PIERSICUTZE de iulie-august 2006 (73)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulenca spune:

Ancutex, Maria bea lapte de vaca de ceva vreme si e foarte bine. A fost decizia mea, m-am gandit bine, am intrebat si medicul si am decis. Eu ii dau 1,5 - 1,8 lapte proaspat, pasteurizat nu UHT.
Babee uau ce bebe mare vine.
Mada o sa inceapa sa se vada burtika curand,te-ai hotarat cat o mai ascunzi de ai tai?
Cred ca m-am lamurit cu vaccinul - cred ca e Infanrix Penta sau Pentaxim. Voi ati facut la 18 luni?



MARIUKU PUI DE IULENKA

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10722;104/st/20060808/n/MARIA+THEODORA/dt/8/k/82d2/age.png

www.flickr.com/photos/64178045@N00/sets/" target="_blank">MARIA THEODORA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutex spune:

iulenca, daca te referi la vaccinul pt varicela de la 18 luni noi l-a, facut.
De zuza ce is am uitat sa va multumesc tuturor pentru ca urarile de 'revenire' pe DC, uite cate un pt fiecare.

Va tot se vorbea de mancare la capitolul trecut Maria mananca bine si e destul de pofticioasa vrea sa guste tot. Dar nu accepta carnea si legumele decat la blender, asa ca ii fac tot pasta. In rest mesteca sandwich-uri, fructe... Si ea vrea sa manance singura asa ca ii dau si ei o lingurita. Dar ii dau si eu cu una ca altfel ar dura prea mult masa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicolica spune:

m_floruta, copilasi
nico,
larissa, sa nu mai fi suparata pt avertisment
Babee, wow vine bb 3 pufos, pufos pe burtica...daca e voie!
Ancutex, Philip bea de la 1 an lapte pasteurizat la cutie cu grasime 3,5%.
Map, cata harnicie...bravo ca ati reusit.
Patul lui Philip e cu gratii, la care am scos doua din mijloc, dupa doua sarituri, de care nu-l credeam in stare, sa poata cobora ca de urcat nu prea vrea. Seara si la pranz il pun in pat si el iese din camera de cateva ori si eu il pun iar in pat si tot asa pana oboseste si se culca. Sunt seri cand se culca din prima. Sigur se va obisnui si Robert cu noua locatie...rabdare si iar rabdare

Piersicoiul Philip www.onetruemedia.com/my_shared?z=151ac795bd3f8dae198330&utm_source=otm&utm_medium" target="_blank">filme + www.dropshots.com/nicolica" target="_blank">decembrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicolica spune:

Eu de doua zile tot cos un costum de pitic (Happy) pentru Philip, ca pe 1 februarie mergem la carnaval. Sper sa reusesc sa-mi fac si mie rochia de Alba ca zapada...sa nu radeti!!!! A lui Philip e aproape gata, mai am fesul, ghetutele si barba. Cand sunt gata pun poze cu "operele"

Va pup si sa aveti o zi frumoasa, frumoasa

Piersicoiul Philip www.onetruemedia.com/my_shared?z=151ac795bd3f8dae198330&utm_source=otm&utm_medium" target="_blank">filme + www.dropshots.com/nicolica" target="_blank">decembrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulenca spune:

Gata m-am uitat pe reteta si m-am lamurit, e vorba de Act Hib cel impotriva Hemophilius Influentze B - rapel.
Nicolica fata da esti priceputa rau la cusut dupa cum zici. Bravo. Soacra mea e asa, orice material vede, sau capsa, margelutza, paieta are cate o idee. Imi place de mor la ei de sarbatori ca au tot felul de ornamente d-astea facute de ea din orice si super ingenioase. acu o are pe Maria si nu prea mai are timp da as fi bagato intr-un bussines. De-abia astept sa fie Maria la gradi sa ii faca costume mistoace pt serbari.

MARIUKU PUI DE IULENKA

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10722;104/st/20060808/n/MARIA+THEODORA/dt/8/k/82d2/age.png

www.flickr.com/photos/64178045@N00/sets/" target="_blank">MARIA THEODORA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Iulenca eu i-am facut pentaxim cand era mai mica nu mai stiu la cate luni si o data la un an, cand i-a facut si varilixul.

Sabina mamica Alexandrei

http://s249.photobucket.com/albums/gg240/Sabana_2008/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

neata fetele
eu am o durere de cap de crap ...si sunt umflata la fata...nus ce naiba am
babee ma bucur ca bb e ok si marisor ..sper sa treaca si Philip cu bine peste operatie...am auzit ca e usoara operatia
mada mama ce mare e bb...ce repede trece timpul
Ancutex ce fericita esti cu program scurt pana la 2 ani...eu am avut numai pana la 1 an
iulia mie mi-a zis ca urmatorul vaccin e la 2 ani...nus ce sa zic
va pup fetele


bulinuta mamica de bulinel dragutel

www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze

Ajutati-o pe Sonia,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Iulenca o sa fie marisor bebe, si Phillip si Rebecca au fost asa ca ma asteptam .

Buli si eu am auzit ca e usoara operatia, dar ma speire anestezia generala si cum va fi dupa.O sa trecem si peste asta, trebuie facut ceva ca e destul de rau

Nicolica felicitari si sa ne arati ce costume ai facut.Eu i-am cumparat lui Phillip un costum de pirat, e incantat si asteptam vinerea urmatoare carnavalul.Dam voie si la pupic pe burtic

Ai mei se-alinta rau cu mama, sunt gelosi daca unuia i se acorda atentie mai multa si incerc sa aplanez conflictele.Sper sa nu se strice relaiile intre ei

-----------------------------

Gabriela, Phillip si Rebecca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissa71 spune:

babee:explica tu mai multe cu operatia asta..ca eu sunt in ceata rau!!Noua ne-a zis un pediatru ca sa-i facem pe 7-8 luni (o incizie mica se face, ma rog intelegi tu!), nu i-am facut..ca altul ne-a zis sa-l lasam in pace!!
Acum vad ca nu i s-a mai decalotat deloc,si chiar ma gandeam de vreo 2 saptamani ca ar trebui sa-l duc la un control amantuntit(ca n-am mai apucat!) si sa vedem ce facem si cu putulica!!
Problema e ca nu stii dupa cine sa te iei!Ca unul zice da, altul zice ba!!Ce nu inteleg eu de ce e nevoie la tine de anestezie generala!???Asa sa fie si la mine!?pupici la burtici!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Crissa pai Phillip s-a nascut cu fimoza.Medicii ne-au sfatuit sa nu decalotam si sincera sa fiu nu am incercat nimic.Exista posibilitatea ca in timp sa isi dea drumul si sa se decaloteze usor, dar la el nu s-a intamplat nimic.Uneori cand merge la baie il doare si face imprastiat(jetul nu e direct e gen stropitoare ca sa fiu mai exacta).Asa nu prea il doare dar o jena are ca de multe ori pune mana.La noi se face anestezie generala si se recomanda internare 2 zile pentru a-l tine sub observatie.Asta ma sperie putin, si o sa incercam sa obtinem o progrmare pentru vinerea care-o fi ca sa stea sotul cu el in spital.Nu e greu dar e prima chestie majora-sa zicem.

Mergem acum la pediatra, sa mai vedem.Si legat de vaccin Rebeccai trebuie sa ii fac acum la 1 an jumatate vaccin dar nu mai stiu numele.Ma uit la Phillip si va spun.

-----------------------------

Gabriela, Phillip si Rebecca

Mergi la inceput