Piticlontzi de iulie-august 2004 (244)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Caro, nu suntem ok toate, stai linistita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kro spune:

quote:
Originally posted by roxanaz

Caro, nu suntem ok toate, stai linistita



Roxi

Presupun ca ai vrut sa spui ca sunteti ok toate ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

ii fu foame de la ciorba de varza si manca o virgula...apropo rox ceva succese?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

da Caro, asa-i, am mancat o virgula. ma uit pe culinar la torturi si ma inec salivand.
Marinaaaaa taci! mi se face rau numai cand ma gandesc la mirosul de varza fiarta . nu stiu cand oi mai putea tine dieta aia.... dar incerc sa ma tin de altele. (macar incerc )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Mey...daca tot m-ati intrebat...

Apropos' Vic are 14,2kg (vezi ce-nseamna sa ai cantar electronic pentru bb?) si e lungut, diseara il masor.

Andrea bravo pentru cine ti-a facut curat, eu trebuie sa precizez ca vreau si usile

Mircescu e mai vioi fata de ziua de ieri, ieri a fost taaaare lesinat. In schimb si-a pierdut vocea, e ragusit si-l doare gatul, vad ca papa putin lapte. Febra e la locul ei, macar de asta ma bucur ca face febra... nu mult, asa un 38 si-un pic...aspir mucii cu sarguinta si indarjire, conform cu metoda "Sabina" pun colargol. Am facut greseala sa ii dau prospanul la fel ca si ambroxolul, adica prin picurare directa in gura si nu stiam de ce plange copilul fara voce, pana am gustat preparatul...si-am citit pe sticla 47% alcool, pisca ceva la limba, acum il dau cu lapte.

Gabi felicitari pentru bebe2!!





Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Helou!

Dragelor, nu am decat un minut dar trebuie sa va spun ca m-am mai nascut o data azi, mi-au iesit negative testele de hepatita B si C,mi s-a dat un tratament in continuare pentru ca probele hepatice au iesit foarte proaste dar macar nu e ce putea fi mai rau.

V-am pupat, revin mai tarziu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Cristal, ei bine eu NU am alergie. La nimic.

Singurele perioade in care m-am plans de diverse "probleme de tip alergic" au fost alea in care eram gravida. Cum avortam sau nasteam (dupa caz) cum imi trecea orice alergie.

Gicu e alergic la; praf, puf, smog, substante chimice (dezinfectante, detergenti, etc, pana si la Mr. proper si la fas din ala de spalat geamuri), covoare, animale de casa (cu alea de stau in curte n-are nimic).

Victor doar la peniciline, praf, puf (mai ales de plop) si rosii.

Mircea mi-a trantit sapt trecuta prima eruptie cand i-am pus un tricou bleumarine, luat din carefour, marca texBasic, dar fabricat in bangladesh, am spalat tricoul, l-am calcat, l-am pus pe copil si a inceput eruptia initia in zona gatului, apoi pe spate si pe burta. Scot tricoul, spal copilul, ii dau unul alb si incep sa-i treaca bubele. Deci ...sa ma bucur nu?

Mircea si Vic au patru veri/verisoare primari, dupa Gicu (surorile mele nu s-au reprodus inca ), din patru o singura fata nu are alergie, in rest toti au la variati alergeni, cum ar fi: ou, rosii, capsuni, in general alimentare ca ei stau la tara si acolo nu e poluarea din Bucuresti.

Vreau sa plec din Bucuresti, dar inca nu am gasit o solutie. Vreau undeva departe...

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Exista si o parte buna la alergiile astea...reactia hiperimuna a organismului lor ii ajuta sa treaca f usor de boli, de exemplu Gicu il cunosc din 2000 si a fost bolnav doar de doua ori (gripa), Victor reactioneaza si el bine la viroze si sper si Mircea sa fie genul luptator. Eu...eu bolesc frate si-o luna la o prapadita de raceala...

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Andreis, f interesanta chestia cu reactia celor alergici la boli. Nici nu m-am gandit ca exista si o parte pozitiva.
Roberta, sanatate in continuare !
Kro, cum sunteti toate ???
Rox, de luni si io `st pe varza ...



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

bravoooo

quote:
Originally posted by roberta04

Helou!

Dragelor, nu am decat un minut dar trebuie sa va spun ca m-am mai nascut o data azi, mi-au iesit negative testele de hepatita B si C,mi s-a dat un tratament in continuare pentru ca probele hepatice au iesit foarte proaste dar macar nu e ce putea fi mai rau.

V-am pupat, revin mai tarziu!

poze
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36243" target="_blank">Povestea nasterii




Mergi la inceput