Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (48)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

ma bag la nani
noapte buna bebici ,mamici si voi tatici !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

LA MULTI ANI tuturor celor care isi serbeaza ziua numelui !
PETRECERE FRUMOASA TUTUROR SARBATORITILOR !!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

ia uite ca a aparut si danielle. Superba fetita, superba rochita, parintii simpatici foc, tortul a fost deosebit...ce mai, mi-am delectat ochii.

Sim, incearca sa-l scarpini pe Stefan cu degetul pe gingiutze cand ai impresia ca de-asta ar fi marait. Eu asa-i fac lui Vladi si maraiala lui se transforma in zambete.

Rox, daca tu nu gatesti, atunci cine se ocupa de asta? Spune-i sotului tau ca hamsterul nu e sobolan, ca ala are coada. Eu am avut hamsteri cand eram copil, cea mai draga mi-a fost hamsteritza Betty, era cafenie. Cand aveam musafiri o puneam intr-un saculet mititel si ma duceam cu fatza plangacioasa la ei si ii rugam sa-mi desfaca si mie nodul ca eu nu pot. Evident ca nu le spuneam ce e inauntru. Mai e nevoie sa-ti povestesc reactiile musafirilor cand luau saculetul in mana? Asa ca daca Vladi imi va veni cu cine stie ce animal in casa...n-am de ce sa ma plang.
Sanatate multa mamei tale!

Pinacolada, ai dreptate sa ti se para nesimtita bona. Normal ca in atributiile ei ar fi trebuit sa intre si putina educatie, nu doar mancat si plimbat. Eu zic sa nu-ti perzi speranta, exista si oameni cu bun simt, cu spirit practic si talente pedagogice. Sunt greu de gasit dar nu imposibil.

Urmychance, de ce ai nevoie de canapea? Sa aiba unde sa se aseze Loredana?

Roxana, dupa examen, ca sa te relaxezi putin, poate vii o fuga la Ploiesti sa vezi biserica de pe linia de tramvai. Si chiar daca nu e acolo, la cat de ocupata esti, pana vii tu la Ploiesti am tot timpul sa o asez.

Andreea si bb Vladimir (03 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Revin cu raspunsuri de la capitolul trecut.
Andreea11, si Maria se mai trezeste din somn plangand foarte tare si dureaza ceva pana reusesc s-o potolesc. Eu m-am gandit ca a visat ceva si s-a speriat, pentru ca nu pare ca ar durea-o ceva.
Bafta la gasit rochitza. Si noi avem botezul sambata viitoare, noroc ca am ajuns pe 2 ianuarie la Mall si mi-am gasit un costumas la Debenham's, aveau si reduceri si, ce e mai important, singurul sacou pe care il aveau era exact marimea mea ! De obicei se intampla sa gasesc toate marimile, mai putin cea care imi trebuie mie , asa ca de data asta am fost super-norocoasa.

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze avem in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

aniast

ma bag si eu la somn,cred ca o sa termin alta data de citit,
pup la toata lumea,noapte buna
sa visati cu ingerasi




Danielle de Ebonee (02/10/2007)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina_22 spune:

Roxana, multa bafta azi la examen, sa auzim numai de bine! Si uite multi ca sa dispara stresul.
(Eu vorbesc care sunt disperata de cate ori suspectez o oarecare prob la copii!)
danielle scumpica fetita ta ! Sa fie sanatoasa si asteptam cat mai multe pozici haioase!
Am vazut ca mai toate fetele au bebeii agitati. Si al meu care pana mai ieri abia astepta masa si tragea cu foc din biberon, de doua zile mananca cu urlele. Colici nu are si nici nu prea a avut. Am vazut in schimb ca isi roade pumnisorii, are balute la greu, iar gingiile sunt umflate si rosii. Pe alocuri gingia este alba. Sa fie oare dintisorii?
Mi se pare prea devreme, nu avem nici 3 luni! La fata primul dinte a aparul la 5 luni si jumatate.!
Si LA MULTI ANI si multe urari de bine, tuturor celor care astazi isi serbeaza onomastica!
La Multi Ani Ioana, sa fii fericita si implinita alaturi de cei dragi tie! Si astept sa dai de baut! Pupici!!!!

mamica de Alexandra-Nicloleta (27.02.2004) si Andrei-Gabriel (12.10.2007)

http://community.webshots.com/user/vale_m

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Rox, sa-ti creasca nivelul moralului ( eee, ce exprimare de om , hahaha ) pt ca in felul asta o sa ai mai mult spor la invatat. Si bafta multa, cine stie, poate ai noroc si pici pe subiect. Mai bine mergi si incerci, decat sa ramai cu regretul ca n-ai facut-o. Inca ceva: esti de admirat cum in conditiile actuale ( 2 copii de ingrijit, din care unul e bebelus ) te-ai ambitionat sa faci acest master. Asa ca :
Si pt ca sunt la capitolul incurajari, mai am unele speciale pt mamici depresate : Sim si Andries . Capul sus fetelor, uitati-va la picii vostri cum va zambesc si stergeti gandurile negre ! Andries, mai vrei inca o oferta pt restaurant ? Cand vrei sa faci botezul ?

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze avem in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:


n-am citit nimic din urma,am intrat acum si astept sa mi se usuce oja pe unghii sa ma pot culca:tara arde si baba-si face unghiile!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Bey,gagici,vine iar zapada,brrr!
Macar sa am timp sa-mi depun tot dosarul pt CRM!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Maria,5' la colt:ai latit rau pagina si nu vaaaaadddd sa citesc bine!
Ma duc la !
Somn usor!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput