Fulguleti de nov-dec-2006 (141)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

La muulti ani,Ingerasa
sa fii sanatoasa si voioasa


Micuta chinezoaica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

quote:
Originally posted by dianocica

quote:
Originally posted by desiree


am facut si verificare...m-am logat si deslogat cu mami_n_d..a durat fix 30 de secunde

belive it or not, exista o gramada de feluri de conexiuni si o gramada de provideri. fiecare cu ale lui. daca tie iti ia 30 de secunde sa te loghezi, si tot ai timp de forum, nu inteleg de ce nu te oferi.


diana si david 03.12.06


Alaptatul Help-line. Pentru un copil fericit si increzator www.euro.who.int/document/WS_115_2000FE.pdf?language=english" target="_blank">OMS recomanda





eram convinsa ca o sa ziceti asta..dintr-un motiv foarte simplu...ca nu ma pricep..dar acu invat..vorba romanului "sunt prost, da incerc sa ma tratez!"..acu o sa ziceti: daca nu stii, atunci taci si accepta asa cum e, ce te bagi?" wrong again: fiindca userul comun are o semnificatie anume pentru acest topic, si in afara de asta, oricine de pe forum trebuie sa aiba acces la listuta, anytime,sa faca modificari!

cu timpul alocat forumului, am timp de forum atat cat ai si tu si oricine de aici...dar din punctul meu de vedere, daca tot ma apuc de-o treaba, o fac bine si pana la capat!e doar un principiu de viata!


Alina,mami de Mihnea-Octavian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

"de-ale Crinutei"...
in ultimul timp,ocupatia principala este shopping-ul...,isi ia o plasa din carton,gen alea de cadouri...,sau o geanta de-a mea...,o pune pe umar...si pleca in cautare de lucruri faine...,cum gaseste geva atragator...,se opreste ,aseaza punga frumos si o umple...,apoi si-o pune pe mina sau pe umar si pleca mai departe...
daca vreodata caut ceva important,gen tel mobil,telecomanda...,cizmele ei sau fularul...,stiu unde le gasesc...
azi a scos bateriile de la telcomanda...,le-am cautat de mi-a venit rau...,abia tirziu mi-am dat seama unde ar putea fi...si chiar acolo erau...
si daca ati vedea-o cit este de concentrata...,nu-i poti atrage atentia...,nuuu...,treaba importanta domle' ,nu gluma...


Micuta chinezoaica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flore26 spune:

quote:
Originally posted by dandusa

"de-ale Crinutei"...
in ultimul timp,ocupatia principala este shopping-ul...,isi ia o plasa din carton,gen alea de cadouri...,sau o geanta de-a mea...,o pune pe umar...si pleca in cautare de lucruri faine...,cum gaseste geva atragator...,se opreste ,aseaza punga frumos si o umple...,apoi si-o pune pe mina sau pe umar si pleca mai departe...
daca vreodata caut ceva important,gen tel mobil,telecomanda...,cizmele ei sau fularul...,stiu unde le gasesc...
azi a scos bateriile de la telcomanda...,le-am cautat de mi-a venit rau...,abia tirziu mi-am dat seama unde ar putea fi...si chiar acolo erau...
si daca ati vedea-o cit este de concentrata...,nu-i poti atrage atentia...,nuuu...,treaba importanta domle' ,nu gluma...


Micuta chinezoaica


Spune/i sa o sune si pe Alessia mea, sa o insoteasca la shopping...e mai cool in doi ...si poate reusesc sa pun si eu mancarea pe foc...

Flore Alessia Liane (16-12-2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Dianarus,
tema cu bacteriile...,da,si eu cred ca se ia asa...,dar mi-ar placea sa stiu o parere avizata...,ramine tema pentru acasa...
pe mine ma intereseaza cum altfel se mai transmit bacteriile(e-coli)...,pentru ca,daca se transmit "oricum"...,nu vad de ce nu le-as face baie impreuna...,ca tot ia...,daca este sa ia...
ai inteles ceva?...,ca de atita somn,sint cam bulversata...,parca nu sint eu...
Roxanica,
mi-am dat seama ca nu te-am mai pupacit de mult...,asa ca o fac acush,tzoncanit
Ktrinel,
si eu ma gindeam zilele trecute la Erika...,Monica bb,cred ca ar avea nr ei...,doar asa putem afla daca este bine...aaaa si Monica bb,ce-o mai face?,Ruxandra stii ceva de ea?,vine la intilnire?...,am o jucarie (pe care a furat-o Crinuta ),de inapoiat...



edit sa spun ce bacterii,ca altfel chiar ca nu se mai intelege nika...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

quote:
Originally posted by dandusa

"de-ale Crinutei"...
in ultimul timp,ocupatia principala este shopping-ul...,isi ia o plasa din carton,gen alea de cadouri...,sau o geanta de-a mea...,o pune pe umar...si pleca in cautare de lucruri faine...,cum gaseste geva atragator...,se opreste ,aseaza punga frumos si o umple...,apoi si-o pune pe mina sau pe umar si pleca mai departe...
daca vreodata caut ceva important,gen tel mobil,telecomanda...,cizmele ei sau fularul...,stiu unde le gasesc...
azi a scos bateriile de la telcomanda...,le-am cautat de mi-a venit rau...,abia tirziu mi-am dat seama unde ar putea fi...si chiar acolo erau...
si daca ati vedea-o cit este de concentrata...,nu-i poti atrage atentia...,nuuu...,treaba importanta domle' ,nu gluma...



