Fulguleti de noiembrie - decembrie 2006 (136)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

La Multi Ani, MATEI!
Sa traiasca boierimea si intreg conacul!
Ruxandra, chiar ca tre sa-ti plezneasca inima de incantare si fericire.

KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Gargarita Gargaritelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Dom'le dilema mare.
Ajunge garga la facultate si tot n-are scaun de masina si carut sport pt. deplasari.
SHINEVA sa-mi spuna dc stie, ca din cauza de prea mare oferta, vezi Doamne nush ce sa aleg, a auzit care, ce , cum, dec e sunt mai bune unele sau altele, sau din proprie experienta???
Optiuni ar fi asa
Scaun de masina; Maxi Cosi Priori, Bebe Confort Axis, si dc e si varinata Chicco
Carut sport:McLaren, Hauck, Chicco???



KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Gargarita Gargaritelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

Azi, Cristi a plecat la servici, asa ca dupa o scurta vacanta revin pe baricade.

Mi-a fost dor de voi, dar am fost tare aglomerata zilele astea.
Ada mi-a facut multe surprize placute zilele acestea: am reusit sa o intarc de 3 zile complet; de ieri merge binisor; doarme mai bine noaptea; mananca foarte bine legumele ; intelege tot mai multe, ce mai... e o fata minunata si cuminte.
Am socializat zilele astea destul de mult, iar peste cateva zile mergem si la cresa. Asteptam doar rezultatul analizelor.
Cam asta despre noi.

Despre lactate: dimineata si seara cam 240-270 ml lapte praf, am trecut pe formula 3 de la Milumil si noaptea de cand am scos tzitzi cam 100-150 ml o data; un iaurt cu fructe de 160-190 gr sau 2 iaurturi simple pe zi; cascaval cubulete cu unt sau branza de vaci cu mar copt; cam astea sunt lactatele pe care le folosesc; smantana nu prea ii place.

Fructe: in fiecare zi o mandarina sau portocala, mar, para; cam atat.

Scaun de masa: daca suntem acasa numai in scaun servim masa, foarte rar in alte locuri; murdarim orice avem in cale

Baita: dureaza cam 10m minute, se joaca cu bilute si jucarii de apa si cu dusul; imediat dupa papa lapte si apoi nani;

Somnul: un singur somn pe zi, 1.30-2 ore, de pe la 15; seara se culca in jur de 21.30-22.00, se trezeste pe la 1-2 bea lapte si apoi dimineata la 7-8 laptic, apoi iar somn pana la 9.30-10.
Acest program se va schimba de cand vom incepe cresa.


Bebinuta de Ada(30 nov)
poze Ada
varsta Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crykett spune:

buna ziua

ION-IOANA
MATEI
Eu am o stare groaznica,am profitat citeva zile de zapada si ne-am pricopsit cu raceli ,Andrei tuseste pina vomita,Antonio e mucos ,a inceput si tusea ,il mai chinue masele de jos ca alea de sus au iesit intr-un final,azi noapte pe la 3 sa trezit urlind abia pe la 6 la mai luat somnul ,am cazut in butoi .Va pup

cristina de Antonio 20-11-2006 Andrei 31-08-2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

Matei de Ruxandra

sa cresti mare si voinic

tuturor celor care poate numele sf. Ion


Monica si www.totsites.com/tot/mariachristina" target="_blank">Maria Cristina (20.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns porumbita80 spune:

Salutare!
Dandusa nu cred ca baita este motivul, noi facem baita zilnic uneori si de 2 ori pe zi,la timp nu ma uit deci habar n-am cat stam.Eu i-l intreb hai ce facem mai stam sau gata, daca vrea sa iasa se ridica din cada daca nu se joaca in continuare. La noi baita este deobicei un relaxant excelent doarme foarte bine dupa.Daca e agitat si nu-l pot linisti destul sa zic hai mergem la baita si gata cu urletele.Eu zic daca fetei ii place mult lasa sa se joace.Poate nu-i ajunge laptele din tztz. da-i ceva mai consistent pe noapte, zic si eu.Poate fi dintii.Te orientezi tu cel mai bine.

vazut gagici de gagici din Timisoara, mai da ce fete frumoase.

