Strumfi de iulie-august 2007 (50)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Salut.


Io cantar n-am, dar poate ca e mai bine, ca m-as enerva cumplit pe mine. Bine, stiu ca nu am vointa - meteahna veche, sa zic asa - dar acum parca am facut in ciuda. (oare cui???) Am mancat dulciuri cu nemiluita. Asa ca, va rog, pe mine puneti-ma la panou la: Asa nu. Pana una-alta, imi pun eu o bila neagra la semnatura.


Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan si Victor


"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

poze noi cu elisa in albumul "6-7 luni" si cel nou "7-8 luni" pentru cine are rabdare ca-s tare multe,mai ales cele de sarbatori...
http://picasaweb.google.com/elisutza
ma duc sa citesc din urma


alina mamica bulinei Elisa (20 iunie 2007)

povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Iaca si bila

Mi-e de mor, dar...o merit!!!





Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan si Victor



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

In alta ordine de idei: avem al doilea dintisor. Si, desi a iesit de alaltaieri, este in continuare agitat si nervos. Si nu vrea sa stea decat la san. (ghicici unde e acum, cand scriu?) Ca sa nu mai spun ca nu adoarme decat la san si, de cand cu dintii, ar sta toata noaptea cu tzatza in gura. Sper sa pot sa il dezobisnuiesc. Sper. Nu stiu cum sa fac, sunt cam speriata, ca nu vreau sa continuam asa. Intr-un timp statea cu suzeta, acum nici nu vrea sa o vada, o scuipa asa, parca cu ciuda. Deci, daca aveti sugestii si pentru problema noasta, pls...

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan si Victor



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

ioana, ai dreptate, pe net gaseam raspunsuri mai bune. parca nu ar fi facut o facultate, zau!
stiam eu de ce nu am mai calcat pe acolo de ani si ani. pentru concediu medical am mai fost in timpul sarcinii. pe 29 vine dl. ioana la medicover?

pai asta ziceam, ca era updatata!

Petra cu mica broscuta Alma (20.08.2007)

broscuta gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Petra, la ce policlinica mergi? Sa stim sa evitam .

Monica, nu te stresa cu ordinea si curatenia. Si eu sunt singura toata ziua cu bb si nu prea apuc sa fac mare lucru prin casa. Singura indeletnicire relativ constanta e datul cu aspiratorul, si nu din alt motiv, cat ca e par de-al meu PESTE TOT . In rest, doar cand doarme bb mai apuc sa spal si eu vase si sa mai spal o chiuveta, dar mai mult in week-end, cand e si sotul acasa si mai sta el cu David.

Si apropo de cazut parul, mai fetelor, cat ne tine? Ca la cum imi cade mie, ar trebui sa ma orientez catre o peruca frumoasa . Zau, ma sperii... sunt zile cand nici nu ma pieptan, il aranjez cu mana, ca daca bag peria e jale. Oricum, sunt disperata ca gasesc par peste tot, si cel mai mult ma streseaza cand vad la bb in manute.

_
Gabi, mami de Davidush (02.09.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

oana, pai nu stiu ce sa zic ca la noi e invers. nu vrea la tzoanca! de azi dimineata tipa de somn, dar nu vrea sa se culce neam! pai un copil normal luat in brate, pus la tzatza ar dormi. ea tipa. dar.... felcitari pentru dintisori! la mai multi, mai repede, ca sa scapi!

Petra cu mica broscuta Alma (20.08.2007)

broscuta gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_ales spune:

Cum reusiti sa slabiti, si ma refer aici la mamicile care alapteaza?
Eu, daca nu mananc mult si consistent raman fara lapte, am patit-o si imediat ce am reinceput sa mananc am avut din nou lapte. Mi-as dori sa slabesc ca sunt cu vreo 12 kg in plus si simt ca in fiecare zi se mai depune ceva.Mi-as dori sa intru din nou in hainele mele, nici nu vreau sa-mi cumpar haine marime mare ca mi-e teama ca o sa ma lenevesc o sa zic ca-s frumoasa si asa si n-o sa mai am ambitie sa slabesc.
Deci voi cum faceti?

Cris mamica Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

quote:
Originally posted by Vivela

Petra, la ce policlinica mergi? Sa stim sa evitam .

Monica, nu te stresa cu ordinea si curatenia. Si eu sunt singura toata ziua cu bb si nu prea apuc sa fac mare lucru prin casa. Singura indeletnicire relativ constanta e datul cu aspiratorul, si nu din alt motiv, cat ca e par de-al meu PESTE TOT . In rest, doar cand doarme bb mai apuc sa spal si eu vase si sa mai spal o chiuveta, dar mai mult in week-end, cand e si sotul acasa si mai sta el cu David.

Si apropo de cazut parul, mai fetelor, cat ne tine? Ca la cum imi cade mie, ar trebui sa ma orientez catre o peruca frumoasa . Zau, ma sperii... sunt zile cand nici nu ma pieptan, il aranjez cu mana, ca daca bag peria e jale. Oricum, sunt disperata ca gasesc par peste tot, si cel mai mult ma streseaza cand vad la bb in manute.

_
Gabi, mami de Davidush (02.09.07)



na, ca io am schimbat capitolul, eu il umplu.

policlinica Elias. pe str. washington. asa-zisa policlinica 10.

monicabo, ca tare bine le zice vivela

vivela, de cazutul parului, intru si eu in gasca. eu ieri m-am tuns pentru ca ma apucase disperarea. imi si cadea, se si subtiase si se facea ghemotoc la ceafa de trebuia sa mai stau sa il si descurc. acu' ca e mai scurt, pare si mai des, il pieptan si mai usor. si eu astept sa treaca o data ca ramanem chele . si cred ca "mare slabire" de 200g se trage de la tuns!

si am mai vazut pozici de bulina, cu rochite frumoase, la petreceri, si buline cu dintisori!

Petra cu mica broscuta Alma (20.08.2007)

broscuta gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

David a inceput sa se deplaseze. L-am pus jos (am mocheta) in funduletul gol pe un asternut igienic (din acelea de la Seni). Nu stiu cum reuseste, dar a reusit sa se tarasca cam jumate din camera, cu chestia aia sub fund. Oricum, ii place tare mult nud , protesteaza cand vreau sa-i pun pampersul, asa ca il mai las un pic, sa se aeriseasca .

_
Gabi, mami de Davidush (02.09.07)

Mergi la inceput