***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (44)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns numai_eu spune:

Buna seara si de la noi.
Am vazut in ultimele zile numai poze cu capsunei si capsunele super scumpici. Asa ca m-am mobilizat si am mai adaugat si eu cateva pozici cu capsunelul meu aici: http://community.webshots.com/album/561974746JiqFsD.
Urez si eu la multi ani sarbatoritilor ultimelor zile, capsunei si capsunele si cu intarziere pentru mamicile Madi si Angelabv.
De raspuns iar nu sunt in stare, ca am citit in mai multe reprize si nu mai stiu cine ce intreba.
Despre noi, suntem din ce in ce mai neastamparati. Si de doua zile m-am hotarat sa nu-i mai dau san noaptea, asa ca am ceiutul pregatit pentru eventualele treziri. Sper sa nu-l deochi, dar, desi se trezeste inca, adoarme destul de repede dupa cateva gurite de ceai (inainte ma chinuiam cate o ora sa-l pun in patut dupa fiecare trezire si de cele mai multe ori cedam eu de oboseala si ateriza tot cu mine in pat).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Trimit film din categoria www.youtube.com/watch?v=Hox8YSCGfeY" target="_blank">Fugi Antonio, ca te prin si unul din categoria www.youtube.com/watch?v=Rs8hMsg-iDk/" target="_blank">Vorbesc cu pestii


Poze noi





Ioana mama de bebe
Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

Liviana ,nici piticul meu nu bea suficient lapte.Suge el ce suge dimineata pe la 6 si apoi seara la 22 mai bea un biberon de 200ml si astea snt toate lichidele din ziua respectiva.Voi dati ceai?aaaa mai bea 50 ml de suc de portocala dupa masa de legume in care ii dau fierul .
Eu vreau sa-i dau si lapte praf ca mi-e mai usor sa-l incerc ziua cu lapte praf si daca nu vrea sa-l arunc decat cu lapte muls.
Ai vostri bebei cat lapte beau ca RARES si daca ar bea 250 in cele doua mese ar face500 nu 600.Cate mese de lapte aveti?
Noapte buna !

POZE rares(7 mai 2007)
Am 8 luni/Sunt barbat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninutza spune:

Lulu26, pentru Alessia Ioana

Mihamora, pentru Dominic

Kid, pentru Mihail Vladimir

Alina25, pentru Darius Andrei

Katthy , pentru Bianca Elena

Ralucami, pentru Maria

AlexAlice, pentru Alice


http://mirunamaria.blogspot.com/


Miruna Maria, 5 iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

liviana, da aici mi-au zis ca pina la 1 an dupa 6 luni trebuie sa bea cam 700-750ml lapte/zi. deci bine iti faceai tu griji, ii dai un suc ce-i place? eu la dominic, dar era mult mai mare, avea 18 luni am reusit sa-l fac sa accepte laptele praf dintr-un biberon special cu pai in suzeta, si amestecam jumate suc portocale si jumate lapte, si am scazut cantitatea de suc. tu incerci sa-i dai laptele din biberon? incearca si cu canita aia cu pai ce i-am pus poze lui kay, de la nuby, poate pur si simplu nu-i place la biberon.multumim de felicitari, acuma am vazut, ei stai linistita ca si eu mai am tot 20 kg de dat jos si ptr aia tot reusesc sa patinez, si iesea chiar frumos daca nu ma grozaveam eu!

carstea, eu nu stiu cit bea david ptr ca suge, dar suge cam la 3-4 ore si noaptea se mai scoala de 2 ori.in rest maninca f bine, dimineata 1 mar copt cu cereale de orez(1-2 linguri+apa), la amiaza cam 120 ml leguma, si tot atita fruct, apoi seara aceeasi cantitate ca si dimineata cu un fruct. incerc sa-i dau cel putin 2 fructe diferite pe zi. in curind in functie de cerere ii voi introduce 2 legume la aceeasi masa.si noi avem probleme cu calculatorul, si sotul meu tot pe forum da vina. in legatura cu vomitatul, eu, cind i-am dat para facuta de mine i-am amestecat la inceput cu borcanel, apoi dupa ce s-a obisnuit cu noua textura am dat numai facuta de mine.

graviduta, e normal ca printesele lu mari sa fie asa, ptr ca numai cele care au saci identici sint gemene, petra a avut alt sac, deci e din alt ou, deci e diferita

noroc cu ninuta, sa nu uitam de sarbatoriti!
la multe lunisoare piticuti de mihamora, kid, mary_lou si alex alice

vali, imi pare rau de cosmarul avut

ninutza, tocmai a facut gauri in urechi o prietena, la o bijuterie, cu un pistol, f simplu si putin dureros, le fac odata in ambele urechi si tre sa poarte micuta cerceii dati de acolo o perioada sa nu faca infectie

florentina, parerea mea este ca lapte cu cereale e mai indicat avind in vedere virsta lui, dar e strict parerea mea, si o argumentez, la 8 luni(nu inca chiar) el are nevoie mai mare de lapte si cereale, decit de iaurt, care aici NU se introduce inainte de 12 luni, cu ff mare indulgenta 9 luni

ramona, felicitari ptr primul dintisor

andrada felicitari ptr primii pasi! bravo micutule!



Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali5 spune:

Buna dimineata!

Ieri am fost cu Andrei la doctor ca mi se parea mie ca are coastele un pic cam inafara. Nu e nimic vizibil, doar cand pun mana simt asa. Doctora a zis ca intr-adevar le are un pic evazate dar nu e nimic grav, e inca devreme sa dam un verdict. Continui cu Vigantol su cu calciu. Sper sa fie bine in continuare.

carstea, bine ai revenit! Eu nu am avut probleme cu nici un virus. Si nu poti capta un virus doar citind si scriind pe forum. Daca descarci un fisier atunci e posibil.
Felicitari pentru al doilea dintisor!
Nu prea stiu ce sa zic legat de varsaturile in jet ale lui Rares, imi pare rau.
Am vazut pozele de la Craciun. Ce elf simpatic ati avut!
Eu i-am dat lui ANdrei numai lapte praf Topfer si sunt foarte multumita. Sa intrebi totusi si dr ce recomanda.

ramona7, felicitari pentru primul dintisor! Sa fie sanatos!

andrada, bravo pentru ridicat si cei 2 pasi! Eu stau langa Andrei cand face cascadorii din astea, ca el se ridica apoi se intoarce si da sa plece si bineinteles ca vine in nas ca nu isi tine echilibrul

tudorcatalin, itsybitsy in Bucuresti se prinde pe 99,3 fm.
Eu ii combin galbenusul de ou cu legume sau cu branzica si mamaliguta. Branzica ii dau cu legume, cu mamaliguta sau cu mar copt (asta ii place la nebunie).
Felicitari pentru dintisori!

mihamora, sunteti niste fericiti! Distractie placuta in continuare!

numai_eu, nu am reusit sa vad pozele, imi da nu stiu ce eroare.

Ioana13, ce haios e piticul tau in primul filmulet! Pe al doilea nu am putut sa-l vad.

Pepsi

Ma duc sa mananc si eu ceva.

Valentina, mamica lui Andrei - 24.04.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

numai_eu Nici eu nu am reusit sa vad pozele. Ai facut albumul public?

carstea Noi avem 3 mese de lapte/zi, de aprox 200ml fiecare, mai bea cam 50 ml ceai si 50 ml suc de portocala.
Ii dai suc de portocala zilnic? Nu mai stiu unde citisem ca nu ar fi bine sa bea zilnic, dar eu de aproape o luna ii dau in fiecare zi, ii place foarte mult.
Si eu spun ca nu e de la forum virusul.

Ninutza Multumim de urari
Si eu trebuie sa caut sa-mi fac gauri in urechi, ca am facut rana de la niste cercei de argint si mi s-au inchis gaurile.

Pepsi Multumim de urari Eu i-am dat juniorului iaurt, dar foarte des il combin cu fructe si cu cereale, lui ii place. Am sa incerc sa nu ii mai dau asa des, daca spui ca nu e chiar indicat la varsta asta.

Felicitari capsunelelor pt progrese Si juniorul meu incearca sa o ia din loc, dar dupa ce se ridica in 4 labute se leagana putin si o ia in nas

pt capsunelele sarbatorite astazi! Sa fie sanatoase, voioase si mancacioase


Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


Poze Vladut


Filme Vladut


www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

LA MULTE LUNISOARE SARBATORITILOR DE AZI!

Noi bem cam 500 ml pe zi de lapte(in 24 ore mai exact) insa la asta eu stiu ca se adauga branzica, cerealele cu lapte sau iaurtul.

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4a6d3bdb13f907e3635902&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">PRIMELE SARBATORI DE IARNA CU MAMI@TATI@RESTUL FAMILIEI

DAVID
Alyna si David (22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Aici e cel cu Vorbesc cu pestii http://www.youtube.com/watch?v=Rs8hMsg-iDk ca nu stiu de ce nu se mai vede in mes precedent

Ioana mama de bebe
Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninutza spune:

ANGELA, PEPSI,(sper ca nu am uitat pe cineva), multumesc pentru sfaturi...o sa merg la un magazin de bijuterii sa ma interesez. Abia astept sa-i pun cercei...avem o perece cu surub (la astia nu trebuie gauri) dar Miruna trege de ei si ii scoate .

Am facut si eu un album cu pozici, sper sa si mearga.


http://community.webshots.com/album/562135042BOQYeW?start=0




Miruna Maria, 5 iunie 2007

Mergi la inceput