Strumfi de iulie-august 2007 (51)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Petra, grozave pozele! Acu zi drept c-ai vrut sa-ti retraiesti copilaria si te-ai clonat in Alma mica! Noi n-avem carut ca tine sau scaun la fel, dar basmalutze ca Alma neaparat gasim pe undeva! Sunt mortale!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

quote:
Am o intrebare: cand i-ati pus pe strumfi in sezut? Fetita mea are 5 luni jumate si dr. mi-a spus sa n-o ridic intre perini decat la 6 luni. Ea ar vrea sa se ridice, cand ii dau mana se ridica in sezut dar n-am lasat-o sa stea mai mult de cateva secunde.Am vazut ca bebelusii vostri stau toti in sezut si ma intreb Oare trebuia sa o pun mai repede in fund?
Cris mamica alexandrei



Mesajul ii apartine lui cris_ales si e din capitolul trecut, cred ca a fost moderat si a aparut mai tarziu.

Cris, nici eu n-o tin pe Una intre perne, dar mai sta in fundulet la mine in brate sau pe genunchii mei. Cateva minute nu cred ca-s o problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musetto spune:

Ame, welcome back! Ma bucur ca totul merge spre bine, multa sanatate sotului! Si cand ai timp, mai asteptam listute cu intrebari, ca ne placeau tare mult .

Petra, oauu, ce asemanare cu micuta Alma ! Vad ca ne faci pe toate sa scotocim dupa poze vechi .

Alexi22, imi pare rau ca Giulia are otita. Dar bine ca macar ai depistat cauza. Multa sanatate puiului tau, uite un pupic de la mine , sa ii treaca repede boala si sa fie iar vesela si jucausa.

Stefania, la multi ani pt micuta Catarina !!!!

Simo, de ce nu scrii mai des? Imi placea mult sa te citesc pe vremea cand eram gravidute :)

Lia, lasa depresia deoparte! Cand te mai apuca, vino repede pe forum, sa stii ca pe mine asta m-a ajutat cel mai tare.

Carla, ai fost durere la faza cu sanii si doctorita .

Vivela, faine bancurile...

mami de Sonia Elizabeth (4 august 2007)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

quote:
Originally posted by aylin_tarcan


mychy, ce tari suntem! mai zi ce iti mai iei!




neste prezetvative fosforescente! te bagi>???????????

*mihaela*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

quote:
Originally posted by mychydutza

quote:
Originally posted by aylin_tarcan


mychy, ce tari suntem! mai zi ce iti mai iei!




neste prezetvative fosforescente! te bagi>???????????

*mihaela*





Ha, ha, ha, de ce?

Mamica celor doua printese, Ilinca (26.07.2007) si Alexia (27.06.2000)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

quote:
Originally posted by mychydutza

quote:
Originally posted by aylin_tarcan


mychy, ce tari suntem! mai zi ce iti mai iei!




neste prezetvative fosforescente! te bagi>???????????

*mihaela*






Lavi si Lorina Maria (5 iulie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lialuminos spune:

HELP!!!
Fetelor, dati-mi un sfat! Bebele meu are nasul infundat de noaptea trecuta, i-am pus ser fiziologic si l-am curatat la nasuc, dar se trezeste din ora in ora si plange in hohote. Nu mai stiu ce sa ii fac, abia se linisteste in brate, dupa ce mananca putin.
De ieri am inceput si diversificarea, cu supica de legume si am vazut ca tot vomita... sa nu ii mai dau?
Febra nu are ziua a fost vioi, dar marait... o fi din cauza dintilor? Exista vreo legatura intre nas infundat si dinti?
Vreau o parere......

Lia, mama lui Andrei-Alian (24.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

lialuminos eu cred ca ar trebui sa mai amani diversificarea. poate vomita ca are rosu in gat. trebuie sa-l vada un pediatru.
eu stiu ca nu e nici o legatura intre nasuc infundat si dintisori.
si andra e tare maraita si roade tot. cred ca o sa ii iasa si ei dintisorii. eu cu diversificarea mai astept.
sanatate multa lui andrei, iar tie multa rabdare pana se face el bine/

nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Lialuminos, cum spunea si nma, ar trebui sa te opresti cu diversificarea pana ce starea bebelusului e ok, aveasta facandu-se in perfecta stare de sanatate. Consulta medicul pentru nas infundat si nu uita ca secretiile ajung in gat si pot provoca neplaceri si acolo. Sanatate!

Mamica celor doua printese, Ilinca (26.07.2007) si Alexia (27.06.2000)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Neata! Dau o tare, ca mie tare imi mai trebuie

Alexi sanatate multa Giuliei

Petra perfecta asemanarea



Lavi si Lorina Maria (5 iulie 2007)

Mergi la inceput