MONTIGNAC: ce am mancat azi (93)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Ete la ea ce mare se da!Ce sa spun
Felicitari!

"La vita e bella"
De mancare
Iarna pe ulita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miniuta spune:

razi tu razi, valentina, cu gura mare de sanse...rad si eu...da ce n-as da sa am si eu 66 de kile. ehhh..lasa ca o sa le am.

mic dejun: doua felii de paine integrala cu branza si gem dietetic, un capucino

pranz: chiftele, ciocolata amaruie

cina: un mar si doua portocale

PS: va rog sa ma treceti si pe mine din nou pe "lista de competitie" chiar daca nu am slabit deloc; am trecut de pauza temporara. multumesc
mamica lui david(21.05.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

of, n-am timp sa va scriu ce mananc zilnic dar pt. ca e joi, am intrat sa ma laud: 73,8kg (adica 2,8kg in doar 10 zile). azi am mancat ff putin dar de maine imi revizuiesc meseled: o cafea cu laptep o friptura de porcc: o salata verede cu castravetig: portocalewww.flickr.com/photos/10388560@N04/?saved=1" target="_blank">Ines Nicole si Sarah Marie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Felicitari fetelor care au slabit! Deci se poate!

Maine dimineata merg sa-mi recoltez analizele pentru a le trimite la Fundeni. Mi-e si frica de cum voi avea colesterolul si celelalte. Poate asa ma hotarasc sa tin strict dieta. Doamne ajuta!

Inuta, sa ai nastere usoara, iar bebe sa vina la termen.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Somnul mi-a fost destul de scurt in noaptea asta. Cand nu am avut somn eu, cand bebelina a fost matinala. Asa ca 4,30 a fost trezirea.

Deci Sanse sa nu te miri de ce iau pranzul la 12 -12,30.

Meniu:
d-salata fructe, omleta cu ou si ardei
p- fasole verde cu pipt de piu

s-iaurt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

meniul de ieri

finn crisp cu lapte
supica cu taitei integrali
legume fierte cu pulpa fiarta fara piele
pateu de carne de iepure cu muraturi si cu paine (abatereeeeeeeeeeeeee ... inca ma mustra constiinta ca nu l-am mancat gol )
finn crisp cu branza dietetica

ieri am fost cam infometata, nu stiu ce am avut ... azi sper sa fiu mai cuminte

in rest ce sa va mai spun, merg la sala zilnic , imi place la nebunie, nici nu stiti ce rau imi pare ca nu am inceput de mai mult timp... ma ambitioneaza mersul la sala si ma tempereaza si la mancat , cand vad ce greu se dau caloriile jos parca nu imi vine sa ma prostesc cu tot felul de chesti hipercalorice

felicitari la fetele care au slabit alaturi de mine "of course"

apropo la cantarul de la sala aveam 79 aseara, nu stiu care e bun ... al meu electronic cu 80 sau al lor mecanic cu 79... oricum pe-acolo sunt si abia astept sa vad la al meu scris 7, ca nu mai suport cifra 8

sanse si eu vreau 66 sa am

valen esti cea mai tare , auzi tu 2.8 kg in 10 zile , e minunat

cafera sa iti iasa bine analizele

miniuta te va trece latrishia in tabel, eu fac pauza tura asta de 20 pagini

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Buna fetelor.....

Valen...poate ti se pare mama....Auzi la ea!Nici nu a venit bine si a sat jos 2,8kg

Andanii dai bataie acolo la sala Si eu m-am simtit bine in perioada in care faceam miscare dar nu am mai avut cu cine sa merg si am renuntat

Miniuta si valentinag ce tot carcotiti acolo!?Aaaaa!?

off topic:
Zilele astea sin agitata cu fata asta a mea....trebuie sa o inscriu la scoala si sint ametita total.Habar nu am la care scoala sa ma decid
Am la alegere 2 doamne invatatoare de la 2 scoli diferite...Una este la 186-Elena Vacarescu iar cealalta la Jean Monnet. Recomandate ca de treaba amandoua....Voi ce ziceti ? Dau cu banul ?

Va salut pe toate ,toate

MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

KG MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Pai si eu am scazut in primele 2 saptamani de la 71 la 66 dar de atunci acolo stau ba din contra cateodata arata si mai mult cantarul. Dar recunosc ca am mania cantaritului zilnic. Eu am zis ca nu aveam 71 ca m-am cantarit pe seara dar cine stie daca imi arata dimineata 69 poate nu ma mai apucam de dieta. Asa ca m-am speriat.... Tin in continuare dieta , ma mai abat cu cate un pahar seara de vin dar in rest ma mir si eu ca rezist la dulciuri. Stiu ca se da greu si sunt si stagnari...deci vedem cat mai sunt pe baricada.
Sa fiti cuminti si la cat mai multe kg date jos.

Elena & Denisa
NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miniuta spune:

azi nu am multe de povestit, sunt obosita si enervata...asa ca repede:

mic dejun: omleta cu sunca si un capucino

pranz: salata de multe cruditati si ton

cina: doua mere, portocale rosii

un week-end minunat! (si mai ales, fara abateri)

mamica lui david(21.05.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Valen,ai slabit foarte bine,felicitari!
Meniul de ieri:
o cutie de branza cu 2 felii de paine
2 banana si un kiwi
un pumn de fistic
ou ochi cu costita si branza
2 bomboane rafaello

Azi am inceput cu niste iaurt degresat cu 2 felii de paine!MAi incolo vad io...

"La vita e bella"
De mancare
Iarna pe ulita

Mergi la inceput