Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (57)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

oh, valentina, acuma am vazut si eu.




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

buna seara, mamici!
referitor la cojitele care se fac pe cap, doctorita mi-a spus ca daca dupa tratament, care a durat 5 zile , mai apar, sa ii dau cu ulei de bebelus si sa frec usor , inainte de baie, cu o periuta de dinti... a dat rezultate sa stiti, pentru ca inca mai avea cateva cojite dupa 5 zile, poate datorita faptului ca nu am intins crema peste tot unde era necesar, asa ca dupa 2 perieri cu periuta nu am mai avut probleme... si am schimbat si samponul.. foloseam jonhson , am trecut pe avennon , stiu ca nu se scrie asa dar nu imi pica fisa acum, iar acum folosesc weleda...exceptional!
luni mergem la controlul de 4 luni, sa vedem ce ne spune despre diversificare... sunt tare curioasa care e moda aici pentru ca pana acum in afara de lapte nu i-am dat absolut nimic! la inceput am intrebat daca imi recomanda ceva pt. colici, a avut cativa dar nu de speriat, si mi-a spus ca daca nu este asa o mare problema , adica daca nu plange prea mult din cauza lor, ea nu recomanda nimic ajutator.. doar sa am grija sa-i scot aerul care il inghite... si cand mi-a aratat cum am ramas cu gura cascata :pusa in poponel, o mana o tinea apasata usor pe butica si cu cealalta, facuta caus o batea sanatos pe spate...eu ce faceam acasa era frectie! o bateam asa usurel dar doctorita ii dadea , nu gluma! ... la fata pe care cred ca am facut-o mi-a arat cum tine palma ( eu nu o cambram asa tare ) ...deci asta este secretul lipsei durerilor de colici... sau, ma rog, unul dintre ele, :scos aerul din stomac...
si de la 2 luni ne-a dat sa luam vitamina D, pentru ca mi-a spus ca este singura vitamina pe care laptele de mama nu o contine in cantitatea necesara... in rest numai lapte si multa iubire!!!!!!!!!!
o sa incerc sa pun si eu poze cu mandra mea, daca imi prind urechile o sa va rog sa ma ajutati...
va imbratisez pe toate...
roxana, ai observat ca pe copiii nostri ii cheama la fel?... felicitari pentru examene si bafta in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

betty LA MULTI ANI!pentru flacaul tau
andreea am admirat poze cu micul crestin si familia lui frumoasa
andriessanatate multa micutului bolnavior ,iar tie pentru ca sti sa faci haz de necaz
rodica imi permit sa-ti multumesc in numele tuturor pentru tot ce ai facut astazi in numele nostru ,cred ca ti-a fost foarte greu si nu vei uita usor ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

am citit si eu.offffffff

noapte buna

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)
poze
http://good-times.webshots.com/album/562116547uiaZHn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

andrei al meu a facut pe la varsta de cativa anisori dopuri de ceara in urechi! am descoperit din intamplare, cautandu-l de polipi , i-a facut un control si la urechi.. ii soptea doctorul ceva la ureche sa vada daca aude.. dar soapta soptita, ca sa zic asa, cat de incet poate sa vorbeasca cineva. ei, dragelor si atunci s-a uitat in urechile lui si cand a vazut cata ceara are l-a aspirat(ingrozitor!) ceara se lipise de timpan si ii dauna auzului... ce credeti ca ma intreba doctorul?; (ca o paranteza, este vorba despre doctorul Rosca , cele din Ploiesti sigur au auzit de el, un doctor despre care sunt pareri exceptional de bune si exceptional de proaste... a mea parere face parte din prima categorie ) daca folosesc betisoare de urechi? ... si bineinteles ca foloseam... mi-a spus ca este cea mai mare greseala si ca este suficient sa pun un prosop pe ureche si cat pot cu degetele sa tamponez apa ... ceara care se formeaza este o protectie a timpanului impotriva prafului si a tuturor noxelor si indepartand-o ea se formeaza in cantitati mai mari decat cele necesare... zice ca un copil se verifica daca este spalat pe urechi , uitandu-te in spatele urechei nu in ureche... cert este ca la andrei nu am mai folosit betisoare , dar era deja maricel... la alexandra sterg urechea dupa baie , de frica sa nu ramana apa, dar am mare grija sa nu imping cu betisorul inauntru si sa nu apas, lucrez mai mult prin tamponare , ca sa zic asa...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Annisia, sigur va iesi ceva frumos din albumul nostru. Ce zici ca se strange in urechi? Ca eu nu l-am curatat niciodata si nu vaz nimic.

Andreea, sunteti toti niste frumosi. Sa va traiasca crestinul scumpic!

Ali, eu nu il curat deloc. Si ii torn apa direct pe cap fara sa ii feresc urechile. La fiecare control s-a uitat pediatra si totul e in regula.

Andries, sanatate puilor si sa scape Mircea repede de muci. Tu ai avea curaj sa ii bagi furtunele alea pe nas? Pe mine nu stiu cum vazuse pediatra mai curajoasa ca la ultimul aspirat zicea imi dea acasa furtunele din alea si sa il aspir eu.

A_alinta,

Unde ati citit voi mesajul?

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Voiam sa va spun ca faptul ca Andrei a primit bine supa azi nu inseamna nimic, Alex a primit totul super la inceput, dupa 4-5 zile incepea nemultumirea. Si inca o chestie, mai nou nu mai doarme pe burta. Eu il pun asa si se intoarce singur pe o parte. De acolo revine pe burta sau se intoarce pe spate dupa cum vrea.

Ma duc sa caut si eu mesajul legat de Maya.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Tare trist...

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

ROXANA vreau sa-ti spun si eu felicitari pt examene ,pai daca tot nu am apucat sa-ti urez succes pana sa pleci la examen,macar sa te felicit dupa
Ma bucur ca Andrei papa ,si eu am inceput de duminica si totul merge foarte bine ,a papat trei zile mar ,iar astazi a papa amestec de legume la borcanel ,am luat si unul de caise pe care scria 4 luni si cand m-am uitat acasa pe eticheta scrie mare ZAHAR,in schimb a cautat sotul meu la toate farmaciile din oras biscuiti fara gluten ,nici urma de asa ceva pe la noi ,se uitau unele farmaciste la el de parca cerea cinestie ce...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

TOMASA UNDE ESTI? NE LIPSESTI DRAGUTA

Mergi la inceput