PIERSICUTZE de iulie-august 2006 (73)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Piersicutze spune:

zuzunaki super necesarulk pus de tine la capitolulk anterior.... multumesc mult
noi fructe ii dam intre 200 si 300 g pe zi... acolo scrie 120 g.
stau si ma gandesc ca totusi s-ar putea sa vreau eu sa pape copilul mai mult si el isi ia tot necesarul....
oricum sunt linistita acum
va multumesc tuturor

norocuta , eu d emult i-am pus in mana....si e de bine
oricum copilul a avut cateva zile dupa care si-a revenit, numai ca noi...ma rog EEEU....nu am rabdare sa treaca cele cateva zile si ma sperii din start

babee adorabili fratiorii

bulinutza se gasesc si la noi biscuiti intergrali...eu iau de la mega image - sunt niste pachete mari care au cate 10 pachetele de biscuiti inauntru...se numesc CRACKERS si sunt si cu ulei de masline, sau simpli....si nu mai stiu

ancutex welcome back

sabana ce ciudat ..si bainca e fun lamai, dar portocalele sa nici nu le vada.. eu nu i-0am mai dat bucati ca i-am mixat toate fructele

woow iulenca...tine-o tot asa

m.floruta nu te-am uitat, bine ai revenit
ce minuni ai tu acolo , mari si frumosi... felicitari...m-am mai incurajat si eu cand ai zis ca esti ocupata dar foarte fericita...eu nasc in iunie deci va fi diferenta mult mai mare intre bebei

doniro ma bucur mult ca sunteti bine. sa-ti traiasca ingerasii

nico / adelapop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns map spune:

Salutic l piersicute,

si eu pe fuga pe aici ca de obicei am fost afara si Robert a adormit in carut. S-a plimbat si pe jos si tare-i mai placea dar era greau al naiba si cu carut si cu el. S-a invatat sa iesim fara carut dar am mers mai departe si era clar ca la un moment dat va obosi si va vrea in brate dar are peste 12 kg + haine ma rupe. Am fost si la farmacie sa comand o centura din aceea care tine burtica. La Robert nu am avut insa acum am deja ditamai burtoaia, pna la sf vreau ceva de ajutor ca ma gandesc sa nu raman cu mii de burti. Voi ati avut asa ceva in sarcina. Cum se cheama exact pe romaneste nu am habar

Noapte de ieri a fost deja mai bine, cand se trezeste si se vede in patul lui nu mai da sa fuga. Am mai facut naveta insa mai spre dimineata l-am trimis pe sot sa-l ia la noi. Insa tati a ramas la baiatul lui si-a fost super fericit ca a dormit si cu el fara proteste



Ancutex bine i revenit. Eu lui Robert am inceput sa-i dau lapte de vaca un pic inainte de un an. Am vb si cu dr lui care mi-a spus ca-i absolut OK s incep cu de vaca. Ii dau lapte pasteurizat dar o varianta cumva proaspat care nu termen de garantie cu lunile ci maxim doua saptamani. Am trecut treptat, am amestecat initial cu praf asa cate o masura, doua, trei pana am imlocuit integral. Pot spune ca laptele este sg aliment la care nu-a facut pana acum niciodata mofturi.

Nico abia astept sa-l vad pe Philip pitic. Unde mergeti la carnaval la Krabelgruppe sau unde? Mergeti numai voi doi sau in familie? Sper si eu sa se invete Robert in patul lui cat mai repede, acum este acolo astept reactia cand se va trezi.

Monica 15+ si Robertel (17.08.2006) care face numai nazbatii

Craciun si Rev

Duminica la munte, Toamna la munte, Mallorca, 1 an, poze mai noi, Süd Tirol, O vacanta minunata, Prima mea drumetie



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Fost la doctor, clar operam.Altceva nu ramane de facut se pare, am incercat creme si n-au ajutat.Saptamana viitoare daca e totul bine ii facem Rebeccai vaccinul.

Map eu nu am luat de la farmacie burtiera, ci de la Triumph.Mi-a fost de ajutor, a tinut burta bine dar putin timp pentru ca am slabit si trebuia luata alta marime mai mica.Atunci nu am mai luat, acum da si am doua marimi.Cel putin noaptea e buna si ajuta muschii.Pupam Robert si ai sa vezi ca se va obisnui in patul lui, si va fi bine.

