Fulguleti de nov-dec-2006 (141)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

LA MULTI ANI! INGERASA
- multa sanatate, fericire si bucurii alaturi de cei dragi.
La toate minunatele si .

Mariana - mamicuta de 3 - ANDRA('99), SARA('05) si ANTONIA(21.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

quote:
Originally posted by deeaA
CARNITA aproape in fiecare zi,off cand citesc de cate ori mananca ai vstrii puiuti ce mama denaturata sunt,tre sa insist




Nu esti deloc denaturata! sa fie ultima data cand vad asa ceva pe forum! Denaturate-s alea care-si trateaza rau copii. Fiecare papa cat are nevoie, daca e sanatoasa, si creste frumos...eu am citit undeva aici pe forum ceva de tip:
Luni:pui
Marti: manzat
miercuri: verdeturi fara nici un fel de carne
joi:ou
vineri:pui
sambata:manzat/vitica
duminica:ou

Sper sa-ti fie de folos!

Dbunny cu bb Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu
An angel wrote...If someone betrays you once, it's their fault;If someone betrays you twice, it's your fault.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Ingerasa, sa ne traiesti, sa fii fericita si sanatoasa alaturi de cei dragi! LA MULTI ANI!!!

Dandusa, e mortala Crinuta!!! Nu-mi vine sa cred...manca-i-as obrajorii ei! ...auzi, shopping

Deea, da, da, Dbunny are dreptate...nici eu nu mai vreau sa te aud spunand ca esti "mama denaturata", nici macar in gluma...nu mai compara copiii. Asta e un lucru total nesanatos! Fiecare cu ritmul si preferintele sale, asa incat nici unul nu seamana cu celalalt...David arata bine, eu zic ca nu e cazul sa te stresezi...
Dianocica, si noi mancam carne zilnic, la pranz si chiar si seara uneori, mai putin in zilele in care-i dau ou sau linte.

Va pup.

Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis (19 dec 2006)
Slideshow


Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

offtopic, pt fetele din ro maine e ultima zi pt alegerea unei soc pt pensiile private. dureaza cam 5 min si tre' sa te duci cu buletinul.


diana si david 03.12.06



Alaptatul Help-line. Pentru un copil fericit si increzator www.euro.who.int/document/WS_115_2000FE.pdf?language=english" target="_blank">OMS recomanda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deny75 spune:

ingerasa

Azelia si-a imbogatit vocabularul cu inca doua cuvinte:mamai si tatai.Azi de dimineata a iesit din camera si a inceput sa-i strige.Mor de dragul ei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

ingerasa!

asiza, cum faci lintea? reteta pliiiz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flore26 spune:

quote:
Originally posted by dianocica

offtopic, pt fetele din ro maine e ultima zi pt alegerea unei soc pt pensiile private. dureaza cam 5 min si tre' sa te duci cu buletinul.


diana si david 03.12.06


Alaptatul Help-line. Pentru un copil fericit si increzator www.euro.who.int/document/WS_115_2000FE.pdf?language=english" target="_blank">OMS recomanda

Va astept la mine......sau vin la voi, pt pensia privata AVIVA...

Flore Alessia Liane (16-12-2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deny75 spune:

Asiza si pe mine ma intereseaza o reteta cu linte.Nu am mancat nici eu si nici copilul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:

DANDUSA cred ca tre sa fie scumpa tareeeeeee,multi de la noi!
DBUNNY dap,e f. interesant sa se uite dupa ele dupa ce le-a aruncat acolo,idem face si mandrul meu,doar ca-si pierde interesul f.repede si pleaca mai departe
Ei si cum nu vreau sa fiu o mama denaturata pusei mana si ii pregatii copilului urmatoarea;un GALBENUS de ou in combinatie cu branzica+smanatana de la Fagaras + o cupa de cereale+putin iaurt ca se cam ingrosase amestecaturasi....A PAPAT fara strambaturi fara vomitaturi..cam 120 g..daca tot veni vb de gramaje

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

dandusa , tare rau crinuta, domnisoara mare, in curand plecati amandoua la cumparaturi si ea o sa.ti dea sfaturi despre moda :) (abia astept si eu o fetita)

dbunny - bine ca n.a mai facut febra totusi, ma gandesc , daca nu.i mai dai cereale cu gluten nu.i mai dai nici paine? stiam ca are gluten


eu am inceput sa nu.i mai bag cereale in iaurt lui ivan, ii puneam ca era cam zeama si.i place mai solid, dar vad ca.l mananca si asa, asta ca in ultima luna s.a ingrasat cam mult, aproape 800 de grame, sau poate o fi recuperat ce.a pierdut ...cine stie

azi am fost la consulat sa iau foaie de calatorie pt ivan....jale, stat la cozi cu copii in brate, curent, altii se baga in fata ca.s mai destepti lucru ce ma face sa le trag cu geanta in capul ala destept , daca n.as fi pacifista de fel , rau de tot

ivan si dayanara

Mergi la inceput