Dani baga bilele si cuburile sub dulapul din sufragerie(e un spatiude de 8cm de inalt) si-apoi isi lipeste fetisoara de podea si-atat de interesant se uita dupa cuburi...se prapadeste de ras cand ma vede cu fundu-n sus scotzandu-i jucariile...si iar le baga sub dulap sau sub canapele...

Dbunny cu bb Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu
An angel wrote...If someone betrays you once, it's their fault;If someone betrays you twice, it's your fault.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

quote:
Originally posted by dandusa

"de-ale Crinutei"...
in ultimul timp,ocupatia principala este shopping-ul...,isi ia o plasa din carton,gen alea de cadouri...,sau o geanta de-a mea...,o pune pe umar...si pleca in cautare de lucruri faine...,cum gaseste geva atragator...,se opreste ,aseaza punga frumos si o umple...,apoi si-o pune pe mina sau pe umar si pleca mai departe...
daca vreodata caut ceva important,gen tel mobil,telecomanda...,cizmele ei sau fularul...,stiu unde le gasesc...
azi a scos bateriile de la telcomanda...,le-am cautat de mi-a venit rau...,abia tirziu mi-am dat seama unde ar putea fi...si chiar acolo erau...
vai, si daca ati vedea-o cit este de concentrata...,nu-i poti atrage atentia...,nuuu...,treaba importanta domle' ,nu gluma...


Micuta chinezoaica




nu se poate! cred ca e tare scumpa! da-i un pupi de la noi!

chris + alexandra

bebeii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

quote:
Originally posted by flore26

quote:
Originally posted by dandusa

"de-ale Crinutei"...
in ultimul timp,ocupatia principala este shopping-ul...,isi ia o plasa din carton,gen alea de cadouri...,sau o geanta de-a mea...,o pune pe umar...si pleca in cautare de lucruri faine...,cum gaseste geva atragator...,se opreste ,aseaza punga frumos si o umple...,apoi si-o pune pe mina sau pe umar si pleca mai departe...
daca vreodata caut ceva important,gen tel mobil,telecomanda...,cizmele ei sau fularul...,stiu unde le gasesc...
azi a scos bateriile de la telcomanda...,le-am cautat de mi-a venit rau...,abia tirziu mi-am dat seama unde ar putea fi...si chiar acolo erau...
si daca ati vedea-o cit este de concentrata...,nu-i poti atrage atentia...,nuuu...,treaba importanta domle' ,nu gluma...


Micuta chinezoaica


Spune/i sa o sune si pe Alessia mea, sa o insoteasca la shopping...e mai cool in doi ...si poate reusesc sa pun si eu mancarea pe foc...

Flore Alessia Liane (16-12-2006)




deci si Ale face shopping...,iti dai seama ce ne asteapta?...,de fapt pe Nicu si pe Claudiu ce-i asteapta...[doi omuleti suparati,cu buzunarele goale]...


Micuta chinezoaica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

quote:
Originally posted by ruxandra_sb


Ar fi o ipocrizie sa nu recunoastem ca alea 2-3-4 kile in plus ne dau o relaxare si o detasare, pe care, mai ales parintii la primul copil, inca nu o poseda.

Are mama doi flacai.. Matei (6) si Grigore (1)




categoric, da

Octavian a avut zile atat de proaste cu mancatul de-a lungul experientei lui diversificate, a avut zile intregi cand numai a supt sau saptamani in care a refuzat cu indarjire orice leguma sau carne ii dadeam....dar nu a scazut nici un gram, nici macar unul, dimpotriva el a continuat sa ia in greutate..de aceea nu mi-am facut prea multe griji. dar in zilele acelea mi-a fost extrem de greu (recunosc) sa nu ma gandesc CAT a mancat si sa nu fiu trista, si sa nu ma stresez..

nu, nu e normal sa masuram tot timpul ce mananca si cat mananca, dar nici sa stam linstiti si sa acceptam situatia atunci cand cel mic vrea sa manance de dimineata pana seara numai cascaval, sau numai paine goala ( vorbesc strict de cazul nostru)...

pe de alta parte sunt total impotriva fortarii unui copil sa manance tot sau cat ni se pare noua ca ar trebui sa manance....cred ca rolul nostru, al mamelor, este foarte greu in astfel de situatii, sa il facem sa pape o cantitate normala de mancare, fara sa se simta fortat, ci dimpotriva, sa-i faca placere....e greu, extrem de greu


Alina,mami de Mihnea-Octavian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

quote:
Originally posted by chris80

quote:
Originally posted by dandusa

"de-ale Crinutei"...
in ultimul timp,ocupatia principala este shopping-ul...,isi ia o plasa din carton,gen alea de cadouri...,sau o geanta de-a mea...,o pune pe umar...si pleca in cautare de lucruri faine...,cum gaseste geva atragator...,se opreste ,aseaza punga frumos si o umple...,apoi si-o pune pe mina sau pe umar si pleca mai departe...
daca vreodata caut ceva important,gen tel mobil,telecomanda...,cizmele ei sau fularul...,stiu unde le gasesc...
azi a scos bateriile de la telcomanda...,le-am cautat de mi-a venit rau...,abia tirziu mi-am dat seama unde ar putea fi...si chiar acolo erau...
vai, si daca ati vedea-o cit este de concentrata...,nu-i poti atrage atentia...,nuuu...,treaba importanta domle' ,nu gluma...


Micuta chinezoaica




nu se poate! cred ca e tare scumpa! da-i un pupi de la noi!

chris + alexandra

bebeii nostri





nu am cum sa o privez de o asa ocazie speciala...,un pupi de la voi,este un..."pupi de la voi"...


Micuta chinezoaica

Mergi la inceput