Fug la nani ca as dormi si in picioare.

-----------------------------

Gabriela, Phillip si Rebecca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns she_wolf spune:

Buna!

Babee, ma bucur ca bb e bine si ma asteptam sa fie mare. :-) Am inteles si eu ca operatia este usoara, ii doresc mult curaj lui Phillip...si tie. Cand o sa fie (n-am citit decat capitolul asta)?
Mada, doarme foarte bine fetita ta, nu-mi vine sa cred ca se poate si asa. E super. Ai mei se culca pe la 21 si se trezesc pe la 6-7 dimineata si nu se mai culca. Radu ar mai dormi, dar, daca-l vede pe Cristi misunand, gata, s-a terminat.

Nu mai stiu ce voiam sa zic...a, Radu sare demult din patut, deja deschide fara probleme si usile...am incurcat-o, ce sa mai. :-)

Il astept pe Cristi sa vina de la scoala, dupa care vom merge la inot, in premiera. Este un curs organizat de scoala, o sa fie si colegi de-ai lui pe acolo si m-am gandit ca ar fi un inceput bun. Sper sa-i placa. :-) Si sa nu raceasca.

Claudia , Cristi (16.12.2002) si Radu (5.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julax spune:

Babee,bafta cu operatia!Pe alex l-a decalotat un pediatru pe la 8-10 luni,nu mai stiu exact.Nici nu am avut timp sa reactionez,mi-a zis de fimoza bla bla,alex a tipat putin,vreo 2 zile am crezut ca-i crap capul doctorului ca Alex plagea de ti se rupea inima la fiecare urinat(la inceput mai rau).acum e bine,il decalotez(ca e usor si il spal sa nu se adune secretii).Baiatul unor cunostinte a fost decalotat tot de doctorul asta in clasa a doua,asta pentru a evita operatia.La fel cand am fost cu Alex la consult era un baiat de vreo 12-13 ani care am inteles ca avea aceiasi problema.Nu stiu ce sa zic, daca ma documentam inainte nu cred ca as fi facut-o,dar acum ca e bine ....Parerile sunt impartite oricum.Numai bine!Iulia @ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclip
Poze si filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns map spune:

Gabriela ce bine ca bb va fi maricel! de fapt la nastere va fi mai greu dar apoi nu iti mai este frica sa-l ti in brate. Eu cand aud de masuratorile astea facute de dr ma enervez ca-mi aduc aminte ca mie mi l-au masurat pe Robert urias si a fost mare dar normal de mare nu ce masurasera ei La bb2 niic nu mai vreau sa aud pomenindu-se ceva de cat este de mare

Cat despre operatia lui Philip pupam baiat sa treaca cat mai repede peste ea. Tii se rupe inima cand stii ca va fi anesteziat total este este mai bine asa. Eu cand l-am lasat pe Robert la anestezie totala sa fie operat la ochi tin minte ca de indata ce am plecat de la locul faptei am izbucnit instant in plans. Nu-o sa uit niciodata mogaldeata cea mica care statea intr-un colt de pat si care s-a speriat vazand ditamai echipa de medici care-l preluasera. Stiam ca in 30 de min o sa fiu iar langa el dar mi se rupea sufletul. La voi este mai aiurea ca trebuie sa stea in spital dar Philip este mai maricel si sper ca va intelege. Si voua putere sa treceti cu bine si repede peste eveniment.

Burtiera eu vreau din asta pentru a tine burta mare din sarcina, una pentru cand creste burta . Pentru cand scade am si eu deja mai multe marimi. Am comandat marimea M care ajunge pana la 110 cm dar stau sa ma gandesc acum daca nu-o fi prea mica. Am uitat totatl ce doametru facusem la Robert Bauchbindl sau Bauchbelt am gasit pe germana si era pe la Otto sau baby-walt dar este scumputa si as vrea sa vad ce cumpar si azi intr-o doara am intrebat la farmacie.


