Fulguleti de nov-dec-2006 (144)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

madaluta, precizeaza te rog numele de familie, ca mie tb sa-mi sune bine impreuna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deny75 spune:

TEMA
Azeliei cel mai mult ii place sa se piteasca dupa draperie iar noi trebuie sa o cautam.Ii mai plac bidoanele de plastic(le cara dupa ea prin toata casa).Se mai joaca si de-a telefonista - raspunde la telefonul fix chiar si cand nu suna - asa ca i-am dat un telefon pe care nu-l mai foloseam si acum e tare fericita ca are propriul telefon.Cartile cu animale se numara si ele printre preferinte numai ca trebuie sa-i spun eu cum se numeste fiecare animal.In rest,dupa toane,mai face inventar si la sertarul ei cu jucarii de tot felul.

si noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

Madaluta, felicitari pt. fetita ! Cat de fericiti trebuie sa fiti. Ma bucur ca vi s-a implinit visul. Nume: Maria, Sara, Zara
monique, sa-ti traiasca mama , la multi ani !!
Dia, bambo, 10 kg???? Bravo voua! Vorba Diei, e mai mult un prag psihologic , o greutate pe care nu mai credeam vreoddata s-o mai atingem. Eu inca nu l-am cantarit pe pui, dar il simt mult mai greu.

A venit Marani???Aaaaaa, dar nu la noi...Pacat. Ce situatie bizara cu doua categorii de fulguleti ?!

Am venit de la dr, totul e sub control. Am facut si papanicolau, astept rezultatele.

ROXANA si DAVID MIHAI (20.11.2006)

David al meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deny75 spune:

MADALUTA vin si eu cu o propunere:ELIDA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Madaluta,
pune si Adela pe lista,apoi si Natalia...si mai era unul...,dar nu mai stiu...



Micuta chinezoaica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

pe la Odisee circula un mesaj si m-am gandit sa vi-l transmit si voua, poate va incanta ideea...Eu am intrat in joc, dar sa vad acum cat de repede voi acumula punctele...Deci dc vreti invitatii, trimiteti-mi adresa de mail...

Buna! pentru cine este interesata, am gasit o chestie super interesanta pt burtici si mamici...
Pt cine vrea niste vouchere cu care poate face mai apoi cumparaturi pe net pt bebe,trebuie sa intrati pe un site al celor de la Elevit si sa ajutati un copacel sa creasca (virtual,binenteles)...pe asta primiti in fiecare zi puncte (pt udat,taiat,etc) pe care la final le puteti transforma in cupoane cu care sa cumparati lucruri pt copii.
Nu prea mi-a venit sa cred nici mie,dar am intrat si eu in joc...si nu ai nimic de pierdut pana la urma urmei,totul dureaza maxim 5 minute pe zi si dupa cate zile vrei, te retragi si iti cumperi lucrurile dorite.Poti acumula 200,400,800 puncte,fiecare 200 de puncte valorand 100RON...mie mi s-a parut interesant, daca vreti sa profitati si voi de ocazie si va intereseaza, trimiteti un PM cu e-mailul vostru si va trimit o invitatie,asa functioneaza. a, si nu se adreseaza doar garvidutelor, ci si mamicilor sau aspirantelor care vor un bebe!





Madalina 23
+
+Darius Cristian ( 14.12.2006 )
Petrecerea de 1 an
PARIS 2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daphna spune:

MADALUTA,,eu votez ptr Iarina si Catrinel!
Felicitari Dia si Bambo,bravo !
ROXANICA,nu stiu cum mananca puiul tau dar arata super bine!!!sa-ti traiasca!
Noi perna nu folosim si nici nu am obs sa o atraga ,deloc.
Jucarii,jocuri:mai nou s-a imprietenit cu o papusica care rade,plange si zice mama.o imbracam,ii dam suzi,lapte...ii roade mainile,picioarele,....sa vedem cat o tine.ahhhh,si clasicele bile cu care se joaca la orice ora,inclusiv la baie.Acum nu va ganditi k se joaca non stop si k nu mai vrea in brate!!!
Sanatate multa BUBAMARA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

Dia: numele meu de familie este BALICA..deci trebuie sa evit orice nume care sa inceapa cu C..Ca..Ci

Dbuny: NOA este pe lista pt k mi l-ai sugerat tu, dar si pentru k imi place. In general im plac numele rare,deosebite.In listuta insa am trecut toate propunerile fetelor...
chiar dc A-dejul-a stamplialt pe IULIA..
Never nu o va chema pe fiica-mea k pe soacra-mea...

Multumesc celor care mi-au raspuns cu atata promptitudine....uitati de aici
Lista arata cam asa acum:
Daria,Ilinca,Ioana
Roberta,Katia,Noa
Catrinel,Lidia,Iulia
Antonia,Amelia,Timeea,Iarina, Cezara
Maria, Sara,Zara, Elida, Adela, Natalia

Madalina 23
+
+Darius Cristian ( 14.12.2006 )
Petrecerea de 1 an
PARIS 2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

quote:
Originally posted by a_deju

quote:
Originally posted by Dbunny

Adeju...aha..cumnatimea mea a calatorit cu wizzairu si a platit 6€ extra... asta pt 20kg bagaj de cala. No stai asa...adica eu vin la voi si tu fugi la Nemtzia?

Dbunny cu bb Daniel(23.11.2006)
[


stai bre asa.. zisei ca vii la mare, si n-am fost pe faza?? fii mai precisa, stimata si minunata doamna, sa stiu sa scot slapii, cearaceafurili si prosoapili de plaja de la naftalina :))))
(je este plecata intre 12 si 16 ale lui februar.. in rest, completamente disponibila :) acu' se dezleaga si alt mister, si ma prind eu de ce-a "gresit" flore, si mi-a trimis si mie numaru' ei de telefon..vreti cazare la litoral, huh?? :))))) )




Nem. Pan la litoralu romanesc nu-mi ajunge buzunaru! Eu vin in Arad, si ne-ntalnim toate-n Timisoara, ok? (poate ca va costa mai mult trenu pe voi decat avionu pe mine, da' ce sa-i faci......deci pregateste ghetutele motanului, fashu si paltonu...ca ne vedem prin 26-27 feb...disponibilo!

Dbunny cu bb Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu
An angel wrote...If someone betrays you once, it's their fault;If someone betrays you twice, it's your fault.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

Intreba cineva de jucarii si jocuri achizitionate in ultimul timp. Cum darius e ahtiat dupa apa si cada, ne-am imbogatit colectia de jucarii de baie.Am luat www.crazytoys.ro/jucarii/Pentru-baie-25/Tomy-94/3853/Jucarie-de-baie-caracatita.html" target="_blank">Caracatita de la Tommy si este nespus de incantat.Am luat si un covoras antiderapant pt cada si acum il pot lasa cat mai mult in mediul lui preferat....apa...

Madalina 23
+
+Darius Cristian ( 14.12.2006 )
Petrecerea de 1 an
PARIS 2008


Mergi la inceput