Sunt trista azi, la moldovenii mei azi e mare chef sarbatoresc craciunul,toate prietenele mele me-au facut in ciuda de dimineata, me-au zis ce planuri au pe azi si mor de ciuda. Inca mai faceau misto de mine ca nu pot ajunge.Cel mai mult imi pare rau ca nu-s langa tata, am vrut sa mergem dar ninge si nu ne aventuram.Ce bine era la 20 ani...

Danutznoi in scaun de mult nu stam, manaca cu noi la masa pe scaun de oameni mari.

De Mario ce sa va zic nu e zi sa nu faca ceva nou(ghivece date jos, cafele varsate pe covor,ochelari de soare aruncati in wc,gunoi intors cu fundul in sus)si sunt inca multe dar nu vreau sa va sperii sa crediti ca am un copil obraznic.Este foarte inteligent lucrul asta dovedeste ori de cate ori este posibil.Cand vrea ceva vine ma ea de mana si ma duce la respectivu obiect si imi arata cu degetu,este un mare iubaret, ne pupa pe ambii de umple de bale.Stie ce are voie si ce nu.Cand vrea sa-i atrag atentea normal face ce nu are voi.Ar fi multe de povestit dar nu vreau sa va plictisesc cu copilu meu. Toate ne iubim puii si ne par cei mai cei. Eu stiu ce am acasa si nu-mi place sa ma laud prea tare. Ca doar toate avem niste comori langa noi.va pup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

salutare dragelor
multumesc pentru raspunsuri, niste dragute ca de obicei .

carucior sport avem de la miniblu, tip umbrela , a facut si face toti banii .
scaun de masina : inca nu avem si mami e cam asa :

si eu sunt sg cu viezurele de P care se baga in orice cotlon ! acuma doarme asa ca sunt cu surf-ul pe dc :)

pupici

D



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

MARTINEL

Ursuletul Martinel
A-nvatat un cantecel.
Si ii place, ca-i usor:
Mor, mor, mor si iar mor, mor.

asta ca sa va cante si voua fulguletul prin casa : MOR MOR MOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Taman am bagat nasul pe usa. Is terminata de la atata ridicat/carat sanie+copchil in brate (ca nenicii nu s-au obosit sa dea zapada din fata casei si pe carosabil nu poci merge de masini).. da a meritat!! L-am si rasturnat de vreo 2-3 ori.. ultima oara se enervase de-a binelea.. pai cat de intelegator poa sa fie un barbat??



Nu vroiam cu sania; a fost de nevoie ca unii destepti ne-au lasat momentan fara carutz. Si a fost super.. Grigore efectiv canta cand il plimbam pe aleile parcului. Cum opream, cum maraia. Savura senzatia de alunecare. Si e asa cald si frumos afara.. nici nu ne mai venea sa plecam.

Ah, si am fost cu sania lui Matei, una obisnuita, din lemn+ceva fier, caruia un nene priceput i-a mesterit la spatarul cumparat (o simpla bara de metal) niste stinghii din lemn, de zici ca asa-i cumparata. Si am mai pus de-asupra si blanita de miel si Grigore a stat ca un boier sadea.

Fiinca Maya, prietena noastra, se juca cu lopatele in zapada n-a fost chip ca Grigore sa stea prea mult sus.. vroia jos.. adica pe jos. Mergea in patru labe prin zapada alba si curata si nu se mai satura. Numa costumul nu e impermeabil si s-a mai udat o leaca la popou si la genunchi.. nu mai vb de manusi.

Duc sa pompez la con suc portocale si apoi


Are mama doi flacai.. Matei (6) si Grigore (1)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

quote:
Originally posted by dayanara

monique, nestle junior e gata facut la voi , nu? ca aici am luat gata facut si i.a placut dar ii mai dau si numarul 2

ivan si dayanara



nestle junior e lapte praf.

Andrei (16.12.2006)

Mergi la inceput