Iulia ce monstruos spune ce spui despre dr acela. Aici cam tot se face copilasilor se face cu naestezie toatala daca presupune durere.

Claudia eu sunt sigura ca le va place celor mici balaceala. O sa fie o joaca si vor invata sa si inoate. Robert este ca broasca, nu-l mai scoti daca a apucat sa inte in apa. In Mallorca dardaia de numa dar afara nu ar fi iesit. Iar acasa cand pomenim ca "facem baie" se instaleaza langa cada si incepe sa traga hainele de pe el

Monica 15+ si Robertel (17.08.2006) care face numai nazbatii

Craciun si Rev

Duminica la munte, Toamna la munte, Mallorca, 1 an, poze mai noi, Süd Tirol, O vacanta minunata, Prima mea drumetie



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bysko spune:

ce mai faceti dragelor? Nu am avut net si nu am putut intra.

Gabriela va tin pumnii si multa sanatate lui Philip!

In ceea ce priveste subiectul religiei, acesta este unul delicat, care isca de obicei controverse. Din punctul meu de vedere fiecare e liber sa creada in ce vrea, iar eu nu sunt in masura sa judec pe nimeni.

Gonul mamica de Busra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Am dormit jumatate de ora, buna si aia.

Claudia intr-un fel ma asteptam si eu ca si ceilalti au fost marisori.Oricum sanatosi sa fim si sa nasc cu bine ca nu mai conteaza daca e mic/mare.Si lui Phillip ii place la baita, o sa se organizeze la gradi curs de inot acum in primavara si o sa il inscriu si pe el.O sa vedem cand va fi operat, cei de la spital stabilesc data.

Iulia ei uite la noi asta nu se face.In primul rand pediatra asta de care ziceam nu face, ii este mila sa sufere un copil iar la spital nici gand de asa ceva.Si apoi mai am cazul unei cunostinte care a decalotat fortat copilul, a continuat si dupa un timp s-a umflat rau zona si tot la operatie a ajuns.Mi se pare barbarie oricum, la Phillip e prinsa in 3 locuri si e destul de rau.

Map stiu de ce spui tu, dar n-am incercat pe timpul sarcinii centurile alea(sunt de fapt ca un chilotel cu burta erau si prin cataloage).Eu am folosit doar dupa.Tinand cont ca trebuie s-avem grija si de noi, meritam un sacrificiuchiar daca sunt mai scumpe.

-----------------------------

Gabriela, Phillip si Rebecca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Gönül te salutam si noi.

Monica mi-am amintit de masuratori.La Rebecca ma speriase doctorul ginecolog ca nu e normala, e prea mica si nu trebuie deoarece primul fusese marisor(4 kg).Am intrat in panica, am facut o eco speciala si m-au linistit.E normala, sanatoasa si sa-mi vad de ale mele.Dupa aceea am schimbat medicul iar cel actual nu a zis nimic pana nu a fost sigur.Cu sexul ne-am amuzat putin dar baiat a ramas.Faceam comparatie intre masuratorile celorlalti, bebe si pe Phillip l-a luat, si mi-a trecut pana si in carnetul mama-copil ca ar corespunde varstei de 37 saptamani(eu fiind in 35+).Sotul era putin ingrijorat aseara de cum va fi la nastere,cu Dumnezeu inainte ca nu e prima oara si iese el sigur.Daca prima oara am vrut cezariana, acum sigur nu vreau ca imi va fi greu cu 3 si operata.Dar va povestesc eu in curand
Azi am chef de vorba

-----------------------------

Gabriela, Phillip si Rebecca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

Buna fetelor,

Eu tot ingropata in hartii sunt. Maine iar la Camera de Munca alt hei-rup si daca ies intreaga din saptamana asta si cealalta, pe 4 ma relaxez la Viena.

Va pup, ca iar trebuie sa fug in 5 minute. Sper ca maine voi reusi sa intru mai repede si sa mai stam la taclale.

Pupici multi si mii de scuze ca nu mai sunt activa ca inainte.

Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele (Am pus poze cu bradul)


www.onetruemedia.com/my_shared?z=238f71e8c47eddba54dbe4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete (Avem si filme noi!)


"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput