Fulguleti de nov-dec-2006 (143)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Neatza,
Vreau o tona de cafea.. azi noapte am fost la 2 zile de nastere si sint chiauna bineinteles..... dormit repede si in curand ma duc dupa Luca care a dormit bine de la 9 la 3, dupa care a mers vreo 2 ore pana la 5... cred ca dadaca este
Desiree, m-ai spart cu tema zilei... asa mi-as dori si eu mobila dar eu nici camera nu o am
Bebinuta, norocoasa Ada cu asa camera
Dayanara, cand m-am uitat la poze nu stiam la ce sa ma uit.. la mobila sau la frumosul Ivan... si cand am ajuns la tine... m-am topit toata... frumosi mai sinteti... uitasem...
Chris, astept poze... eu tot ma gandesc cum sa-i transform dormitorul meu din Buc in camera lui.. de parca am sta acolo.. dar ca o fecioara ce sint, fac planuri
Teutz, ma bucur ca este bine fundul cel frumos
Asiza, Luca statea la spalat pe dinti, dar acum nu mai vrea... eu incerc seara de seara in continuare
Danutz, si eu sint de acord cu tine in legatura cu artifactele care nu se gasesc la locul de origine, dar nu cred ca se va rezolva ceva... apropo' de sabie.. cand lucra tata la Istanbul asa s-a luptat sa aduca sabia inapoi... au acceptat doar ptr cateva luni sa o aduca in tara; in rest, autoritatile au refuzat sa o inapoieze desi le dadeam si noi ceva in schimb....
Adina, si eu am suferit de hipertiroidie... sa urmezi tratamentul si te vei simti mai bine; eu nu am stiut ca sint bolnava, eram la studii in Turcia si nu m-am dus la nici un doctor si era sa ajung rau de tot... adica un pic si deveneam depresiva... deci, ai grija si totul va fi bine
Ma duc sa imi iau baiatul si revin spre seara
Duminica frumoasa va urez
Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006) varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

ar cam vrea ea sa mearga singurica, dar nu i-a iesit figura si a aterizat cu gura in masa de cafea. din fericire, si-a spart doar buza pe interior. grea e viata asta de grupa mini!

chris + alexandra

bebeii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

Adinazot, iti doresc sanatate multa si sa iti rezolvi probleme cat mai usor cu putinta
Donia, inca mai aspiri??? Hai sa te auzim un pic....haide...un pic..


Eu am o problema cu dintii Adei, cam de cand bea lapte praf, i-au aparut pe dinti niste pete negre la baza. Folosim periuta, dar se duc destul de greu si deja nu mai suporta sa o perii. I-am schimbat si periuta, i-am luat si pasta de dinti. Oare asta inseamna ca va avea carii devreme?

Dandusa, aseara am achizitionat si eu revista cu dvd-ul. Aseara am urmarit partea cu vorbirea si acum ma uit la cealalta parte cu simtirea. Si eu vreau prima parte. E super!

Yagmursi eu ma bucur ca am reusit, acolo era chiar cand s-a montat mobila, acum arata mai interesant.

Dbunny, cum se simte Dani?


Bebinuta de Ada(30 nov)
poze Ada
varsta Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

quote:
Originally posted by chris80

ar cam vrea ea sa mearga singurica, dar nu i-a iesit figura si a aterizat cu gura in masa de cafea. din fericire, si-a spart doar buza pe interior. grea e viata asta de grupa mini!

chris + alexandra

bebeii nostri





Chris si Ada a inceput cam de doua saptamani sa mearga singurica cativa metri, dar acum 2 zile s-a lovit si ea de masa ssi refuza sa mai mearga fara unul dintre noi sau se lasa in genunchi. Sper sa-i treaca repede Alexndrei. gurita lovita.

Bebinuta de Ada(30 nov)
poze Ada
varsta Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:

Buna!
Va multumesc mult fetelor(ADINAZOT,DBUNNY,DAPHNA,DAYANARA,TEUTZ)pt aprecierile micului meu nazdravan
ROXANICA 2006 ma bucur ca a venit tati acasa!
AKA si FLORE sa treaca repede rusii,iar urmatorii sa fie mai blanzi
ASIZA nici al meu nu sta la periat dintisori,lui nu-i plac perii periutei,deabea o baga in gura si cum simte perii periutei o scoate imediat si stramba nasucul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

...ioooi, ce faina-i camera lui pisi!!!!

