Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (61)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

teodora, fii atenta, sunt doar hormonii.
si eu in vacanta asta am avut stari oribile, ma simteam intr-un haudin care nu am cum sa ies...si pana la urma a trecut.
Sotu meu zice ca daca apuci pe calea pishiatrilor...prea bine nu-i.Adica asa mi-a zis mie.
Eu cred sincer ca pana maine iti revii, nu te ingrijora, e normal.
Sunt temeri firesti care refuleaza deodata.
Te pup tare!



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Annisia merci frumos...o sa ma descurc. de la mine si nu mai fi suparata....

Teo ....eu zic sa te mulgi matalutza si sa ii lasi niste laptic lui Mihutu, sa il lasi pe tati cu el si tu sa te duci la coafor...vezi si tu undeva unde sa uiti de toate...poti sa incerci un masaj de relaxare la Marriot. Eu cred ca ai nevoie de o pauza de bebe si ceva timp pentru tine.

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeka spune:

Teodora te inteleg perfect!
Ti-o recomand cu caldura pe dr.Marian Gabriela-psihiatrie,are consultatii sambata la Medsana Cotroceni.Suna acolo ca o prinzi greu pt ca pleaca f mult in strainatate.

In orice caz nu te speria,nu te panica pt ca nu ai si nu este nimic grav/Sa stii ca multi din oamenii pe care ii cunosti au trecut prin astfel de stari.
Spune-mi iei elevit si calciu acum?Te odihnesti suficient?

Bebeka,mamica fericita de REBECA-MARIA(15.09.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeka spune:

Scuze, am gresit:la CMU din Romana.

Bebeka,mamica fericita de REBECA-MARIA(15.09.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:



quote:Originally posted by isabeluta
Eu una am facut o analiza profunda a acestui evenimet important in viata puiul meu si am hotarat sa incep diversificarea atunci cand el este pregatit.



Si cum o sa stii cand e pregatit? O sa-ti faca cu ochiul?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)


Eu ma gandeam mai degraba la asta

isabeluta de
Vlad Matei (22 septembrie 2007)
fecioru` mamei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Voua va merge site-ul miniblu? Mie nu... si vroiam sa ma uit dupa un scaun pt bebe

Mai am o intrebare: lui bebe Mario i se cojeste o ureche....arata de parca ar fi un serpisor. Cu ce sa il dau? Am incercat sa il dau cu ulei de masaj, dar vad ca nu ii trece. Oare sa fie de la cremutza pentru dermatita seboreica, aia care mi-a fost preparata in farmacie?

V-am mai intrebat daca va plac niste scaune de bebe? Am aici 3 modele:
www.semwa.eu/product_info.php?info=p45_Scaun-pt--luat-masa---Hauck-Zoomy---Dots-Teddy.html" target="_blank">model 1
www.semwa.eu/product_info.php?info=p60_Scaun-pt--luat-masa---Hauck-Disney-Baby---Zoomy---Pooh-Bees.html" target="_blank">model 2
www.semwa.eu/product_info.php?info=p672_Scaun-pt--luat-masa---Hauck-Disney---Zoomy---Patch-Pooh-ciel.html" target="_blank">model 3
Deci care .....?

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Teodora, nu cred eu sa mai fie vreun postpartum la 3 luni. Vorba Sabinei, hormoneii zic si ei una alta. Esti obosita. Mai ai nevoie si de alte preocupari. Hai ca eu sunt cea mai vaicaricioasa la capitolul lipsa de activitati interesante. Eu subscriu la ce a zis Betty: plimbare, coafor, film. Asta ca sa fiu decenta si sa nu recomand ... you know what. Sau pune-te cu Mihnutu si vino in vizita sa iti ridic eu moralul, am si prajituri din alea de iti plac tie.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeka spune:

Fetelor am si eu o intrebare:cum se fierbe uleiul pt bebelusi?Vreau sa o dau cu ulei de masline


Bebeka,mamica fericita de REBECA-MARIA(15.09.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Apropos de dermatite si altele, mamici de pui cu atopice am incercat lanolina si i-am dat nota 10 minus. Fata de celelalte creme care nici nota de trecere nu iau. Nu gasiti in comert, mamei i-a facut rost o prietena farmacista. Lanolina pura de laborator este o chestie ca un cauciuc si a fost nevoie de apa sa o dilueze. Si asa e vascoasa rau, abia se intinde. Daaar...dupa 3 aplicari a disparut aproape complet roseata si s-au restrans simtitor zonele aspre.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Mai exista Lanolina la cei de la bioclinic si este pentru sani...asa ca probabil ar fi buna ma gansesc eu...si este destul de vascoasa

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput