruct! Si pe langa astea, ma apuc de alte treburi si uit ca mi foame!
Si hai nu fi rea! eu o sa ma opresc sa o ajut pe Aida sa mearga mai departe! Tu fugi inainte daca vrei...ca pe urma fugim dupa tine!

Va pup!


Noi doi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Isa merci mult de sustinere

Eu tot nu inteleg unde sunt celelalte fete. Ce faceti dragelor? De ce nu mai scrieti nimic?



Aida
POZE
Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralumat spune:

Eu sunt aici, cu ultimul mesaj pe ziua de azi. Apoi "shut down" la PC si ma indrept catre jobul de mamica.
Azi am fost cuminte, nu de alta, da ma ustura spatele de la atatea bice . Asa ca pana acum ma mandresc cu aproape 2,5 l de apa, un mar, jumate de pomello si vreo 3 bucatele de peste. Acasa ma asteapta niste ciorbita de spanac si o mancarica de varza fiarta la oala cu presiune.
Tare bine e la serviciu, aproape ca nu reusesc sa mananc din chestiile permise. Mai greu va fi in deplasare- ore intregi pe tren, plictiseala, nema rontaiala, nema fumat.....lasa ca supravietuiesc eu. Noroc cu lactatele si pestele, banuiesc ca-mi voi lua niste iaurt de baut la mine (e de la Zuzu cu 0,1), iar la restaurante, peste cu salata si salata cu peste .
Va pup, o seara placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda spune:

helaaau helaaau....hop si io. credeati ca ati scapat? nooo. ma pregatesc de lansare

deci ma reintorc rotunjoara rotunjoara pentru batalia finala. de-aici nu mai plec pina nu ajung unde vreau. slabit eu pina la craciun, dupaia dezastruuuu....fo bineee. dar simt ca ...mi-am facut plinul pe tot anul asta la dulciuri....si la altele :))

cind aveti zi de raport? huuuh? sa nu ziceti ca maine, ca nebunesc. mai vreau o zi de pregatire. vreau sa ma las si de tutun. incercarea o fi grea. noroc cu voi c-o sa ma suportati

promit ca maine va citesc cap coada sa vad ce-ati mai realizat intre timp si imi iau avant si la cintarire. ca n-am facut-o de la craciun dar blugii astia de pe mine nu mint. hai va tzuc.






Anda, mami de Ed

Viata
Pasiunea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violetik spune:

Anda, bine ai revenit!! ( asa, am inteles eu bine, ai mai fost pe-aici da?) Uite ca ai o zi de rezerva, caci raportul se da miercuri.
Ralumat, rontaie si tu morcovi in tren, numai sa nu fie in permanenta c-or zice lumea ca esti, iepure
Bretonica, da' chiar nu mi-e foame deloc acum. Mai bag cite un laptic caldut si trece orice, si e biiiiiineee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

anduta scumpa , noi tot miercuri dam raportul ... asa ca mai ai o zi de eala ... si nu ma baga la idei , ca eu cand am inceput dieta nu am reusit sa imi fac cele 2 placeri ca sa nu mai zic in timpul dietei
Si eu abia astept sa raportul de miercuri ... eu sper sa ajung la IMC 29,9 , adica la supraponderali.

Zau ca am luat-o razna rau.
Hai



Aida
POZE
Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bretonica spune:

bine fetizele...pot sa bag si 100 la ora..ca nu am cum sa o ajung pe aida...asa ca fa bine si nu te impiedica,ca pina sa ajung la tine sa-ti dau o mina ,mori de foame,asa lunga e strada de facut...pupicuzzeeeeeeeeeeeeeee

"Rabdarea este amara, dar fructele ei sunt foarte dulci"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Eu asa m-am gandit. Ca indiferent de greutatea de miercuri dimineata , de miercuri o sa incep sa bag laptele , pestele si oua cat cuprinde. Nu de alta , dar joi am zi foarte grea si sper sa nu intru cu masina in copac sau sa lesin pe drum sau mai stiu eu ce din cauza stresului.

Asa ca fetelor nu ma mai urmariti e mine , nu de alta , dar am dat-o de multe ori in bara . Mai bine va stabiliti fiecare telurile mai apropiate , dar trebuie sa fiti realiste ...

la toate si spor la slabit!



Aida
POZE
Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bretonica spune:

IN SCHIMB TE URMARESC SI CUM...AM DRUM LUNG DE FACUT PINA LA TINE..SA SPERAM NUMAI CA VA FI MEREU VREME BUNA...NU ESTE USOR PTR NICIUNA SUNT SIGURA,MAI ALES ATUNCI CIND VEZI CA STAGNEZI,DAR MA GINDESC CA ORICUM SUNTEM FERICITE CA NE AVEM UNA PE CEALALTA SI NE DAM CURAJ...ASA CA FACI BINE CA-TI BAGI PESTELE SI LAPTELE DACA STII CA AI NEVOIE DE PUTERI,INCETISOR SE VA AJUNGE LA CE TEL TI-AI DORIT...SI EU DE JOI IMI BAG PESTELE,OUALE SI IAURTUL...NU CA AS AVEA NEVOIE DE PUTERI,DAR MIE MI FOAME INTR-UNA,ASTA E PROBLEMA MEA,IAR EU IAURTUL IL IUBESCCCCCCC...doamne,domane...greu la deal cu boii slabi...habar nu avezi ce frica mi-e de ziua de raport,chiar daca am fost cuminte,dar mi sa nu fiu prea dezamagita ca am slabit prea puzin..mai este numai maine la mijloc...

"Rabdarea este amara, dar fructele ei sunt foarte dulci"

Mergi la inceput