MULTUMESC fetelor pentru raspunsurile legate de periatul dintilor lui Denis...dar chiar nu stiu ce are....cu periuta i-am dat sa se joace singurel, o ia, o molfaie, o mai freaca de mocheta, o baga iar in gura ...dar cand vine vorba de perierea corecta a dintisorilor, seara, nu vrea si pace...Ba l-am invatat chiar sa scuipe pasta de dinti, iar el se amuza teribil de cum scuipam eu ...na, n-o fi pregatit inca, dar mie mi-e teama de carii ca de dracu' ca eu tare mult am suferit cu dantura...de aceea as insista la el cu spalatul din frageda pruncie ...mai vedem noi cum o rezolvam...Va pup


A_dejule, chiar ai vorbi pana si cu cumnata ta pentru mine??!!! Ce onoare, dom'le, apreciez, apreciez ...dar suntem ok, nu te supun unei asemenea torturi ...

Roxanica, ma bucur ca sunteti in formatie completa...asa-i ce chinuitor este? Am patit-o vreo 3 luni pe pielea mea...uf, bine ca s-a terminat! eu mereu ma gandeam la Dandusa, ca daca ea a rezistat atat, musai sa rezist si eu - asta era secret, da?
Desiree, bafta la shopping azi!...si noi mergem pana la Ikea sa cascam ochii!
Deea, vazut si pozele voastre!!! Ce-mi place strungareata lui David!!!!
Dayanara, m-ai omorat...da, da, Caraibele sunt stilul meu de vacanta....wwooww, ce mi-au placut pozele...iar Madridul e super...sper sa ajung si eu curand!

Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis (19 dec 2006)
Slideshow


Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deny75 spune:

chris frumoasa camera are fetita ta!

vad ca se cam someaza azi.

Noi inca nu am inceput sa ne spalam pe dinti asa ca va rog frumos sa ne indrumati ce sa luam:periuta,de care?pasta de dinti,de care?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Deny, noi avem periuta degetar de la Nenedent si pasta de la Chicco. Oricum face mari nazuri la periat...
Chris, anunt oficial ca s-a ales praful din incercarea de a decala mesele! Tot cum a vrut el a mancat/dormit...nu ma mai stressez, daca nu o vrea bibele de seara e clar ca si-l scoate singur din program!!! Foarte frumoasa camera lui Pisi...pupam pe gingiutza lovita! Si cu vaccinul cum a fost!
Asiza, spune-ne mai multe despre voi, cum e cu acomodatul?
dar cu socializarea?
Dandusa, dr. nostru, la control, intotdeauna se joaca cu Rares, ba cu instrumentele, ba cu piciorusele, ba cu manutzele...si printr-e picaturi il si consulta. Maria-sa nu a plans decat de 2 sau 3 ori la consult si asta fiindca a durat un pic mai mult si s-a plictisit! La ultimul vaccin, nu a plans deloc...greu de crezut dar asa a fost!
Apropo de vaccin, saptamana asta ar trebui si noi sa-l facem...bine ca mi-ati amintit ca tre sa sun dr.
Si fiindca tot vorbiti de boli tiroidiene...am reusit performanta sa ma programez vinerea asta la endocrinoloaga...sa vedem...!
Adinazot, tin pumnii sa se rezolve problemele tale!
Yagmur, bravo...macar te-ai distrat...eu nici nu mai stiu cum e sa iesi din casa!!!
Doniaaaa...Ktrinellllll...aloooo!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

quote:
Originally posted by deny75

chris frumoasa camera are fetita ta!

vad ca se cam someaza azi.

Noi inca nu am inceput sa ne spalam pe dinti asa ca va rog frumos sa ne indrumati ce sa luam:periuta,de care?pasta de dinti,de care?

DENY mami de AZELIA 26.10.2006

POZE


pasta de dinti Nenedent -fara fluor, care se poate inghiti
periuta de dinti -Oral-B, recomandata de la 4 luni la 2 ani

Bebinuta de Ada(30 nov)
poze Ada
varsta Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

salutari mamici!

vroiam sa va zic ceva.....sper ca nu supar pe nimeni ca sunt sincera. am fost azi cu copilul meu la porumbei (multumesc lavinia) si cand ne jucam pe acolo ma gandeam.....diseara sa intru sa le povestesc la mamici cum s-a distrat si a alergat si a ras dani. stiti care a fost gandul in secunda urmatoare? de ce? ca mamicile nu prea mai sunt interesate de ce fac copiii. imi pare rau.
va pupic

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput