DC peste 20...30 ani...

DC peste 20...30 ani... | Autor: denizel

Link direct la acest mesaj

...v-ati gandit vreodata la asta? :-) Cum o sa arate DC peste vreo 20-30 ani?
Nu stiu exact vechimea forumurilor de discutii din Romania. Am cautat putin pe forumurile mari pe care (rar) le mai citesc si am vazut ca, cei mai vechi membri ai acelora au cam acelasi an de inregistare: 2002.
De atunci si pana acum a trecut un timp relativ scurt. Ma rog, chiar scurt nu e, dar nu e suficient de lung pentru ca, o persoana care a postat prima data in 2002 de ex., sa-si fi schimbat foarte tare punctele de vedere si vederea de ansamblu asupra vietii, vederea asupra mersului 'lucrurilor' etc (ma intelegeti voi :-).

In plus, DC este o comunitate tanara.
Chiar daca unii membri care au in jur de 20 de ani, considera ca cei de 30 au inceput sa intre in declin , iar cei de 40 ar fi cazul sa se pensioneze de-acuma :-)), membrii de 30 (+, -), 40 (+, -), 50 (+, -) formeaza o comunitate tanara.
Ies scantei la multe dintre subiecte, dar scanteile nu sunt date neaparat de diferentele de varsta. Sunt implicate mai mult diferentele de educatie, cultura, experienta intr-un anumit domeniu s.a.m.d.
Varstele membrilor, zic eu, sunt foarte bine 'asezate' in momentul asta, astfel incat nu prea exista conflicte tip 'generatia mea, mai grozava decat generatia ta', 'cum poate generatia ta sa fie in halu' asta?' :-))


Cum va arata DC peste 20 de ani?
Avand in vedere fidelitatea DC-istilor fata de aceasta comunitate :-), aceiasi membri vor scrie, vor polemiza si vor dezbate si peste 20 de ani, nu? :-)
Cei de 30, vor avea 50, cei de 40 vor avea 60. Cum se vor intelege acestia cu cei de 20-30, nou veniti? (hi hi, la In unul sau in doi o sa fie nenorocire . Daca acum sunt numai nurori care se plang, atunci vor fi si soacre, iar soacrele vom fi noi!! :-))))
Generatia celor ce acum au in jur de 60 sau 20, putem spune ca are o latura destul de bine creionata de intoleranta si lipsa de empatie.
Oare noi la 60 sau ei, la 20, vom/vor fi mai toleranti, mai empatici, mai civilizati sau mai 'zambitori' pur si simplu?


Sau, oare la 50-60 vom mai scrie pe DC? Vom mai avea chef sa o facem? :-) Vom putea 'convietui' in liniste cu cei cu mult mai tineri decat noi? Dar ei cu noi?


Sunt tare curioasa ce credeti voi! Astept cu nerabdare pareri!



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil ! ! !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

quote:
Initial creeata de denizel

Sau, oare la 50-60 vom mai scrie pe DC? Vom mai avea chef sa o facem? :-) Vom putea 'convietui' in liniste cu cei cu mult mai tineri decat noi? Dar ei cu noi?




esti optimista...denizel la pensie nu o sa aiba bani de internet..sa-i intrebi pe altii ce a mai scris guestus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

quote:
Initial creeata de denizel

...v-ati gandit vreodata la asta? :-) Cum o sa arate DC peste vreo 20-30

(hi hi, la In unul sau in doi o sa fie nenorocire . Daca acum sunt numai nurori care se plang, atunci vor fi si soacre, iar soacrele vom fi noi!! :-))))




Eu cred ca la Parintii intreaba parintii raspund subiectele vor fi aproximativ la fel adica:

Ajutor nu mai vreau la olita
Ce lapte praf pentru cei peste 90 de ani
Uraa! Merg de'a busilea
Mi'au dat maselele ... de sub canapea
...

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Imi place intrebarea - ma gandesc si eu din mers.
Probabil va fi nevoie de forumuri ascunse - de nurori, de sot, de copii care vor sta pe DC ...gasim noi o metoda sa ne continuam galceava constructiva.

Oricum noi lucram si pentru viitor. Construim un sistem de networking care va revolutiona DC-ul :)

astept solutii si idei :)





Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Mamaaaaa....uite ca la subiectul asta nu m-as fi gandit...adica o sa citesc pe forum ce o sa scrie nora/ginerele despre mine... Dupa cum or sa fie viitoarele generatii, cred ca ar fi cazul sa ne intrebam daca la azil o sa avem acces la net...

Lora, mami de IUSTINA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Guestus, nu cred ca am inteles.
Esti optimista, Denizel! sau Denizel nu o sa aiba la pensie internet!. Care din astea doua?


Xeno, ai uitat un subiect: Nu mai vreau mancare mestecaaataaaaa :-))


Desprecopii, si eu cred ca, probabil, vor fi necesare si cateva sectiuni parolate .


quote:
Dupa cum or sa fie viitoarele generatii, cred ca ar fi cazul sa ne intrebam daca la azil o sa avem acces la net...



Lora, asta e cel mai simplu de controlat. Depinde numai si numai de noi :-).




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil ! ! !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rolo spune:

Io cred ca se transforma in DB (despre batrani).

mama de Ileana Cosanzeana

poze

"De poti sa nu-ti pierzi capul cand toti in jurul tau si l-au pierdut pe-al lor gasindu-ti tie vina...
De poti s-auzi cuvântul rostit cândva de tine
Rastalmacit de oameni, ciuntit si prefacut" - R. Kipling

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Eu una nu ma vad fara DC
Adik fara sa citesc, sa scriu, sa dau refresh dupa refresh



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redai spune:

[quote]Originally posted by rolo

Io cred ca se transforma in DB (despre batrani).






Lore, mamicutza de print David
Poze David Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Doamne-ajuta sa traim noi sa vedem DC-ul peste 30 de ani!!
Sunt optimista,nu?!

Ela.. in 30+ cu !!
Varsta mogaldetei
Photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anuska spune:

Si inca un subiect viitor: "ma doare..... deci TRAIESC!"


*********************************

Poze cu familionu'

Povestea nasterii Anei 17.03.2000
Povestea nasterii Teodorei(bb2) 8.10.2004

Mergi la inceput