Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (63)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Am reusit in sfarsit sa adorm terorista mica. Era treaza de la 4 si a facut instructie si cu mine si cu taica-su: plimbat in pas alert, cantat, sus-jos, batut din palme, etc. Ma dor toate cele...
Cred ca a fost o criza de dinti cu balit excesiv, ros degetele lui taica-su cat a putut rezista el la durere, regurgitat la greu, plans-tipat-marait cat cuprinde. Era imbujorata toata si a facut un 37.7. Sper sa fie bine peste noapte.

Ana, tare greu trebuie sa-ti fie cu amandoi puii bolnavi si cu presiuni de serviciu. Multa, multa sanatate si nervi tari. POate reusesti sa dormi in noaptea asta si astfel vei putea face fata mai bine "provocarilor."

fug la dus si nu stiu daca mai intru in seara asta.
Pup fetele!

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz spune:

Roxana, zyrtecul nu emai periculos decit claritine sau siropelul ala care se mai dadea pentru...somn si pofta de mincare, Peritol.La fel ketof.toate sunt antihistaminice, aceasi clasa de medicamnete, ba chiar zyrtecul e de generatie mai noua, si zice-se cu mai putine efecte adverse.

Noi la adulti nu folosim niciodata adrenalina in aerosoli, am citit in carti ca se face injectabil diluat in criza grava de astm, dar n-am vazut niciodata. ideea e ca se face la bronho-laringospasmul intens din socul anafilactic, dar subcutan.Dar eu stiu ce obiceiuri sunt la pediatrie? asa s-o da, adrenalina....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Andreea deea, nu a avut absolut nimic Stefan. Dar le-am introdus treptat, cate un aliment nou ca sa observ eventualele reactii. Sa nu mai spun ca mananc usturoi si ceapa la greu

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Povestioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Pfui, Carpatino, cred ca ma durea capul cam tare. Acu m-am mai limpezit. Nici vorba de suparare duamna mea, decat exact ce-am spus acolo, cam abrupt ce-i drept: eu nu mai vreau sa vorbesc despre asta. Vreau sa ne consumam energiile pentru chestii mai folositoare noua. Scuza te rog stilul smuls si aruncat in care m-am exprimat toata ziua.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_deea spune:

Roxana Gtoate medicamentele mi le-a dat pentru haraiala care o are pe gat (s-au pe piept). Mi-a spus sa incep de maine dim si sa o sun vineri si sa-i spun daca mai haraie. In rest copilul nu are nimic... credetima ca nu stiu ce sa fac, daca sa incep tratamentul sau nu, s-au sa-i dau toate celelalte medicamente in afara de zyrtec?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Bernix, nu cred ca dorm nici in noaptea asta, ca e atat de mucios piciu' meu, ca mi-e si groaza. Dar deja sunt "setata" pe programul de noapte. Am si uitat cum e sa dormi macar trei ore legat. Da' las' ca ne trece si noua...

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Am intrat sa va salut si sa va spun noapte buna.

Am un bebe marait, asa ca am absentat motivat azi.



Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Maria cred ca e la sedinta. Sunt curioasa ce o sa mai aiba de facut de data asta

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Povestioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

hi,hi,hi m-am intors

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

vad ca azi a fost ziua bb maraiti...si eliza a plans azi de mama focului, nu stiu de ce si dimineata n-a prea vrut sa manance si sa doarma.
pupici bolnaviorilor si refacere rapida.

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput